Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A sporttudomány áltudomány?

A sporttudomány áltudomány?

Figyelt kérdés
Mármint ennyi erőből lehetne főzéstudomány, buszvezetéstudomány, integetéstudomány stb... Hiszen mindegyik valamilyen tevékenységet tanulmányozna, ahhoz kapcsolódó információt, tudást rendszerezne. Viszont egyértelműen nem olyan szintű tudomány, nem olyan egyetemes dolgokkal foglalkozik, mint a matematika, fizika, vagy akár a történelem. Egy kicsit úgy érzem, hogy ezt csak azért találták ki, hogy a leendő tesitanároknak legyen mit tanulni (azt tudom, hogy egy edzőnek rengeteg tudásra van szügsége, de 1. attól még az nem tudomány 2. nincs túl sok emlékem arról, hogy bármelyik tesitanárom megvillogtatta volna a szakmai tudását azon az alapegyenleten kívül, hogy fradi=jó, újpest=rossz (vagy fordítva), de úgy mondjuk egy "sporttudós" nem ősszehasonlítható egy biológussal, fizikussal, matematikussal.

júl. 18. 21:59
1 2
 11/11 anonim válasza:
83%

A sporttudomány ugyanolyan tudomány, ami egy szakterületet tudományos módszerekkel vizsgál, értékel, fejleszt, publikál, stb.

Gyerekkoromtól versenyszerűen sportoló, és az ELTE testnevelés szakán végzett tanár vagyok.

Már az egyetem nevében is benne van, hogy csak tudományos szakokat oktatnak...;)

Tenyérjóslás-szak egyelőre nincs még ott... LOL

júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!