Ki hisz a földön kívüli élőlényekben?
"Tehát akkor egyetértünk abban, hogy az evolúció is ugyanúgy csak egy feltételezés, mint az elméletem a "külső beavatkozásról" "
Nem értünk egyet. Meg is mondom miért. Einstein elméletei szerint magas sebességnél torzul az idő, azaz a fénysebességhez közeledvén egyre lassul az érzékelő számára az idő múlása. Tudjuk ezt konkrétan bizonyítani? Nem, nincs rá lehetőségünk, azonban az elmélet alátámasztott rengeteg más miatt. Valahogy így állok én hozzá az evolúcióhoz is.
"A toll, ez nyilvánvaló. A pikkely viszont nem alkalmas rá. De az egyik napról a másikra nem nőhettek tollak a pikkelyekből. Félig toll, félig pikkely valamiknek pedig nincs értelme, hiszen repülni még nem lehet vele, a hőszabályozó funkcióját viszont elveszti."
Sajnos nem vagyok biológus, biztosan jobban tudnék válaszolni. A DNS kódolja az élőlények tulajdonságait. Tudjuk, hogy a legkisebb változás is okozhat óriási különbségeket. (lásd a genetikai rendellenességeket pl. Down-kór)
Ezek alapján apró változás is okozhatott jelentős tulajdonságváltozást, erre pedig ráerősíthettek a külső tényezők (pl. a korábban említett beltenyészet, vagy éghajlatváltozás).
"De sok ilyet lehetne sorolni, ahol állítólag valamiből létrejött valami, de az elképzelhető köztes állapot nemhogy nem lett volna egy előnyös mutáció, sok esetben életképtelenné vált volna tőle a faj..."
A változások bizonyos esetben történhetnek nem előnyös irányba is. (lásd pl. a prionokat, amelyek létrejövésére az esély apró mégis megtörténik sok egyednél)
"Ennyi, ettől még egy -300 fokos bolygón is kialakulhat egy teljesen más, felismerhetetlen életforma ha van valami ami energiát szolgáltat számára és alkalmazkodott hozzá."
Ajánlom a középiskolás kémia és biológia könyvek előkeresését. Az élet hihetetlenül bonyolult, vegyületek millióinak kombinációja. Ilyen mennyiségű eltérő anyag kialakítására kizárólag a szén alkalmas(szén alapú életforma). Szerkezetileg, tulajdonságai alapján csakis ez az anyag képes a szükséges változatosságra.
Mellesleg: "-300 fok" : keresd elő a fizika könyvet is!
Tehát, amiket mondtam 1 a spektrumon láttam, jelenleg is van elméletünk szilícium alapú/ammónia alapú. Tehát, adva vagyunk mi, akik baromira keveset tudunk jelenleg az Univerzumról, még a saját naprendszerünk összes bolygóját se tudjuk meglátogatni kutatás céljából, de ennek ellenére vannak sokan akik "tudják", hogy csak a szénalapú életforma létezhet. Mert egyszerűen nem tudnak már életformát elképzelni.
Már nem emlékszem pont a szövegre de valami ilyesmit mondtak.
Einstein elmélete is csak egy feltételezés. Amíg valaki el nem érte a fénysebességet, csak találgatni lehet, mert semmilyen ma elvégezhető kísérlet nem tudja pontosan imitálni a fénysebesség hatásait. Részegységeiben, kicsiben a folyamatok eleve sokszor egész mások, mint komplex, nagyobb "hangvételű" folyamatokként.
Ha már szóba hoztad a DNS-t, megvilágítanám az evolúció legnagyobb fehér foltját. Nemhogy bizonyíték, még elmélet sincs, ami hitelesen képes lenne alátámasztani, hogy a természet legbonyolultabb alkotóeleme, az örökítőanyag hogyan jött létre...
Igen, történhetnek nem előnyös irányba is. De maradva a példánál, a toll és pikkely közti átmenet nekem egyértelműen hátrányosnak tűnik. Akkor hogyan maradhatott fent évmilliókig ez a mutáció?
Ja, és a másik kommentedre válaszolva, egyrészt remélem, te sem hiszed őszintén, hogy az emberiség minden létező anyagot ismer... miért ne lehetne több ezer olyan anyag, ami alkalmas ilyen mennyiségű anyag kialakítására? Csak épp a Földön nincs ezekből az anyagokból. Vagy akár egy földi anyag miért ne viselkedhetne teljesen másképp egy másik univerzum teljesen eltérő tulajdonságai között?
A -300 fok pedig szintén csak a mi életkörülményeink között tűnik élhetetlennek...
"A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 21:35"
Végig kellett volna olvasnod amit linkeltél...
"De a szilícium eléggé indifferens, nehezen reagál az oxigénnel, ami azt jelenti, aligha jönne létre légzésre használható mennyiség. Ráadásul, amíg a CO2 olyan gáz, amelyet könnyen el lehet távolítani a szervezetből, addig a SiO2 szilárd anyag, azonnal kristályrácsba rendeződik, és nehezen lenne eltávolítható a szervezetből.
Mindezeken felül, a szilíciumból sok olyan vegyületet sem lehet felépíteni, amelyekben megjelenik a kiralitás, ami a szén-alapú molekulák alapvető tulajdonsága, és elengedhetetlen az enzimek megfelelő működéséhez."
"Az ammónia forráspontja csupán fele a vízének, és felületi feszültsége háromszor kisebb. Ez azt jelenti, hogy az ammóniamolekulák közti hidrogénkötések mindig sokkal gyengébbek, mint a víz esetében, így az ammónia sokkal kevésbé képes megkötni az apoláris molekulákat. E képesség hiányában kérdéses, hogy az ammónia mennyire tudja együtt tartani a sejtalkotó molekulákat, amelyek elengedhetetlenek egy önreprodukáló rendszer felépítéséhez."
Draug:
Nevezheted Einstein elméletét feltételezésnek, azonban rengeteg mérés alátámasztani látszik. Ennél jobban semmit nem lehet bizonyítani.
DNS valószínűleg az RNS ből alakult ki, egy anyag bonyolultsága nem feltétlenül jelenti hogy nehezen jön létre.
"Ja, és a másik kommentedre válaszolva, egyrészt remélem, te sem hiszed őszintén, hogy az emberiség minden létező anyagot ismer"
A szervetlen anyagok jó részét ismerjük. A periódusos rendszer alapján minden elem tulajdonságait meg lehet jósolni még ha nem is hozzuk létre őket. Attól hogy nincs például olyan anyag amelynek 200 proton van a magjában még tudhatjuk, hogy milyen lenne.
"A -300 fok pedig szintén csak a mi életkörülményeink között tűnik élhetetlennek..."
"Tehát adva vagyon ?pár? tudós akik, nem hisznek abban hogy már minden létező anyagot felfedeztek, és adva vagyon te, aki tudod, hogy a jelenlegi a tudományunk a csúcs, a végkifejlet, ennél többet fel se fedezhetünk."
Sosem mondtam, hogy a csúcson vagyunk. Azonban minél fejlettebbek vagyunk annál jobban tudjuk megjósolni, hogy mit fogunk még felfedezni. Jobban ismerjük már a tudomány határait, tudjuk hol lehet még átlépni őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!