Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség energiaétvágya...

Az emberiség energiaétvágya növekszik. Hogy lehet ezt a jövőben kielégíteni?

Figyelt kérdés

A legfontosabb energia "alapanyagok": földgáz, kőolaj, uránérc és társai, valamint a megújuló energiaforrások amelyek előállításához viszont megintcsak fosszílis energiahordozókra van szükség.

Az emberiség létszáma növekszik, a természetes források pedig egyre nagyobb ütemben apadnak.

Mi lesz velünk a jövőben? Bízok benne hogy idővel lesznek olyan technológiák amelyek megfelelően helyettesítik a maiakat. De mivan ha nem így lesz? Káoszban süllyed a civilizáció és ennyi volt a "modern" emberiség? Vagy eljön egyfajta 1984 szerű Orwelli világ ahol a megmaradtakat komolyan korlátozni fogják?

Visszatérve... Várhatók olyan fejlesztések amik megfelelően pótolhatják a mai forrásokat?


2023. okt. 16. 00:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Vannak fejlesztések - például a megújuló energiaforrások rendszerének a további kiépítése, nemzetközi összefogással már előrehaladott állapotban van az ITER projekt, vannak komoly eredmények a fissziós atomerőművek kategóriájában is, de a legfontosabb - rengeteg energiamegtakarítási technika is már elérhetővé vált!
2023. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%
Exponenciálisan gyorsuló ütemben aknázzuk ki a Föld véges erőforrásait. Csúnya vége lesz. És elsősorban nem is az energia a gond, hanem az anyag, amiből a különböző új technológiákat meg kellene építeni. Egyszerűen nincsenek már elegendő mennyiségben ennyi ember számára.
2023. okt. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
30%

" Káoszban süllyed a civilizáció és ennyi volt a "modern" emberiség?"

Ennek is megvan az esélye.


A sok milliárd embernek nem csak energia igénye van, de etetni is kell, és a Föld népesség-eltartó képessége végleges


' Több mint 10 000 nemzedék kellett ahhoz, hogy az emberi népesség száma elérje az 1 milliárdot, és míg a 2 milliárdig csak 130 év telt el, addig a 6 és 7 milliárd között már csak 12 év. Egyetlen nemzedék élete során (és éppen a II. világháború után születettek életében) nőtt a földi népesség száma 2 milliárdról 7 milliárdra. A robbanásszerű népességnövekedés alapja a technikai fejlődés és jobb egészségügyi ellátás. A fosszilis üzemanyagok, az olaj bősége nélkül mindez nem válhatott volna valóra. A szén hasznosítása megkétszerezte, az olajé a hatszorosára növelte a Föld népességét. A világ ma évente több mint 80 millió emberrel gyarapodik, és 2040-re várhatóan már 9 milliárdan élünk a Földön.

...

Nemcsak a népesség száma nő, hanem az élettartam is. Kétszáz éve 1 milliárd ember élt a Földön, ma 7-szer annyi. Kétszáz éve még 30 év alatt volt a születéskor várható átlagos élettartam, ma közel 70 év. A Föld véges erőforrásait a növekvő lélekszám, a növekvő élettartam és a növekvő életszínvonallal járó túlfogyasztás is egyaránt megterheli."


Ez a népességnövekedés fenntarthatatlan, megvan az esélye, hogy katasztrófához vezet, és több milliárddal vissza esik a népesség.

Ne gondolja senki, hogy a homo sapiens, mint faj, nem halhat ki.

Senki nem állítja, most, hogy ez belátható időn belül esedékes, de vannak figyelmeztető jelek, amivel persze most nem törődnek

2023. okt. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

Az energianyerés hatékonyságát és a felhasználásának csökkentését is fejleszthetjük.

Gondolok itt a nagyobb hatásfokú energianyerő szerkezetekre, például kevesebb benzint, üzemanyagot kell elégetni a motorokban, a teljesítmény megtartása, vagy éppen fokozása mellett, de a másik oldal fejlesztése is fontos, ledlámpákat használunk szénszálas izzók helyett, így több fényt kapunk kevesebb fogyasztás mellett.

Növelni kell a hatásfokot, csökkentve a fogyasztást.

Van lehetőség a geotermikus energia használatában, a napelemek hatékonyabbá tételében, de az energiatárolás nagyobb kapacitása is kezd megoldódni.

Vannak biztató jelek a fúziós erőművek technológiájának olyan mértékű fejlődésére, amely akár magában is megoldhatja az energiagondjainkat már a közeljövőben.

Ettől függetlenül a túlnépesedés valóban riasztó mértékű sajnos, de léteznek olyan modellek, amelyek azt jelzik, hogy az életszínvonal és a szexuális kultúra növekedésével kezelhető mértékre csökken.

Ilyen értelemben a homoszexualitás terjedése, elfogadása is pozitív jelenség, mert egy leszbikus nőnek aligha lesz három, vagy több gyermeke.

A férfiak itt kevésbé számítanak, ugyanis a népszaporulat a szülni képes és gyermeket vállaló nők számától függ.

2023. okt. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

Minden előrejelzés szerint a népességnövekedés meg fog állni, és valószínűleg népességcsökkenésbe fog átmenni ott is, ahol most még robbanásszerű a növekedés.

Rengeteg még kiaknázatlan megújuló energiaforrás van. Egyrészt a ma is már használt technológiákból is sokkal több telepíthető. Másrészt van még bőven olyan megoldás, ami kb csak kísérleti szinten van hasznosítva. Pl hullám és árapály erőművek, geotermikus erőművek, stb.

Amellett, hogy az akkumulátor technológia is ígéretesen fejlődik, ott van még energiatárolásra a zöld hidrogén, mely még szinte kiaknázatlan megoldás.

Napelemek terén ugyan lehet azzal jönni, hogy költséges és környezetszennyező hozzá az alapanyagok kibányászása, de jelen tapasztalataink szerint 30+ évet képesek üzemelni. Utána pedig újra lehet hasznosítani őket, hogy ne kelje újra kibányászni azokat az alapanyagokat. Hogy miért nincs erre még kialakult óriási iparág? Hát éppen azért, mert a olaj lobbi állításaival ellentétben olyannyira nem mennek tönkre, hogy még nincs lényegi mennyiségű hulladék napelem.

Ami a fúziós energiatermelést illeti, szinte biztos vagyok benne, hogy technológiailag meg fogjuk tudni oldani. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy elég gazdaságos lesz-e a sok olcsó megújuló mellett, hogy ténylegesen is elterjedjen. A fissziós erőművek nagy problémája is az óriási ár és a lassú megtérülés.

2023. okt. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
16%

Az emberiség energiaigényének növekedése valóban komoly kihívások elé állít minket, különösen a fosszilis energiahordozók kimerülése és az éghajlatváltozás következményei miatt. Az energiaválságra való válasz az innováció és a fenntarthatóság lesz. Itt van néhány olyan terület és megoldás, amelyek segíthetnek az energiaigény kielégítésében a jövőben:


Megújuló energiák: Az nap-, szél-, víz- és geotermikus energiák egyre fontosabb szerepet játszanak az energiaellátásban. A technológia fejlődése és a kibocsátások csökkentése miatt egyre versenyképesebbek lesznek.


Energiahatékonyság: Az energiafogyasztás csökkentése és az energiahatékonyság javítása segít csökkenteni az energiaigényt.


Új technológiák: Olyan új technológiák fejlesztése, amelyek segítenek a hatékonyabb energiaelőállításban és -felhasználásban.


Atomenergia: Az atomenergia továbbra is szerepet játszik az energiaellátásban, és új típusú reaktorok fejlesztése is zajlik.


Hidrogénenergia: A hidrogén egy tiszta energiaforrás lehet, amely hajtóanyagként használható.


Egyéb források: A kutatások folyamatosan keresik az új és fenntartható energiaforrásokat.


Az emberiség kihívásainak sikeres kezeléséhez együttműködésre, politikai cselekvésre, technológiai fejlesztésekre és egyéni tudatosságra van szükség. Az energiaválság kezelésére vonatkozó megoldások már léteznek, és további innovációra és fejlesztésekre lesz szükség a fenntartható energiaellátás biztosításához.


A jövő nem feltétlenül káoszba süllyedő civilizációt jelent, hanem olyan lehetőségeket is tartogat, amelyek a fenntartható fejlődés és a jobb életminőség felé mutatnak. Az emberiségnek a jövőbeni kihívásokkal való megküzdéshez alkalmazkodnia és innoválnia kell, de az emberi találékonyság és az együttműködés segíthetnek az energiaigény kielégítésében fenntartható módon.

2023. okt. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
24%
Az összeomlás elkerülhetetlen, a katasztrófa valószínű, a kihalás lehetséges.
2023. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
35%
100%-os újrahasznosítás tulajdonképpen nem létezik és ha egynél kisebb számokat szorzunk egymással a nullánál kötünk ki. Arról nem beszélve, hogy az újrahasznosítás is anyag és energiaigényes. Nem lehet itt már megállitani semmit. Aki globális, vagy akárcsak nemzeti összefogásban bízik az csak ámítja magát. Egyéni szinten a még meglévő erőforrásokat használva el lehet kezdeni a visszavonulást. A "károkon" lehet enyhíteni, ennyi és nem több.
2023. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%

8

Érdekes, év milliárdokon keresztül éltek állatok, akik szintém a felvett energiát 1 alatti hasznossággal használták. 1 alatti számok összeszorzása 0-hoz vezet, miért vagyunk még mindig itt? Nem ilyen egyszerű a helyzet.

2023. okt. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 TappancsMancs ***** válasza:
100%
9/ igen... Érdekes hasonlat ez a matematikai dolog, csak hol is lenne az energia felhasználásban szorzási művelet? Összeadás kivonás oké, csak nincs semmiféle szorzás.
2023. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!