Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mwgvalósítható vagy hülyeség...

Mwgvalósítható vagy hülyeség az elképzelésem?

Figyelt kérdés
szóval tudjátok a szőlőlé must erjedésekor keletkezik a bor. minden gyümölcs erjedésekor keletkezik alkohol, hisz olyan sokféléből készül alkoholos ital. azon gondolkodtam hogyha pl, alma, vagy mandarin, ananász stb. levet csak úgy állni hagyna az ember, abból is alkoholos ital "bor" fejlődne? nem töményre gondolok, mert tudom azt már főzni szokták ,de a bor pl csak állni hagyott szőlőlé...ebből gondoltam az ötletet a többi gyümölcsre vetítve. és még annyi hogy ez működne vajon dobozos ivőleveknél is? nem a gagyibbakra gondolok hanem a 100%osakra köszönöm a válaszokat
2009. okt. 30. 11:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy iható borról beszélünk, vagy az is elég, ha etil-alkohol van benne?


Amiben cukor vagy keményítő van, abból lehet bort erjeszteni, narancslevekből, kólából, akár cukorból is, ha teszel bele valamennyi kenyeret, amiben még maradt pár élő élesztősejt. Ezeket általában börtönökben szokták előállítani a rabok, olyan is a minőségük. Berúgni be lehet tőlük, a mellékhatások pedig senkit sem érdekelnek odabent.


[link]


Ezen a hivatkozáson "Prison wine" címszó alatt megtalálod a pontos elkészítés módját, fényképekkel és kóstolási élménnyel kiegészítve.


Összefoglalva: Lehet, de nem érdemes.

2009. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Nekem már lett 100%os almaléböl almabor :D
2009. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!