Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szimulációban élünk : a magas...

Szimulációban élünk : a magas szimmetria megfelel a legalacsonyabb információs entrópiának. Ami potenciálisan megmagyarázza a természet hajlamát a szimmetriára. Ez igazolja?

Figyelt kérdés

A fizika új törvénye a termodinamika második főtételén alapszik. Ez kimondja, hogy az entrópia, vagyis egy zárt rendszer rendezetlensége csak állandó lehet, vagy növekedni tud. Nagy vonalakban egy feldobott kártyapaklihoz hasonlítanám a jelenséget. Egy rendezett kártyapaklit ha feldobsz teljesen rendezetlenül terül szét, nem fog kisebb rendezett csoportokat alkotni. Ezzel egyébként az ősrobbanást is lehet cáfolni, de ez más történet. Az információ entrópiája idővel nő, de kiderült, hogy ezen rendszerek evolúciója vagy állandó marad, vagy csökken.


Egyre több fizikus & korunk géniuszai szerint is mi egy szimulációban élünk. Elon Musk úgy véli, hogy emberek valójában nem léteznek. A fizikusok kijelentették, hogy az esélye több milliárd az egyhez, hogy valójában az „alapvalóságban”, vagyis a fizikai univerzumban élünk.


A fizika egy új törvényét alapján bizonyítható, hogy szimuláció résztvevői vagyunk mi magunk is, ide ebbe a "börtönszimulációba" bezárva vélik fizikusok. A hipotézis abból indul ki, hogy az emberi interakciók mesterségesek, az emberek pedig egy videojáték karaktereire hasonlítanak. Az elmélet az információfizika területéhez tartozik, ami a valóságra az információ lényeges egységeinek összességeként tekint. Az információ megtartja a tömeget, az univerzum legapróbb építőkövei – az elemi részecskék – pedig információkat tárolnak magukról, hasonlóan ahhoz, ahogyan az emberek a DNS-t hordozzák.


KONKLÚZIÓ : Az eredmények azt mutatják, hogy a magas szimmetria megfelel a legalacsonyabb információs entrópiának, ami potenciálisan megmagyarázza a természet hajlamát a szimmetriára. A felesleges információt mind eltávolítja a természet, épp úgy, hogy egy program esetében törlik a feleslegessé vált kódot. Ez az elmélet bizonyíték lehet arra, hogy számítógépes szimulációban élünk.



2023. okt. 14. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Szerintem szimulációban élünk
talán
nem. Nem élünk
37 szavazat
1 2
 1/19 Kólauborkával ***** válasza:
61%

[link]

Nekem is gyanús.

2023. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Kólauborkával ***** válasza:
55%
Ez a kedvencem: [link]
2023. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%

Az állítás, miszerint "szimulációban élünk," egy elmélet, amelyet számos filozófus és tudós megvizsgált, de jelenleg nincs tudományos bizonyíték arra, hogy valóban így lenne. Az ilyen jellegű elméletek többnyire a spekulációk és filozófiai viták területén maradnak, és nem részei a mainstream tudománynak. Fontos megérteni, hogy ezek az állítások nem tudományos elméletek, hanem inkább filozófiai vagy hipotetikus elmélkedések.


Az entrópia és szimmetria kapcsolata valós tudományos témakör, és a termodinamika második főtételének értelmezése és az entrópia növekedése központi elemek a fizikai tudományban. Azonban az entrópia növekedése és a szimmetria az univerzum fizikai tulajdonságainak egy leírása, és nincs közvetlen kapcsolata a "szimulációban élünk" elmélettel.


Az "alapvalóság" vagy "szimulációban élünk" elméletek rendkívül bonyolult és vitatottak, és jelenleg nem rendelkeznek konkrét tudományos bizonyítékokkal. Az olyan állítások, mint Elon Musk és mások véleményei, nem tekinthetők tudományos konszenzusnak.


Az ilyen elméletek megvizsgálása és értelmezése rendkívül bonyolult és kihívást jelent, és a tudományos közösség általában óvatosan közelít hozzájuk. A tudomány területén mindig nyitottak vagyunk új ötletek és elméletek megvizsgálására, de a tudományos módszernek és bizonyítékoknak kell vezérelniük a következtetéseket.

2023. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Ez belülről nem eldönthető, hiszen mégis mi alapján lehetne megmondani, hogy azok a természeti törvények, amiket felismertünk, minek a törvényei: egy szimulációé vagy az alapvalóságé? Semmiből. Ez egy klasszikus hitkérdés.


Szerintem amúgy szimuláció. Az érv, hogy alapvalóságból csak egy lehet, szimulációból meg bármennyi, számomra elég hihetetlenné teszi, hogy pont az alapvalóságban éljünk. De megértem azt is, ha valaki az ellenkezőjét hiszi.

2023. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kólauborkával ***** válasza:
60%
Szerintem egy szimulációban (már abban a jellegüben amilyeneket mi hozunk létre) elkerülhetetlenek a bugok. Tudomásom szerint nem figyeltünk meg olyan bugokat, ami valamiképp a megmagyarázhatatlan kategóriába tartozik (pl.: a vasgolyót eldobom és nem lefele kezd el zuhanni, hanem felfele, meg ehhez hasonlók). Amennyiben lenne ilyen, úgy valóban gyanús lenne, de ma már annyi adat áll rendelkezésre tudományos oldalról, illetve a közmédia felületein os, hogy tuti láttunk volna már az általunk ismert fizikai törvényekbe ütközö bugokat, ha lennének, de a természet tudja a dolgát, ilyet még nem láttam.
2023. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Megírok én neked egy bugmentes Conway's game of life szimulációt bármikor. Ki tudja, hogy a mi univerzumunk mennyire ujjgyakorlat egy olyan entitás számára, amelyik ilyeneket képes futtatni?

Amúgy meg nem önmagában bug valami, hanem attól, hogy a készítője annak tartja. Ki tudja, lehet hogy a teremtőnk szitkozódik, hogy ezt a fekete lyuk dolgot hogy elb.szta, de a tesztszerveren fut már egy javított változat :)

2023. okt. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Kólauborkával ***** válasza:
42%
Olyan nincs, ha tudsz programozni, akkor neked is tudnod kell, bugok még a “Hello World”-ben is lehetnek, pedig annál egyszerübb dolog nem sok van.
2023. okt. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Zagyvaság.

Az ember megalkotja a szimulációt ( lásd: számítógépes játék), majd elméletet gyárt arról, hogy maga él a szimulációban, és a játék a valóság?


Unalmas, skizoid fikció.

febr. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Sajna nem szimulacio. Kezdjetek el elni.
márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Ez a szimuláció elképzelés is túlzott fontosságot tulajdonít az embernek. sárból lett csodák vagyunk, hajrá, amíg nem jön a halál!
máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!