Az érzelmi intelligencia napjaink egyik legnagyobb áltudományos elmélete?
Ez az egész EQ csak figyelemelterelés, egy megnyugtató hazugság, amivel az IQ-t el lehet felejteni. Az ember érdekes faj. Mindenki torzan látja magát: szebbnek, okosabbnak, mint amilyen valójában, de túl fájdalmas lenne szembenézni a ténnyel, hogy ez közel sincs így. Az egoista embernek ugyanis nem tetszik, hogy a lakosság körülbelül 50%-ával még 100 pontot sem tud összekaparni egy normális IQ teszten.
Itt jön be a képbe az EQ, amit nemcsak az IQ-val egyenértékűnek vallanak, hanem már ott tartunk, hogy afölé tesznek.
Valójában azonban az EQ semmit sem mér. Az EQ teszt kérdéseire - pl. "Felzaklat egy éhező gyermek látványa?" - mindenki tudja a választ. Aki szeretne jó eredményt elérni, az igennel felel akkor is, ha amúgy egy érzéketlen ember.
Az égvilágon semmit sem lehet kimérni az EQ-val, egy áltudományos elmélet, amely a népesség körében nagyon gyorsan elterjedt, mint az alacsony IQ szint alternatívája.
"a lakosság körülbelül 50%-ával még 100 pontot sem tud összekaparni egy normális IQ teszten."
Ennek az az oka, hogy az IQ teszt pontszám nem egy abszolút, kőbevésett mérőszám, mint pl a testmagasság. A teszt úgy van kitalálva, hogy a populáció átlaga 100 legyen. Ha sokkal intelligensebb lenne az átlagember, akkor a tesztet is nehezebbre csinálnák, hogy megmaradjon a százas átlag.
"Az igazságot."
Véletlenül nem csak a már meglévő véleményed alátámasztására szeretnél tőlünk megerősítést nyerni? Már ha egyáltalán bármennyire is valós ez a kérdés és nem csak trollkodsz.
Hát láthatólag van egy elég erős véleményed, amit kétlek hogy egy ismeretlen anonim válaszolónak a véleménye alapján megváltoztatnál.
Így konkrét választ adva a kérdésedre miszerint az EQ a legnagyobb áltudományos elmélete, a válaszom nem. A lapos föld, az hogy mágnesekből és ragasztószalagból lehet végtelen energiát csinálni. Vagy hogy a vakcinákban nanobotok vannak amik meleggé változtatnak szerintem nagyobb áltudományos elméletek. Persze lehet érvelni hogy ezeket nem lehet "tudományos" elméleteknek hívni, de erről kérdezz meg egy benne hívőt, Ő biztos aláfogja támasztani "tudományosan" elméleteit.
"a lakosság körülbelül 50%-ával még 100 pontot sem tud összekaparni egy normális IQ teszten."
Mivel - meglepő módon - az a teszt úgy van összerakva, hogy a lakosság 50%-a 100 pont alatt van, a többi felette.
A többi is butaság, amit írtál. Attól még, hogy milyen képet szeretne valaki terjeszteni magáról, ÖNMAGÁNAK jól ki tudja tölteni a tesztet.
Megint egy tudománygyalázó troll álkérdés, és megint a tudományokban.
Kérdező, tessék, hogy legyen még min csámcsogni:
Nem troll kérdés, komolyan gondolom amit írtam, és nem tudományt gyalázom (micsoda értelmetlenség ezt feltételezni).
Teljesen mindegy, hogy miért van 100-ra kalibrálva az IQ teszt, a lakosság fele nem éri el a 100-at, ez meg a népet zavarja. A nép intelligensnek akarja magát hinni, ezért a bulvárpszichológia elterjesztette a EQ-t, amolyan szegény ember édességeként.
A lapos Föld csak bizonyos keresztény körökben elterjed, azokkal meg felesleges foglalkozni. A konteós vakcinatagadók sem érdekelnek senkit
Az EQ azonban a bulvárpszichológia által népszerűsített elmélet, jóval tudományosabbnak tűnik. Egyesek úgy vélik, hogy az a siker kulcsa.
Melyik része nem tudományos?
Az igaz, hogy nem elmélet, mivel még nincs 99%-ig bizonyítva, illetve nincs is ennyire részletesen kidolgozva. Ezt úgy hívják, hogy analitikus tudomány.
Nem állítom amúgy, hogy az EQ lenne a legnagyobb áltudomány.
De az egyik legnagyobb talán ez.
Nem is tudom, hogy a kreacionizmus mellett hol helyezzem el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!