Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem akarják elismerni...

Miért nem akarják elismerni sokan, hogy tulajdonképpen az IQ határozza meg egy ember életét?

Figyelt kérdés

Ez most pont a középiskolai tanulmányaimból jutott eszembe. Egy magas intelligenciával rendelkező diák simán lejárja az egészet, sokszor még csak meg sem kell erőltetnie magát. Ráadásul, mivel intelligens, még jó kapcsolatokat is tud kialakítani, tudja, kivel kell jóban lenni, stb.


Azonban egy átlagos, vagy alacsony intelligenciával rendelkező diáknak ellenben a középiskola rémálom lesz. Ha erős gimnáziumba jut be, akkor meg a lelki egészsége is veszélybe kerülhet a túlterheléstől. Ők az a halmaz, akik "túl akarják élni a matek érettségit". Ők azok, akiket szivatnak, és mivel nincs probléma megoldó képességük, ezért nem tudják kezelni mások csesztetését. Emiatt a csajok szemében is szánalmasok lesznek.


Tudom, tudom. Nem minden az IQ. De, minden.

Volt barátnőmnek (domináns a közösségben, matekzseni, kiváló érettségit tett) 116-os érték jött ki. Ő ezért lett sikeres.


tegnap 17:45
1 2 3
 21/23 TappancsMancs ***** válasza:

És ismerek olyat aki vidéki faluból Nyugat-Európába ment és elég jó munkahelyig vitte a nem diplomás területen. Már házat vettek a feleségével. Nincs diploma, kis falu a szülőhely, más az ország, kitartó állásváltások, szakma tanulás kint, rendes munkahely...


Amúgy jó példákat írtatok, de pont a másik végletből, ami magas IQ esetén talán nem általános, csak előfordul. Csak, hogy ne higgye a kérdező, hogy neki leáldozott... :)


És elég lényeges, hogy a mért IQ még nem jár jó életszemlélettel és nem jár jó realitás érzékkel sem (és más egyebekkel sem). De amúgy az jó és számít, csak mellé kell fejleszteni mást is, hogy kerekebb legyen...

tegnap 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen lesz valaki sikeres attól hogy bármilyen iskolát elvégzett.

Az átlagon felüli IQ embereknek jellemzően nem túl jók a szociális skilljeik. Vagy is nem igaz hogy IQ kérdése lenne a beilleszkedés.

Már pedig az fontosabb az érvényesülésben mint az IQ

tegnap 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#18


A példabeli Csabának valószínűleg még az alacsonyabbnál is alacsonyabb az intelligenciája, ha egy érettségit sem tud összehozni, és őt ez nem zavarja. Tipikus szegény bolond, aki nincs tisztában a tudatlanságával. Pár év után majd valami szekta beszívja, és a kreacionisták oldalán döngeti majd a mellkasát.


Mondom ezt úgy, hogy úgy néz ki, én sem fogok tudni leérettségizni, hiába mentem vissza évek után az iskolába, estire.

De én legalább érzem ennek az átkozott súlyát.

Aki egy 2-est nem tud összehozni az érettségin, az ostoba, és szégyenében bújjon el (én ezt teszem majd. Nem vicc. Exem szeme elé biztos nem kerülök).

tegnap 23:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!