Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 8. os vagyok, mindjárt felvéte...

8. os vagyok, mindjárt felvételiznem kellesz, még elképzelésem sincs hogy melyik suliba akarok menni, nem tudom hogy mihez értek, nem tudom hogy merre tovább! segitesetek, most mihez kezdjek? :S

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Gimnáziumba akarsz vagy szakközépbe?

Ha majd akarsz fősulira, egyetemre járni később akkor mindenképpen gimi. Ha csak szakmát akarsz, akkor szakközép.

2010. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
kellesz??
2010. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Jól tanulsz? Egyetemre, főiskolára akarsz menni?

Ha igen, akkor egy képességeidnek megfelelő gimnáziumba menj.

Ha nem, akkor szakközép, aztán majd tanulsz szakmát. Fiú vagy vagy lány? Mit szoktál szabadidőden csinálni?

2010. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

*kell

:)

ja igy jobban tetszik:P

2010. jan. 9. 15:33
 5/17 A kérdező kommentje:

lány vagyok,és szabad időmben TVzek,zenét hallgatok,netezek,sportolok.

és am úgy tudom,hogy szakközép után is lehet menni egyetemre.

-.-

de ti jobban tujátok:P

2010. jan. 9. 15:36
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Lehet menni, csak mondjuk egy gimnáziumból több az esélyed bekerülni mint egy mezőgazdasági szakközépnől pl.

de mi jobban tudjuk mi? akkor minek kérdezel? pff

2010. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, mi ez a hülyeség, hogy ha egyetemre/fősulira akarsz menni, akkor gimi, és nem szakközép. Én szakközépből mentem tovább a BME-re 470 ponttal...
2010. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Sógorom egyetemi tanár, és az ő fia is most 8. osztályos. A srác egy jó szakközépbe megy ahol tanulhat egy jó szakmát, ha pedig nem akar, akkor majd érettségi után fősuli, egyetem.

A gimitől egy jó szakközép sokkal többet tud nyújtani szerintem.

2010. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jegyeidtől függően dönts, hogy gimnáziumba, vagy szakközépbe, esetleg szakmunkásképzőbe akarsz-e menni. Ha jó versenyeredményeid vannak, vagy 4 fölött van az átlagod, akkor menj gimnáziumba, ha a tanulmányi átlagod 4 alatt van, szakközép, ha pedig nehézséget okozott eddig is a tananyag, akkor szakmunkás. De szerintem ne az itt forumozókra bízd az életed eldöntését - ezt neked és a közelebbi ismerőseidnek kéne szerintem.
2010. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
90%
Sosem értettem ez a gimis fensőbbség érzetet. Egy normális szakközépből ugyan úgy bejuthatsz az egyetemre, mint egy jobb gimiből. Ha az egyetemi szaknak megfelelő szakra jártál, még előnyben is vagy velük szemben.
2010. jan. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!