A 2004-es cunami valóban 80%-ban szegény embereket gyilkolt ? Apummal ezen "vitatkoztunk" ugyanis az Ő állítása szerint a gazdag nyaralók a hegyi szállodákban voltak javarészt és a cunami a helyi, mély szegénységben élő lakosokat temette maga alá.
A 2004-es cunami Sri Lankával vonult be a nyugati-médiába, mert ott valóban turisták haltak meg. Sri Lankán pár tea-rajongón kívül senkit nem érdekelnek a hegyek, ott nincsenek gazdag külföldiekre berendezkedett szállodák, mind a tengerparton nyaraló brit, svéd, norvég, stb. volt.
A nagy emberáldozat azonban mind ennek ellenére nem Sri Lankán, hanem Indonéziában volt - ott tényleg főleg halászfalvakat és szegényeket gyilkolt az ár.
HAARp technológia éles bevetése volt ez, aminek az eredménye, a dél-kelet -ázsiai térségben egy hihetetlen erős föld alatti rendgés, ami kiváltotta az egész cunamit.
Ekkor már több éve zajlott a HAARP technológia finomhangolás, ahogy az irányított elektromágneses hullámok segítségével, manipulálták az időjárást, vagy befolyásoltak geológia folyamatokat.
Első finomhangolása a Kelet -kanadai nagy áramszünet volt 2003 augusztusában.Több mint 50 millió háztartás maradt áram nélkül a niagara vízesés térségében.Japán kutatóközpontok előtte jelezték, hogy Alaszkából, ahol a HAARP székhelye volt, extra erős elektromágneses hullámokat érzékeltek.
Utolsó finomhangolása ennek a technikának ez volt.
Utána élesben bevetették.
2004.Dél-kelet-ázsiai cunami, majd katrina hurrikán 2005-ben, majd a híres szecsuáni földrengés, ami a világ egyik legnagyobb földrengése volt.
Földrengés előtt több kínai kutatóközpontba olyan segélyhívások futottak be, amit eddig sehol nem tapasztaltak kínában.
Az esti égbolt hírtelen világos zöldes szín lett,mintha sarki fény lepte volna el a földrengés környékét.Annyira sok hívás érkezett pár perc alatt, hogy a központ lefagyott.Majd jött egy morajlás,70 ezer ember meghalt, 400 ezer ember hajléktalan lett.Ez volt az utolsó kipróbálása ennek a technikának.Pár nappal később nyilvánosságra került, hogy pár 10 km arrébb volt egy titkos kínai támaszpont, ahol különféle titkos fizikai kísérleteket folytattak, sugárzásokkal, atomokkal, különféle hullámokkal.
Ez teljesen megsemmisült.
A cunami oka, amiért a HAARP technológia ott is bevetésre került, gazdasági volt.Ez a térség szeretett volna akkoriban függetlenedni az amerikai befolyástól, több magasrangú amerikai politikus, külügyminiszter pl volt tárgyalni az ottani kormányok vezetőivel, hogy a gyár és feldolgozó ipar továbbra is maradjon amerikai irányítás alatt.Térség függetlenedni kívánt, és ez mellé megjelentek az iszlám felé való törekvés első jelei is.Többféle szervezett birtkolot akkoriban abban a térségben katonai bázisokat, amit az akkoriban szegény országok alig bírtak fenntartani és az állami privatizáció lévén, egyszerűen kiárultak.
Thai kormány nyilatkozta pár nappal később a CNN-nek, hogy az ottani lázadók katonai bázisait, amik Aceh-ben és Dél-Thaiföldön,elmosta a víz, és az usa egyből bejelentkezett hogy újjáépítse ezeket a bázisokat.
Condoleezza Rice pedig 2005 januárjában ezt mondta az amerikai Szenátusban tartott beszédében: el kell ismernem, hogy a cunami egy csodálatos lehetőség („wonderful opportunity”) volt megmutatni magunkat azon a vidéken (… ) és úgy vélem, hogy komoly, pozitív hozadéka volt számunkra („I think it has paid great dividend for us”).
Sokat lehetne írni a témáról, lehet lesz majd akinek több ideje lesz, és jobban kifejti.
Te sem vagy tisztában a HAARP működésével.
Ionoszférából nyeri az energiát.
Egyfajta igazolása a szecsuáni földrengés előtt, egész égbolt, zöld színű volt, északi fény szerű jelenség volt kína azon részén.
Többnyire a szegényeket érintette, de nem azért mert a gazdagok a hegyekben voltak, a szegények meg a partokon.
Először is a földrajzi terület maga kiad egy jövedelmi térképet is, ami persze nem csak két felé oszlik, hogy vagy szegények vagy gazdagok, mert sávosan megoszlik, de egy jólétibb ország vagy egy általában szegényebb ország eleve más helyzetet fog mutatni ebben. Az érintett országok a 2004-es cunamiban többnyire szegény távol-keleti országok voltak, ami alapvetően meghatározza az érintetteket is.
Ilyen sorrendben voltak érintettek az országok: Indonézia, Srí Lanka, India, Thaiföld, és még kisebb részt további országok is. Teljesen más lett volna a helyzet, ha Floridát érti a cunami. Ugye?
A cunami centruma: [link]
Az érintett partok térképe:
Vagyis arrafelé alapvetően a szegényebbek voltak többségben, függetlenül attól, hogy tengerpartot vagy hegységet nézünk-e.
Hotelek és luxus nyaralók meg kb bárhol vannak világszerte, de nyilván a lakossághoz képest nem alkotnak többséget, kivétel nyilván egy Florida, Miami, ott tele van a gazdagok villáival. Az cunamiban érintett területeken is vannak hotelek és villák is, de nem tartoznak a világ gazdagok által legkedveltebb helyei közé ahol tolonganának konkrétan.
A gazdagabbak villákat vásárolnak vagy nyaralnak ilyen helyeken: Hawaii, Fidzsi-szigetek, Florida/Palm Beach/Miami, Olaszország, Spanyolország, Monaco, Franciaország, Mexikó, Bali Indonéziában, de a cunamitól már délebbre volt, Bora Bora, New York, London, Hong Kong, Los Angeles, San Francisco, Washington DC, Szingapúr, Mumbai (India), Párizs, Costa Rica, Svájc, Portugália, Maldív -szigetek, Jamaica, Egyiptom, Görögország, és sok kevésbé ismert helyen mint Saint-Tropez vagy Aspen, stb, stb.
India partjain és ahol a cunami lesújtott, vannak ugyan hotelek de a lakosság azért ott is többségben van, ezért a helyi szegényebb lakosságot nyilván a többségük miatt érinti nagyobbrészt. Egyszerűen mert ott többen vannak. A hegyekben is vannak nyilván hotelek, de a tengerpart kb mindenhol alapvetően turista célpont, akár a leggazdagabbak akár a tehetősebbek számára, ez mindenhol megfigyelhető.
indonesia beach resort - google képek:
india beach resort - google képek:
Szóval a gazdagabbak és nyugati turisták is érintettek voltak a cunamiban, bár a nyugati turisták inkább csak a helyieknek gazdagok, ők magukat sokszor nem mondanák gazdagnak. Az arányok nyilván a szegényebbek felé tolódtak el az ilyen távol-keleti partokon, de bizony nem kímélték a tehetősebb réteget sem. A neten a képek és videók mutatják ezt a szegény többséget, és néhol látni a turistákat is rajta. Látható az arány.
Ami még számít benne, hogy a szegényebbeknek olcsóbb és könnyű szerkezetes házaik vannak, amit a cunami könnyebben, szinte biztosan elsodort, míg a tégla és beton épületeket már kevésbé károsította meg. Így a gazdagabbak az épületek miatt is nagyobb biztonságban voltak, részben a saját házaik miatt, részben a hotelek erősebb építményei miatt is.
Röviden a régió, az épületek és a gazdagok eleve kisebb létszáma meghatározta a károsultak körét is.
-------- forrás:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!