Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet annak az...

Szerintetek mi lehet annak az oka, hogy a legtöbb gazdag és fejlett ország Európában található ?

Figyelt kérdés

júl. 20. 18:21
1 2 3 4
 21/36 Meton ***** válasza:

Előszöris az európai fejlettség a rómaiakra vezethető vissza. Létre kellett hozniuk a világ legfejlettebb hadseregét, legjobb gazdaságát, legjobban szervezett társadalmát. Amikor Róma felbomlott, az országok tovább folytatták, az alapok már megvoltak. Jöttek a szent háborúk, ami rengeteg pénzt hozott az országoknak. Jött a gyarmatosítás, ez hozta a tengeri hajózás gyors fejlődését, az ipari forradalmat

De ott maradt Kína és Oroszország, egyik sem európai és mindkettő legyőzhetetlen. Tele vannak ásványkincsekkel, meg a technológia is az élvonalban van mindkét országban. De ott vannak az arab államok. A mi fogalmaink szerint szegények, de náluk csak a férfi tartja el az egész családot. Mi ugyan többet keresünk, de Európában elképzelhetetlen, hogy a nők nem dolgoznak. ennek talán az az oka, hogy az ipar nagyon sok munkaerőt kíván, a férfiak pedig ehhez kevesen lennének.

júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 sadam87 ***** válasza:

"De ott maradt Kína és Oroszország, egyik sem európai és mindkettő legyőzhetetlen."

Kínát ha nem is gyarmatosították, de a 19. század második felében, 20. század elején félgyarmati sorban volt. Az ópium háborúban legyőzték az európai hatalmak, és a boxer lázadást leverték. Nyilván a jelenlegi helyzet más kérdés, de senki nem is akarja Kínát elfoglani.

Oroszországról elég erős azt mondani, hogy nem európai. A központja Európában van, és a kultúra is az európai kultúra része. Legalább részben európainak tekinthető. És, hogy nem lehet legyőzni? Az első világháborúban mintha azért sikerült volna. És a hideg háború kapcsán sem nyertes félként szokták emlegetni...

"meg a technológia is az élvonalban van mindkét országban"

Az orosz technológia bizonyos területeken nagyon fejlett, de azért általánosságban elég erős kijelenteni, hogy a technológia élvonalában lenne. (Kínára viszont tényleg egyre inkább igaz.)

"De ott vannak az arab államok. A mi fogalmaink szerint szegények"

Tény, hogy vannak szegény arab országok is, de Dubairól vagy Katarról nem épp a szegénység jut eszembe...

"Mi ugyan többet keresünk, de Európában elképzelhetetlen, hogy a nők nem dolgoznak."

Az arab országokban is dolgoznak a nők (bár jó eséllyel kisebb arányban, mint nálunk).

júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Meton ***** válasza:

Kínának volt egy gyenge időszaka, a belső ellentétek miatt. Viszont mielőtt az európaiak megjelentek, ők voltak a tengerek urai, mint mondjuk Európában a spanyolok sokáig. A második világháború után kezdett újra beindulni az üzlet és most esélyes, hogy visszaveszi a világ vezető szerepét.

Ami az oroszokat illeti, nem vágom, hogy mikor győzték le őket. Talán Hitlerre gondolsz, de amikor megtámadta Oroszországot, csak lovas katonák voltak Oroszországban. Mégis, nagyon hamar T34-esekkel találta szembe magát, amit a támadás közben gyártottak. Nem volt éppen csúcstechnológia, de olcsó és gyorsan sokat tudtak gyártani. Nem volt erős sem, viszont a számok győztek. Az oroszoknak korlátlan nyersanyaguk volt, és szintén korlátlan üzemanyag is. A német tankokból meg kifogyott az üzemanyag. Az oroszok nagyon jó stratégák, és ezt az ukrán háborúban is lehet látni.

Dubai jó példa, mert van egy gazdag uralkodó osztály, meg nagyon szegény munkások.

Igen, dolgoznak nők is, olyan helyeken, ahol férfiakat nem alkalmazhatnak. Semmiképpen sem ez a szokás. A szokás az, hogy a nő otthon marad és a férfi hozza a pénzt. Nagyon ritkán dolgoznak nők, azok is idősebbek és egyedül állóak. Érdekesség, hogy nincs női divat, főleg női fehérnemű, mivel ezt férfiak nem biztos, hogy el tudnák adni. A lényeg, hogy az arab országokban a férfi eleget keres, hogy a feleségét és 4 gyerekét egyedül el tudja tartani. Aki meg mégsem, azt az állam sokkal jobban támogatja, mint nálunk. Alapvetően másképp működik a kultúrájuk, mint a mienk. Például szállodákban sem fogsz női alkalmazottakkal találkozni, ami nekünk fura, de náluk ez a normális.

júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 sadam87 ***** válasza:

"Ami az oroszokat illeti, nem vágom, hogy mikor győzték le őket. Talán Hitlerre gondolsz [...]"

Leírtam, hogy az első világháborúban. Abból neked hogy jött össze Hitler?

"Talán Hitlerre gondolsz, de amikor megtámadta Oroszországot, csak lovas katonák voltak Oroszországban."

Ez nemes egyszerűséggel nem igaz.

"Nem volt erős sem, viszont a számok győztek."

A T-34 a második világháború egyik legjobb tankja volt. (Igen, az egyik nagy előnye, hogy viszonylag olcsó és egyszerű volt.)

"Az oroszoknak korlátlan nyersanyaguk volt, és szintén korlátlan üzemanyag is. "

No meg ott volt a nyugati szövetségesek nem kicsi segítsége is...

"Az oroszok nagyon jó stratégák, és ezt az ukrán háborúban is lehet látni."

🤣🤣🤣🤣🤣

Ez ugye valami vicc? Az eredeti orosz stratégia szinte teljesen kudarcot vallott. De a 2022-es ukrán ellentámadások kezelése sem éppen a szuper orosz stratégiát mutatja. Azóta valamivel ügyesebbek, de azért azt, hogy nyakló nélkül küldik halálba az embereiket minimális területi nyereségekért, nehezen nevezném jó stratégiának.

"Dubai jó példa, mert van egy gazdag uralkodó osztály, meg nagyon szegény munkások."

Mire jó példa??? Mert azok a szegény munkások nem arabok.

"Igen, dolgoznak nők is, olyan helyeken, ahol férfiakat nem alkalmazhatnak."

Szóval a férfiak nem lehetnek orvosok? Vagy határőrök? Vagy bolti dolgozók? Mert ezek például mind olyan munkák, amiket végeznek nők. (És nem valami szoft arab országban, hanem Szaúd-Arábiában.)

"Érdekesség, hogy nincs női divat, főleg női fehérnemű"

Inkább az az érdekesség, hogy ez sem igaz.

"Például szállodákban sem fogsz női alkalmazottakkal találkozni, ami nekünk fura, de náluk ez a normális."

Tényleg fura, mert találkoztam arab ország szállodájában női alkalmazottal.


Azt viszont nem értem, hogy miért írsz olyan témában, amiről táthatóan fogalmad sincs?

júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Meton ***** válasza:
0%

Oké, az első VH-ba nem mennek bele.

A T34 valóban a legjobb volt? Ez azért erősen nézőpont kérdése. A lövegtornyot kézzel forgatták, rögzítve sem volt, ezért menet közben leeshetett, hátsó páncélzata alig volt, de tény, hogy a csatákban jól szerepelt. De a témet tankok ellen frontálisan esélye sem volt. Szemből legfeljebb megkarcolta az ellenséget, csak hátulról tudott találatot bevinni. Vagyis frontális támadás esetén el kellett kerülnie a német tankot, hogy a hátába kerüljön. A T34 gyorsabb, a lövegtorony mozgékonyabb, csakhogy a német tank meg pontos és minden lövése halálos. Szóval akkor melyik a jobb tank? A tigris volt egyébként az akkori legjobb tank, csak keveset gyártottak. De gyakorlatilag sebezhetetlen volt. A leopárdok is jóval erősebbek voltak a T34-nél.

Az orosz-ukrán stratégiát sem vágod. Abból indulsz ki, hogy az oroszok területet akarnak szerezni, de ez nem így van. Semmi értelme nem lenne. A cél a jelenlét, vagyis megakadályozza, hogy Ukrajna olyan szövetséget hozzon létre, amivel nem fog elbírni. De Putyin nem csak a katonákat használja a győzelem eléréséhez, hanem a gazdaságot is rendesen meggyengíti. Nézz csak körül, mi történik. Mert valójában a NATO ellen harcol, Ukrajnát könnyedén legyőzhetné. Illetve a NATO ellen nem, de ezért a NATO-t kell meggyengíteni. Közben sikeresen megakadályozza, hogy Oroszországot szétszedjék, mert a NATO támadása Oroszország ellen irányul.

És ami még esetleg nem látsz, hogy az oroszok minimalizálják a veszteségeiket, ezért nem támadnak intenzíven. Ezáltal magasan tartják a harci morált, ami a másik oldalon már sehol sincs. Közben kitapasztalják a nyugati fegyvereket. Európa már a padlón van, energiaválság meg infláció. Oroszországban vajon van ilyen? Oroszország erre a háborúra tökéletesen felkészült, miközben a NATO-t szinte teljesen váratlanul érte.

júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Meton ***** válasza:
0%

Oké, lehet, hogy Dubai-ban vannak hindu munkások is, de általában arabok. Szerintem úgy akartad írni, hogy vendégmunkások. Teljesen mindegy.


"Szóval a férfiak nem lehetnek orvosok? Vagy határőrök? Vagy bolti dolgozók? Mert ezek például mind olyan munkák, amiket végeznek nők. (És nem valami szoft arab országban, hanem Szaúd-Arábiában.)"


Szerintem itt nőket akartál írni. Dolgozhatnak a nők is, akinek nincsen családja. De aki férjnél van, azt a férje biztosan nem fogja engedni. Oké, én talán nem jártam abban az országban, amiben te voltál, viszont abban is biztos vagyok, hogy nem sok nővel találkozhattál. Mondjuk hány női dolgozót láttál egy bevásárló központban? Biztos vagyok benne, hogy férfi dolgozó sokszorta több volt. Bolti eladóknál is ez a helyzet. De azt nem értem, minek vitatkozol ezen, hiszen nem is az a lényeg, hogy mit látunk, hanem hogy a férfiak nem engedik a nőket dolgozni. Ilyen a kultúrájuk.

júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 sadam87 ***** válasza:

T-34

Azt írtam, az egyik legjobb, nem azt, hogy a legjobb. De valóban nem fogalmaztam elég pontosan. Ár-érték arányban volt az egyik legjobb. Igaz, hogy a szovjet tank veszteségek sokkal nagyobbak voltak a németnél, de olcsóbban is tudták pótolni. A Tigris egy nehéztank volt, nem meglepő, hogy sokkal erősebb volt a T-34-nél. (ÉS sokkal drágább is, és kevesebb helyen is tudott elmenni.) De még a Párduc (mert hogy a második világháborús német tankot így hívták, nem Leopárdnak) is sokkal nehezebb (és drágább) volt a T-34-nél, persze erősebb is.

"Az orosz-ukrán stratégiát sem vágod. Abból indulsz ki, hogy az oroszok területet akarnak szerezni, de ez nem így van. "

Bocs, abból a naív elképzelésből indutlam ki, hogy területeket foglanak el. Meg, hogy a bevallott céljaik között szerpel a négy (hivatalosan annektált) ukrán megye elfoglalása. Gondolom Kijevhez is csak várost nézni küldte putyin az embereit 20022-ben (no meg kicsit népirtani, de kiszámolja...). Nem rég majd egy évet töltöttek azzal, hogy Bahmutot elfoglalják. Ha nem a területfoglalás a céljuk, akkor igazán szarul csinálják.

"A cél a jelenlét, vagyis megakadályozza, hogy Ukrajna olyan szövetséget hozzon létre, amivel nem fog elbírni."

Akkor végképp szarul csinálja, mert az invázió csak felgyorsította Ukrajna nyugati integrácóját. Az EU csatlakozás egészen felpörgött. A katonai szempontból érdekesebb NATO csatlakozás kérdésesebb, de azon is csak gyorsított az invázió.

"De Putyin nem csak a katonákat használja a győzelem eléréséhez, hanem a gazdaságot is rendesen meggyengíti."

A sajátját is...

"Mert valójában a NATO ellen harcol"

Nem a NATO ellen harcol.

" Ukrajnát könnyedén legyőzhetné."

Valószínűleg le tudná győzni a nyugati támogatások nélkül, de a könnyedén szó elég erős az orosz hadsereg eddigi gyalázatos teljesítményének a fényében.

"Közben sikeresen megakadályozza, hogy Oroszországot szétszedjék, mert a NATO támadása Oroszország ellen irányul."

Senki sem akarta szétszedni Oroszországot. És a NATO nem támadta meg Oroszországot. De gratulálok, hogy ilyen szépen vissza tudod büfögni az orosz propagandát.

"És ami még esetleg nem látsz, hogy az oroszok minimalizálják a veszteségeiket, ezért nem támadnak intenzíven."

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ez már a vicc kategóriának is gyenge! Minimalizálják a veszteségeiket??? Hol élsz te? Folyamatosan küldik a vágóhídra az embereiket! Bőven 100 ezer fölött lehetnek már a veszteségeik! Számtalan orosz katona nyilatkozott róla, hogy gyakorlatilag ágyúgolyónak használják őket!

Ha máshonnan nem, a hivatalos orosz hírekből láthatnád, hogy brutális veszteségeket kell pótolniuk! Részleges mozgósítás során 350 ezer tartalékost hívtak be 2 éve. Folyamatosan toboroznak a börtönökben, és a magánhadseregeket sem véltelenül duzzasztották fel.

"Ezáltal magasan tartják a harci morált, ami a másik oldalon már sehol sincs."

🤣🤣🤣🤣🤣

Komolyan, te csak orosz propagandát olvasol? Teljesen átmosták az agyadat? Tudod, hogyan tartják fenn az oroszok a harci morált? Úgy, hogy ha esetleg visszafordul valaki az első vonalban, azt lelövik!

"Európa már a padlón van, energiaválság meg infláció."

Aha. Nem.

"Oroszországban vajon van ilyen?"

Oroszországban gyakorlatilag megszűnt az innováció, úgy lopkodják külföldről a csipeket. Az autógyártás például a padlóba állt. Vagy befekszenek Kínának, vagy szépen lassan le fog rohadni a gazdaságuk.

"Oroszország erre a háborúra tökéletesen felkészült, miközben a NATO-t szinte teljesen váratlanul érte."

Ez nagyrészt igaz. (Mondjuk teljesen nem, mert az amcsik előre jelezték az inváziót.) Mondjuk nem meglepő, mert Oroszország kezdte a háborút, mindenféle jogos indok nélkül, meglehetősen váratlanul. ÉS mit értek el vele? Gyors győzelmet nem, amiben nyilvánvalóan reménykedtek. Az igaz, hogy jóval gyorsabban felpörgették a hadiiparukat, mint a nyugat. (Bár tegyük hozzá, hogy az észak-koreai és iráni fegyverek nélkül ők is eléggé gondban lennének. Szóval szó nincs róla, hogy a ruszkik ne szorulnának külföldi segítségre.) De cserébe sikerült egységbe kovácsolni a NATO-t, és azért lassan talán az európai országok is elkezdik felpörgetni a hadi ipart.

Szóval inkább fejezd be a véres kezű orosz diktátor hazugságainak ismételgetését!


"Oké, lehet, hogy Dubai-ban vannak hindu munkások is, de általában arabok."

Lenyűgöző, hogy úgy okoskodsz a témában, hogy lövésed nincs róla. Nem, nem hiszem, hogy túl sok hindu munkás volna. Hanem jellemzően muszlimok. Csak nem arabok, hanem malájok, indonézek, pakisztániak, stb.

"Szerintem itt nőket akartál írni."

Valóban.

"Dolgozhatnak a nők is, akinek nincsen családja. De aki férjnél van, azt a férje biztosan nem fogja engedni."

Nem igaz.

"Oké, én talán nem jártam abban az országban, amiben te voltál, viszont abban is biztos vagyok, hogy nem sok nővel találkozhattál."

Kedves, hogy biztos vagy benne! :D Nem tudom, mire alapozod, de legalább tévedsz.

"Mondjuk hány női dolgozót láttál egy bevásárló központban?"

Nem számolgattam. Mondjuk 20-at egy bevásárló központban? Az neked elég?

"Biztos vagyok benne, hogy férfi dolgozó sokszorta több volt."

Nem volt sokkal több. Egy bevásárlóközpontban a pénztárnál szinte csak nők voltak.

" De azt nem értem, minek vitatkozol ezen, hiszen nem is az a lényeg, hogy mit látunk, hanem hogy a férfiak nem engedik a nőket dolgozni."

Azért vitatkozom ezzel, mivel amit állítasz, az nem igaz. És egy csöppet zavar, hogy bár ezt leírtam, újra és újra ugyanezt ismételgeted.

júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Meton ***** válasza:
0%

Oké, visszatérve az oroszokra. A NATO pontosan tudta, hogy lesz invázió, csak azt nem hogy mikor, de ideje legalább annyi volt, mint az orszoknak a felkészülésre. Csak alábecsülték Putyint. De lehetne sorolni, hány országban buktak el a NATO próbálkozások és ukrajna csak egy a próbálkozások közül, ami eljutott a háborúig. Mondjuk, hogy ezt Putyin nem tudta kivédeni, de felkészült a védekezésre egy esetleges háború esetén. Viszont a NATO elbukott Belorussziában és Kazahsztánban, de a legtöbb országban, például Grúziában katonai beavatkozásra sem volt szükség.

Egyébként Ursula von der Leyen mondta, hogy Oroszországot szét kell bomlasztani és ez zajlik minimum 2012 óta. Ukrajnában volt eddig a legnagyobb siker, de az emberek 40%-e még így is az oroszokat választaná.

júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Meton ***** válasza:
0%
Oroszországban sose gyártottak csipeket, minden Kínából származik. Most létrejött egy érdekszövetség a NATO ellen. A NATO lőszert Kína gyártja, szóval szerinted mi lesz ebből? Én Kínára fogadnék, lévén hogy a fegyvergyártás és a lőszergyártás jelentős része ott van. Kína és Oroszország pedig egymást védi, szóval ez eléggé egyesélyes játszma, amit a NATO már az elején elbukott, kizárt hogy akár a fegyveres konfliktusig eljusson.
júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 sadam87 ***** válasza:
Látom, nem tudsz leállni az orosz propaganda hazugságainak terjesztésével. Nem tudom, hogy tud valaki tükörbe nézni, miután így támogat egy háborús bűnöst. De azért az szép munka, hogy egy fél mondatot sem írtál, ami igaz lenne... Remélem, legalább jól fizetnek érte!
júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!