Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a sumér...

Mi a véleményetek a sumér kőtáblákról, kőkorszaki barlangrajzokról, amik antennás embereket és égből jött isteneket ábrázolnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 18:56
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
54%

Az istenek általában az égből jönnek. :)

A többi meg szerintem csak belemagyarázás.

Volt egy egyiptomi sztélé, amin évtizedekig rugóztak, hogy helikoptert ábrázol, meg búvárt, meg minden egyebet, aztán kiderült, hogy csak egymásra írtak két szöveget és a jelek összemosódása olyan ábrákat adott ki, amik egyes modern dolgokra hasonlítanak, de nekik fogalmuk sem volt arról, hogy ez bírhat valami plusz jelentéstartammal.

Aztán vannak olyanok, hogy állítólag villanykörtét tartanak a kezükben egyiptomi falfestmények alakjai. Nem sokkal logikusabb, hogy az élet, a Nap amúgy is igen hasonló szimbólumával állunk szemben?

Hungbug ez az egész. Feltűnési viszketegség, semmi több.

2011. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
38%
Túl sok Dänikent olvasol.
2011. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
51%

Első válaszoló tökéletesen leírta a helyzetet, én sem gondolom másképp.

Szép, hangzatos, romantikus elképzelések - de csak elképzelések, semmi több.


Ezek az elméletek, "szenzációk" valahol a modern világ zsákutcái.

2011. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Kicsit furcsállom, hogy mindenki elképzelhetetlennek tart egyéb változatokat is.


2. nak: bocs de nem tudom ki az a Daniken.

2011. ápr. 27. 09:14
 5/56 anonim ***** válasza:
42%

Däniken a terjesztője az ilyen elméleteknek. Furcsállom, hogy nem ismered, mivel ha ilyen elméletekről hallottál, az 90%-ban az ő tollából származik.


Nem tartunk elképzelhetetlennek másfajta elméleteket, de ezek tudományosan nincsenek bizonyítva, és minden felsorakoztatott érvvel szemben lehet állítani 3 másik ellenérvet/magyarázatot. Ahogy írtam, romantikusan hangzanak ezek az ufo elméletek, de egyelőre sci-fi és mese kategória, nem pedig tudomány. A legkevésbé sem bizonyított. Ellenben egy valódi tudós hathatósabban tudná bizonyítani Däniken hülyeségeit. Olvasd újra az első válaszoló írását (úgy látom nem olvastad el, vagy lepattogott rólad, mint MKV tankról az Enfield-lövedék): azok a "helikopterek" és egyéb tárgyak közel sem biztos hogy azok. Sőt, inkább az a valószínű, hogy nem azok.

2011. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Előző: Nézd a tudomány 100-200 évenként gyökeresen megváltozik. Amikor először találtak dinoszaurusz csontvázakat, azt gondolták, hogy a mítoszok legendás sárkányait találták meg. Vagy például Darwint is kinevették az evolúciós elmélete miatt. Lehet 200 év múlva minket néznek hülyének az elkövetkező generációk, mert találnak valami bizonyítékot arra, hogy nem isteneket ábrázolnak ezek a rajzok hanem mást. Én nem azt mondom, hogy ezek biztosan idegeneket ábrázolnak, hanem, hogy ez sem lehet kizárva és szerintem rosszul teszitek ha 100%-ban elutasítjátok ezt a más szemszögbeli megközelítést.
2011. ápr. 27. 11:33
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekesnek tartom az ilyen elméleteket, de azért túl komolyan nem veszem (teljesen elképzelhetetlennek sem tartom).

Dänikennek meg sürgősen nézzél utána, ha ezek a dolgok érdekelnek, biztos tetszeni fognak az írásai. :) A fenti helikopteres rajzokon kívül megemlít még néhány dolgot, ami már nekem túl sok véletlen lenne egyszerre. De ez egyéni vélemény.

2011. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 Ill Jani ***** válasza:
76%

A sumér táblák keletkezésének régmúltja és maga a kőkorszak csak nekünk azok. Mert már modernizáltak vagyunk:) De ha abból indulunk ki, hogy sok száz millió éves, életet hordozó korszak van már a földünk mögött, feltételezhető, hogy volt már legalább egy fejlett, akár nálunk is fejlettebb civilizáció ezen a bolygón. A régmúlt kataklizmái /esetleg önmagukat-mint mi igyekszünk:)/ tönkre vágták. A régi civilizáció túlélői még igyekeztek megőrizni a tudásuk, esetleg az eszközeik is itt-ott még megvoltak egy rövid ideig. De a technikai háttér nélkül kipusztultak, mint a dínók, /és akár mi is, ha bekövetkezne hasonló./ Csak az új, /számunkra/ előemberré korcsosult faj élt tovább, és a bennük lévő ősemlékek inspirálták a rajzokat. És persze a sumérok is valami hagyományőrzőivé degradáltak a régi civilizációnak.

Nem kell isteneknek lenni, nem kell a kozmoszból jönni, csak a Föld fejlődéstörténetében esélyt adni Mu, Atlantisz, és egyéb legendák valóságtartalmának.

A rejtélyek voltak, vannak, és lesznek, amíg az Ember ember :)

2011. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
91%

Én, ahogy már írtam, nem vetem el teljesen, de 99%-ban nem adok hitelt az ilyesmiknek.


Az a gond, hogy akár Mu, Atlantisz, Ataisz vagy a többi történet szerzője meglehetősen kétes figura (igen, tudom, Atlantiszé nem), akikről egyszerűen nem lehet feltételezni, hogy nem a profit miatt csinálja a szenzációt.

Ezt leszámítva pedig sokkal több ráció van abban, ha Atlantiszt és a többit is, szimbolizmusként fogjuk fel.


A Bibliát is el lehet képzelni úgy is, hogy Noé három fia a különböző emberi rasszokat szimbolizálja, nem feltétlenül hárman voltak, csak a Biblia így akarta érzékeltetni a sivatagi korai primitív héber törzsekkel az emberi rasszok különbözőségét. Tudomány lett adagolva az egyszerű nép számára tudománytalan nyelven.

Meg fel lehet fogni úgy is, hogy létezett 3 pasi,azoktól származik az egész emberiség, és a közös szüleik ellenére mindegyiknek más volt a bőrszíne...nyilván a csodatevő kristály hatására.

Melyik tűnik ésszerűbbnek?


A frigyláda történetét is fel lehet fogni úgy, hogy a korabeli papok (a kor tudósai) rájöttek hogyan lehet különböző fémek összerakásából elektromos töltést generálni (ezért csapott agyon mindenkit a frigyláda, ha nem szakszerűen kezelték). Erre mind adva voltak a korabeli viszonyok.

Meg fel lehet úgy is fogni, hogy leszállt az égből kristályszemű Xenu herceg, a papoknak adott egy foszforeszkáló ételkészítő gépet, ami egy nyakba akasztható Orion-TV távkapcsolóval működött.

Melyik tűnik ésszerűbbnek?

2011. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
87%

Bocs hogy én meg a piramisokkal jövök. De tény hogy vannak s az is tény hogy a mai napig nincs pontos tudományos magyarázat arra hogy hogyan és kik építették.


1Mózes6:4 Nefilek voltak a földön.....ezek voltak az ősidőktől fogva híres hatalmasok.

Mi van ha ők az építők? Mert állítólag 4-6 méteresek voltak. S Afrikában, Dél-Amerikában vannak ilyen méretű kapuk. S ez is tény. Persze biztos van még néhány dolog amit nem árt figyelembe venni. De itt pont az a jó hogy más szempontját is megismerem amire én nem is gondoltam.

2011. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!