Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a sumér...

Mi a véleményetek a sumér kőtáblákról, kőkorszaki barlangrajzokról, amik antennás embereket és égből jött isteneket ábrázolnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 18:56
1 2 3 4 5 6
 21/56 Tom Benko ***** válasza:

Biztos, hogy antennák? Vagy csak annak véljük őket, mert a jelenleg ismert technikai eszközök közül arra hasonlít leginkább?

A földönkívüliek léte jelenleg nem igazolható és nem is cáfolható, mivel nincs olyan eszközünk, aminek segítségével eldönthessük a kérdést. Jelentősen megnehezíti a probléma feloldását (ti. jártak-e ET-k a Földön), hogy tudunk a cargo-kultuszokról, illetve vannak, akik pénzkereseti célból hajlamosak akár tudományos bizonyítékokat is hamisítani. Előbbire szép példa a korábban említett dogon hitvilág, utóbbira az ugyanakkor felemlegetett Ica-kövek.

2011. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 Pingi88 válasza:
Legendák, mítoszok, tudományos és egyéb magyarázatok! Nagyon sok kérdés van amire nem tudjuk ép ésszel felfogni a választ! Atlantisz? Az óriás csontváz? 10 méteres elefántok? A régmúlti emberek beszámolói? A rajzok? Stb. Józan ész alapján van mindenre magyarázat! De a magyarázatokat adó emberek nem mindig józan eszűek! Atlantisz utópiának is nevezik! az utópia egy elképzelt dolog! Atlantisz lehet egy elképzelt, fejlett és tökéletes társadalom! A görög teremtéstörténet egy darabja! Akkoriban nem volt fejlett a tudomány -a mi szemszögünk szerint- és nem tudtak pl. a teremtésre pontos magyarázatot adni! Darwin elmélet is csak egy legenda, hisz nem bizonyított és sok kérdést vet fel, sok a kiskapu! Egy tanárom mesélt egy ókori európai kalandorról aki eljutott Afrikába és történeteket írt óriásokról, szörnyekről és minden ilyen -mai nyelven hülyeségnek vett- dolgokról pl. hatalmas, nagy fülű, hatalmas hosszú orrú szörnyekről amiket ma elefántnak nevezünk! Leírása szerint 10 méter magas volt! 12-13 koromban egy vadasparkban jártam ahol elszabadult egy vaddisznó a szemünk láttára! Mindenki nagyon megijedt és emlékeim szerint majdnem akkor volt mint én! Másnap láttuk bezárva ugyan azt a vaddisznót és talán még egy méter magas sem volt! A félelem, az adrenalin és nagyon sok dolog miatt azt hiszi az ember. hogy egy hatalmas lénnyel áll szemben, pedig nem is akkora! Nagyon sok ilyen történet ennek tudható be szerintem! És az óriás emberek! Nézzük meg pl. pont az Afrikai embereket! A fizikumuk jóval erősebb, mint a miénk és aki először lát ilyet képes eltúlozni! Az antennák? Gondolt valaki az indiánokra? A hatalmas fejdíszükre? Vagy akár egy mai kalap? Az nem jut eszébe senkinek, hogy nem minden civilizáció volt ugyan olyan fejlett? Mi van, ha egy törzs érettebb, mint a másik és teszem azt a fővadász igen díszes öltözékben volt aminek a része mondjuk egy kalap szerű -vagy egy antenna, mai nyelven- fejdísz? Miért kell egyből földönkívüliekkel jönni? Először át kéne gondolni a legvalószínűbb magyarázatokat, nem?
2011. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 kandelaber válasza:

1. rendben, h a tudomány változik, és még akár az is lehetne, hogy már 1x feltalálták a vilanykörtét (bár nagyon nem valószínű), DE a régészek minden cserépdarabot össze tudnak szedn, és NEM találtak semmit. Ezek az elméletek csak belemagyarázások pár kővésetbe. Pont mikor a felhőkbe belelátsz állatokat, pedig az csak egy véletlenül úgy alakult felhő

2. Istenek, UFO-k? Belemagyarázás, mert nem hisszük el, h ilyen okosak voltak pl az egyiptomiak h piramist tudtak építeni. Antenna? kérdezd meg bármelyik óvodást, szerintük ia antenna a faág, és UFO a frizbi.

2011. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim válasza:
48%
Számomra nem az a hihetetlen, hogy a sumérok UFÓ-t láttak, hanem az, hogy emberek milliói hisznek egy nemlétező dologban: Istenben! Na, véleményem szerint ez a science fiction :)
2011. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Utolsó: Teljesen igazad van:)
2011. máj. 1. 16:34
 26/56 Bartichello válasza:

Sziasztok!

Nagy kedvelője vagyok én is ennek a témának. Az én véleményem az hogy a földön kívüliek és az istenek egy és ugyan az. Mivel anno nem tudták semmihez hasonlítani az égi jövevényeket ezért található majd minden ősi kultúrában az hogy égi szekéren érkeztek az istenek. Egyszerűen nem tudták hogy kik vagy mik azok, minden földrészen ott voltak ezért lettek külön féle istenek,isten hívők. De mint már mondtam ez egy és ugyan az. Visszafele olvastam azt hogy utaltak itt a civilizáció ismétlődésére hogy már itt volt egy fejlett "elődünk". Szerintem abszolute igaz, én az is megkockáztatom hogy nem csak egy civilizáció tűnt le, hanem már régebb óta ismétlődik. Az idegen civilizáció léte, szerintem nem kérdés. Nem az a kérdés hogy van e vagy sincs, hanem hogy mikor találkozunk úgy igazán szemtől szembe. Aki ezt cáfolja az nagyon beszűkült látókörű. 1 galaxysban több milliárd csillag létezik, és persze nem csak 1 galaxys van:) Nem értem azokat akik meg vannak győződve hogy csak mi vagyunk és senki más. Talán félnek és jobb elfordítani a fejüket a valóság elöl és belemenekülni egy demagógiába, vallásba. Viszont a hit az fontos, mindegy hogy miben hiszünk.

2011. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
28%

Nem értek egyet. Szerintem nem mindegy hogy miben hiszel. Persze ez saját vélemény. Más dolog:embermilliárdok hisznek a magasabb hatalomban nem pedig milliók. Ha ez hihetetlen akkor miért hisz olyan sok ember vagy ahogy te fogalmazol nem létezik isten. Az ultrahangot sem látod még is elhiszed hogy van pl. a delfin képes a hajótesteket megkülönböztetni az ultrahangos érzékszervével. Szóval az hogy hogyan és kik építették pl a piramisokat még mindig nem egyértelmű. Az égből jöttek nekem nem kétséges nagy tudással rendelkeztek az sem vitatható de hogy istenek lettek volna az tuti nem. Miért mert Az igazi Isten az teremt (energiából anyagot)sőt még a halottat is életre kelti. Az tényleg Isten és igazi amely képes rá. De az "istenségek" mit is csináltak.....?

Persze ez megint csak az én szempontom. De tegyük le az alapokat.

2011. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
32%
Ez a "nem látod, mégis elhiszed, hogy van" érv mindig előjön, mikor Istenről van szó. Az ultrahang, igaz közvetett módon, de érzékelhető az ember számára is. Mérhető, reprodukálható stb. Nem egy kategória Istennel.
2011. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
45%

"Nézd a tudomány 100-200 évenként gyökeresen megváltozik. Amikor először találtak dinoszaurusz csontvázakat, azt gondolták, hogy a mítoszok legendás sárkányait találták meg. Vagy például Darwint is kinevették az evolúciós elmélete miatt. Lehet 200 év múlva minket néznek hülyének az elkövetkező generációk, mert találnak valami bizonyítékot arra, hogy nem isteneket ábrázolnak ezek a rajzok hanem mást."


Maximálisan elképzelhetőnek tartom.

De jelenleg az ilyen elméletek hemzsegnek ég a logikai hibáktól is.

Bár vallásos vagyok és a legtöbb területen elvezem ezt a gondolkodásmódot, de itt csak azt tudom mondani, hogy hiszem ha látom. Ha majd bebizonyítják tudományos módon értékelhető érvekkel, akkor átgondolom a dolgot. De eddig az a több ezer oldal, ami a témában megjelent, mind alaptalan fikció.


"Én nem azt mondom, hogy ezek biztosan idegeneket ábrázolnak, hanem, hogy ez sem lehet kizárva és szerintem rosszul teszitek ha 100%-ban elutasítjátok ezt a más szemszögbeli megközelítést."


Félreértesz. Én nem utasítom el. Csak rendkívül valószínűtlennek tartom.

Semmi sem lehetetlen, de ha tudományról beszélsz, akkor bizonyítanod is kell. Ezekre az elméletekre pedig semmilyen bizonyíték nincs, és bár a standard tudományosság sem tudja 100%-osan megcáfolni, de azok a magyarázatok (számomra legalábbis) ezerszer hihetőbbek és milliószor jobban alá vannak támasztva.


"A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-27 12:09"


Akkor egyet értünk. Bár én másként fogalmaztam meg.

Valóban vannak elgondolkodtató dolgok, de az, hogy nincs (még) rá magyarázat, nem jelenti azt, hogy nem evilági a dolog.

Az is benne van a pakliban, félreértés ne essék, de nem kell a szomszédba menni a magyarázatért, ha az már otthon is meg van.


"A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-27 13:22"


Na ez például egy elgondolkodtató elmélet.

De én még ezt is rendkívül valószínűtlennek tartom. Persze ha mutatsz rá tudományosan is értékelhető és hiteles bizonyítékot, akkor hajlandó vagyok megváltoztatni a véleményemet.


"Az a gond, hogy akár Mu, Atlantisz, Ataisz vagy a többi történet szerzője meglehetősen kétes figura (igen, tudom, Atlantiszé nem"


Miért?

Gondolom Atlantisz szerzője alatt Platónt érted, aki egy egyiptomi munkát fordított le, úgy, hogy alig tudott egyiptomiul, úgyhogy a műve tök másról szól, mint az eredeti.

Nem állítom, hogy biztos nincs valóságalapja, de ha én úgy, hogy 20 szót tudok oroszul, megpróbálnám lefordítani a Bűn és bűnhődést, nem jutnék sokkal rosszabb eredményre.


"A Bibliát is el lehet képzelni úgy is, hogy Noé három fia a különböző emberi rasszokat szimbolizálja, nem feltétlenül hárman voltak, csak a Biblia így akarta érzékeltetni a sivatagi korai primitív héber törzsekkel az emberi rasszok különbözőségét. Tudomány lett adagolva az egyszerű nép számára tudománytalan nyelven. "


Ja. És akkor a történetírásnak nem az volt a lényege, hogy 100%-ig a valóságot adja vissza, hanem hogy tanító tartalma legyen.


"Bocs hogy én meg a piramisokkal jövök. De tény hogy vannak s az is tény hogy a mai napig nincs pontos tudományos magyarázat arra hogy hogyan és kik építették. "


Ez tény.

De, hogy egy másik válaszoló gondolatmenetét vegyem kölcsön, mi a hihetőbb? Az, hogy valami igen egyszerű módon építették, amire mi nm is gondolunk? (pl. az I. világháborús csatahajókat sem tudjuk ma megépíteni. Mai eszközökkel igen. De akkoriakkal...). Mi már másképp gondolkodunk és nem is jut eszünkbe, hogy így is lehet.

Vagy az valószínűbb, hogy hatalmas űrhajók jöttek ide és pakolták le?

Ettől függetlenül lehet a valószínűtlenebb az igaz, de ahhoz több bizonyíték kell.


"A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-28 13:25"


Ezt elismerem.

Ha azok a tárgyak bizonyítanak valamit, az jó. De egyelőre, ahogy te is mondtad, fogalmunk sincs róla, hogy mik lehetnek. Így az egész csak pontatlan találgatás lehet.


"Azért érdekes, hogy a tudósok egybehangzó véleménye szerint van más bolygókon is élet (csak még nem bizonyított) és ezek után ennyire, szinte 100% osan azt állítják hogy akár nem földi eredetűek ezek a dolgok. "


Azért, mert sokkal hihetőbb, hogy itt csinálták, mint hogy valakik, akiket már több ezer éve senki nem látott és semmi direkt bizonyíték nincs rájuk, hozták ide több fényéves távolságból.


"Na pont itt van a kutya elásva. Azért, mert valamit még nem ismerünk, nem kell egyből a legvadabb elképzelést pártfogolni. Ez esetben, hogy ufók lettek volna"


Ámen!

Én is ezt magyarázom.

Köszönöm


"Ennyi erővel akkor vegyétek szó szerint a Bibliát is."


Ezt inkább ne emlegesd fel!

Van aki szó szerint veszi.


"A válasz megírásának időpontja: ma 14:44"


Érdekes elmélet.

Nem teljesen hihetetlen, de nincs rá semmi bizonyíték és rendkívül valószínűtlen, hogy ilyesminek csak ilyen kevés nyoma maradjon.


És ha megkérhetem, ne rendezzünk itt hívő-ateista vitát, mert nem tartozik a kéréshez!


Az első vltam

2011. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 Pingi88 válasza:

Az utolsó hozzászólás végén olvastam, hogy "És ha megkérhetem, ne rendezzünk itt hívő-ateista vitát, mert nem tartozik a kéréshez!"! Ezzel vitába szállnék mivel többen is felvetették az égből jött "Isten" és az "antennás" emberek is akiket most földönkívülieknek neveznek vagy istennek! A hit és a nem hit kérdése fontos! Ebben a témában az, mivel ahogy a kérdésben is benne van "égből jött isteneket ábrázolnak?"


Na most nem szabad összekeverni a keresztény, a pogány vagy bármely más vallás istenével! Fogalmazzunk úgy, hogy ez egy gyűjtőnév!


Olvastam olyan hozzászólást ami azt mondja, hogy minden vallásban az isten fentről, az égből jön! Van benne logika, de erről előbb beszéljünk a földönkívüliek létezéséről! Léteznek! Ebben biztos vagyok! Nem, nem raboltak el és nem is láttam őket és itt jött a magyarázat! A világegyetem végtelen és több millió vagy több, de ennek a részletezésébe ne menjünk bele! Ahogy egy előttem szóló is felvette a sok galaxis és a mégtöbb naprendszer és az annál is több bolygó dolgát! Vegyük a nagy számok törvényét! az alapján kell, hogy létezzen élet a Földön kívül! De ez az élet nem feltétlenül jelenti az űrutazásra képes kis zöld/szürke vagy esetleg antennás lényeket! Az egysejtű is élet! Tehát a matematika és a józan ész alapján léteznek, de a magam részéről kétlem, hogy jártak volna a földön!


Az égi istenek! A görögök szerint az isteneik az Olimposz hegyél éltek az istenek aminek a csúcsát nem lehetett látni, vagy csak nagyon ritkán! Jó kis búvóhely! Ha valaki vágyakozik, válasz vár mit csinál? Az égre tekint! Miért? Mert ott élnek az istenek! És hogy kerültek oda? Pszichológia! Gondolkozz egy ősember vagy a civilizált társadalmak lakói szemszögéből! Az ősember ismerte a környékét, legalább annyira, hogy tudta, hogy, ha hegy van mögötte vagy még egy hegy, vagy síkság vagy tenger! És ez mindig így volt! A kromanyoni ember semmivel sem volt értelmetlenebb, mint a mai élő ember, csak a technológia volt ami gátat szabott neki tehát ki tudta következtetni, hogy a bolygón egymást váltják a hegyek, a síkságok és a vizek! De az ember kíváncsi és felnézett az égre! Vajon mi lehet ott? Óriások élhetnek odafennt akik ezt a hatalmas világot teremtették!? A többi márt csak evolúció! Ha a pszichológiát vesszük ez lehet magyarázat és persze, ha a mai józan ésszel gondolkodunk! Fontos, hogy a mai! Igaza volt a kedves kommentelőnek, hogy az emberek nézőpontja és a tudomány gyorsan változik! Kb. 400 évvel ezelőtt Galileit eretnek nyilvánították a heliocentrikus -azaz a Nap körül kering a Föld- elképzelése miatt és betiltották a tanításit és fel kellett hagynia az írással is! Ma, nagy emberként tisztelik és az összes űrkatató tiszteli őt! Lehet, hogy egy pár száz év múlva tényleg minket néznek hülyének majd, de ma nem! A jelenlegi tudományunkra kell hagyatkozni és a józan észre! Jelenleg azt mondja a tudomány, hogy nem találkozunk földönkívüliekkel! Nem az, hogy nincsenek, hanem, hogy nem találkoztunk velük! Az, hogy régen mi volt homályos, az, hogy holnap mi lesz nem lehet tudni! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem földönkívüliek voltak, de azt sem, hogy nem azok! Ez elmúlt 3-4 ezer évben, ha valamit nem értettünk Istennel magyaráztuk, de miután "elpusztítottuk" Istent kell egy új "balek"!

2011. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!