Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet utazni az idöben,...

Hogyan lehet utazni az idöben, visszamenni a múltba?

Figyelt kérdés
Nekem az sem baj, ha ott maradok! Utálom a jelent és minden sz@rt ami most van... És esetleg lehet úgy, hogy visszamegyek a jelenbe, de más helyszínre, mondjuk Amerikába? Lécci mondjátok meg hogyan! Nagyon érdekel, ez megmentené az életem!
2009. júl. 4. 00:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
50%
CSAK a múltba lehet utazni, a jövőbe nem, mert az még nincs.
2009. júl. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim válasza:
81%
ha még vissza is mehetnén a múltba akkor se szaadna mert a puszta jelenléted megváltoztathatná azt. Hogy a vissza a jövőből idézzzek "Felborúlna a tér-odő kontínuum és megsemmisűlne a világegyetem":D. Egyébként a jövőbe utazásba nem mennék bele mert az nagyon hosszú lenne elmagyarázni ha ennyire érdekel a National Geographic Channelel szoktak lenni erőől műsorok.
2009. júl. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
94%
Nem borul fel semmi, mivel nem tudsz visszamenni a múltból a jelenbe.
2009. júl. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
50%
07:41: de ha eleve a múltba sem tud visszamenni, van erről értelme vitázni? Nem tudom, hogy a kérdező hány éves, de úgy tűnik, hogy hisz a csodákban.
2009. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
76%
Én magam is kerültem időviharba, szóval ez nem fantázia.
2009. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
39%

ma 08:00

Veszem észre :D

2009. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
87%

Jövőbe utazni fizikailag lehetséges: egy űrhajón kell utazni fény közeli sebességgel, így amíg te mondjuk egy évet öregszel, addig a környezeted kívánság szerint sokkal többet.

De egyenlőre hajónk sincs, és erre a sebességre élhetően felgyorsulni is több, mint egy év.

2009. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
95%
A történelem során voltak olyan híres emberek, akik néhány feltételezések szerint képesek voltak az időben utazni... az egyik leghíresebb közülük Da Vinci, aki korunkbeli gépek tervrajzát készítette el tökéletesen úgy, ahogy azokat ma ismerjük... hogy ezt most időutazással érte el, vagy egyszerűen csak a jövőbe látott, álmodott, mint például Nostradamus, azt nem tudhatjuk, ahogy azt sem, hogy Nostradamus nem volt e véletlenül időutazó. Da Vinci tervei,kutatásai között állítólag találtak arra utaló jeleket, hogy foglalkoztatta az időutazás... talán a rajzai arra utalnak, hogy nem csak foglalkoztatta, de sikerült is neki megvalósítani azt. Verne Gyula regényeiben is olyan fegyverek és gépek szerepelnek, amik megegyeznek olyan találmányokkal, amiket ma mi már természetesnek vélünk, de az ő idejében még csak a sci-fi műfaj fantázia szüleményei voltak. Vajon ő honnan tudott ezekről a gépekről? Érdemes elgondolkodni rajta.
2009. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
08:00, hogyan kerultél idoviharba, vagy hogy volt ez az egész? fizikailag is ott voltál, mit éreztél? mondd el lécci!
2009. júl. 4. 15:59
 20/43 anonim ***** válasza:
93%

Ma 7:28-nak írom: Épp ellenkezőleg. A tudomány mai állása szerint múltba nem lehet utazni, csak a jövőbe. Főleg, hogy most is azt tesszük :D. De vannak alternatív jövők, párhuzamos világok, s ezzel a múltba utazás paradoxonja is feloldódik. A múltba utazással Steven Hawking fizikus is foglalkozik, ún. féreglyukakon keresztül, amely a világegyetem egyes részein helyezkednek el. Meg elvileg a fénysebességet meghaladva is lehetne a múltba utazni, ilyenkor korábban érkezünk meg, mint ahogy elindultunk XD. De ehhez a végtelennél is nagyobb energia szükséges, kivéve ha mittomén... :P... majd feltalálják :P.


És igen, időviharokról nagyon sokan számoltak be, könyv is készült belőle: Jannie Randles: Időviharok címmel.


Kedves ma 14:14, érdekelne ez a da Vinci-féle időgép. Tudnál róla linket küldeni v vmi? Hallottam már róla, h vannak ilyen elméletek, h időutazó volt, de hogy még nyomait is vélték felfedezni?! De kitudja. Egyébként az Időviharok c. könyv leír jövőből érkező emberekkel való találkozásról is. Feltéve persze ha az tényleg az volt :). Érdemes elolvasni.

2009. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!