Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak én nem értek egyet ezzel...

Csak én nem értek egyet ezzel a naprendszeres elmélettel? (lent)

Figyelt kérdés
A fizika tanárom azt mondta, hogy soha nem juthat ember a naprendszeren kívülre (szerintem ez nem így van). Szerinte más galaxisokban lehet hasonló élet mint a földi élet (ez szerintem is így van). Az első elméletét azzal magyarázta, hogy nem szabad megismernünk más életet, és 40 éve elindítottak valamilyen szondát ami csak most hagyta el a naprendszert. OK, de azt 40 éve a 40 évvel ezelőtti technikával készítették. Hogy lehet csak úgy kijelenteni, hogy lehetetlen?! 10000 éve még köveket és botokat használtak az ősemberek ma meg leírni se lehetne, hogy mennyi mindent. Ti egyetértetek azzal, hogy soha nem juthat ember a naprendszeren kívülre?

2013. okt. 3. 18:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Wadmalac:


A pontos számítások szerint, ha az űrhajós a saját rendszerében állandó "a" gyorsulást érez és a gyorsítási majd a lassulási szakaszok szimmetrikusak, akkor a következő eredmények adódnak a 4 fényéves utazásra:



a=1g: t=5,61 év t'=3,46 év

a=2g: t=4,87 év t'=2,25 év

a=3g: t=4,6 év t'=1,72 év


Itt t a külső (Földön maradt) megfigyelő által tapasztalt utazási idő, a t' pedig az űrhajós sajátidejében mért utazási idő.


Persze ez is csak sacc, hiszen a gyorsításnak is simán kell változnia a félúton, nem pillanatszerűen, de elég jó közelítés.


Vagyis elvileg még 1g gyorsulás esetén is tartható a kevesebb, mint 4 éves utazási idő.

2013. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Wadmalac ***** válasza:

#21:

Én lusta voltam utánaszámolni, thx.

De a 4 évnél rövidebb idő csak az űrhajós szempontjából igaz (bár valószínűleg ez számít igazán).

2013. okt. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Persze, hogy csak az ő szempontjából igaz, hiszen még ha fénysebességgel tudna menni, a külső szemlélő számára akkor is 4 évig tartana az út. De mivel nem tud, 4 évnél többet utazik.


Az űrhajós persze hiába örül, hogy a saját rendszerében megspórol pár évet, a végállomáson is eltelik az a minimum 4 év, szóval ez nem oldja meg a nagy távolságú űrutazás problémáját.

2013. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

ezt úgy tudnám elképzelni, hogy építenénk az űrben egy üreges műbolygót, amit belülről benépesítenénk, lennének kólóniák, úgyanúgy élnének ez emberek benne mint itt a földön. Először csak műholdként keringene a Föld körül és a megépítés után parittaszeren kivágnánk magunkat a Föld gravitációjából. Lehetne ez egyfajta "kozmikus vándornép", aki ha talál egy jó kis bolygót ott letelepedne mindig a fele aztán folytatnák útjukt tovább még távolabbi csillagok felé.

Lehetne az első állomás a Szíriusz.

Ez elképesztően megvalósíthatatlannak tűnik, habár az ötlet szerintem nem rossz Előbb-utóbb úgy is megsemmisül ez a Föld.

Csak a fekete lyukakat kell kikerülni.

2013. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!