Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem akarják elismerni...

Miért nem akarják elismerni sokan, hogy tulajdonképpen az IQ határozza meg egy ember életét?

Figyelt kérdés

Ez most pont a középiskolai tanulmányaimból jutott eszembe. Egy magas intelligenciával rendelkező diák simán lejárja az egészet, sokszor még csak meg sem kell erőltetnie magát. Ráadásul, mivel intelligens, még jó kapcsolatokat is tud kialakítani, tudja, kivel kell jóban lenni, stb.


Azonban egy átlagos, vagy alacsony intelligenciával rendelkező diáknak ellenben a középiskola rémálom lesz. Ha erős gimnáziumba jut be, akkor meg a lelki egészsége is veszélybe kerülhet a túlterheléstől. Ők az a halmaz, akik "túl akarják élni a matek érettségit". Ők azok, akiket szivatnak, és mivel nincs probléma megoldó képességük, ezért nem tudják kezelni mások csesztetését. Emiatt a csajok szemében is szánalmasok lesznek.


Tudom, tudom. Nem minden az IQ. De, minden.

Volt barátnőmnek (domináns a közösségben, matekzseni, kiváló érettségit tett) 116-os érték jött ki. Ő ezért lett sikeres.


tegnap 17:45
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A MENSA próbatesztjén jött ki a 116.
tegnap 17:46
 2/23 A kérdező kommentje:

Aki esetleg kétségbe vonja azt, hogy az IQ határozza meg az életet, azok hallgassák meg az IQ kutató szakembert:


[link]

tegnap 17:48
 3/23 Gugu Gabor ***** válasza:
89%
Ez most kérdés, vagy kinyilatkoztatás?
tegnap 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3


Nem vagyok incel. Az incelek nem tudtak volna felszedni olyan alfanőt, akiről a kérdésben írtam. A csajozással nincs gondom, fel tudok szedni nőket, az más kérdés, hogy meg tudom-e őket tartani, de az már mindegy. Mivel vonzódnak hozzám nők, így nem vagyok incel.

tegnap 17:53
 5/23 Telelő Teve ***** válasza:
88%

A 116-os IQ nem rossz, de azért messze nem zseni. Egy gimnáziumba eleve nem kerülnek be a magzatkárosodott roma szülők gyerekei akik 70-80-as IQ-val éldegélnek, hanem mondjuk 105-110 körül van az átlag. Egyetemi alapképzésen ez már inkább 110 - jobb szakokon kicsit magasabb is - mesteréképzésen pedig jellemzően 115-120 körül van az átlag. S azt azért nem mondanám, hogy mindenki zseni lesz attól, hogy elvégez egy mesterképzést, az évfolyamelsők ott is 130-140 felé vannak.


De majd meglátod, ha idősebb fejjel visszamégy egy osztálytalálkozóra és ráeszmélsz, hogy nem feltétlen a szuperintelligens domináns alkatok érték el a legnagyobb sikereket.

tegnap 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#6


Vagyis magad is elismered, amiről én értekezem.

tegnap 18:06
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem így van. Az IQ is egy faktor, mellette van még kismillió másik amik együttesen határozzák meg az ember életét.
tegnap 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#9


Nem értek egyet. Lehet, hogy valaki nagyon szép, és ez egy előny. De, ha buta, akkor csak kihasználják.

Az IQ a probléma megoldó készségünk. Ha az alacsony, akkor arra az életre már vizet lehet inni. Kivéve akkor persze, ha találsz valakit, aki megoldja helyetted a problémákat.

tegnap 18:57
 9/23 A kérdező kommentje:

Bár, ahhoz is IQ kell, hogy valaki találjon mást, aki cselekszik helyette, és erre rávegye. Szóval na.

Aki nem tud problémákat megoldani, annak kampec.

tegnap 18:59
 10/23 2*Sü ***** válasza:
71%

> tulajdonképpen az IQ határozza meg egy ember életét

> […]

> Tudom, tudom. Nem minden az IQ. De, minden.


Ez így, ennyire kisarkítva nem igaz. Az IQ fontos, sok dologra van hatással, de tényleg nem az egyetlen tényező. Egy magas intelligenciájú ember lehet lusta, elkényeztetett, bunkó, lehet arrogáns, beképzelt, cinikus, lehetnek (akár szerzett) szociális beilleszkedési nehézségei, lehetnek súlyos önértékelési problémái, lehet depressziós, pánikbeteg stb… Rendelkezhet egy csomó olyan negatív tulajdonsággal, ami nem teszi sikeressé, de megnehezítheti az életét, akár ráerősítve az már meglevő negatív tulajdonságaira.


Könnyen lehet, hogy egy nem túl intelligens, de kedves, vidám, segítőkész, etikus, kiegyensúlyozott ember többre megy mindenféle szempontból. Jó, lehet nem lesz doktori fokozata, meg nem fog milliókat keresni, de lehet boldogabb, elégedettebb ember lesz.

tegnap 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!