Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Földön az emberiség legnagyo...

A Földön az emberiség legnagyobb problémája a szaporodás?

Figyelt kérdés

2022. júl. 25. 04:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

#30 "Ja, hogy te így egyes szakaszokat önkényesen kijelölsz, és ez alapján állítod, hogy nem exponenciális."

Dehát az exponenciális függvényen pont mindegy lenne, hogy milyen szakaszt jelöl ki... ez az egész lényege! Hogy nyilvánvalóan szakaszos a függvény, és ha benyomod a log-skála gombot a sarokban, még látod is hogy trendszerűen csökken a meredekség. Egy exponenciális függvény log y-skálán konstans meredekségű lenne.

Ismered azt a kifejezést, hogy "what a stupid hill to die on"? Na, ez az exponenciális fixa ideád pont ilyen. Ránézésre osztogatod az exponenciális jelzőt, és még ragaszkodsz is ehhez a hülyeséghez.

2022. júl. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 sadam87 ***** válasza:

"Ja, hogy te így egyes szakaszokat önkényesen kijelölsz, és ez alapján állítod, hogy nem exponenciális.

Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy valójában csökken, 2020-ban kevesebb volt, mint 2019-ben.

Nézz már rá a teljes görbére, ember, iskolapéldája az exponenciális függvénynek."

Látom, te is csak hírből hallottál exponenciális függvényről! XD Nézz már rá a logaritmizált képre, úgy laposodik a végefele, hogy öröm nézni! :D

"Itt a teljes elérhető adathalmaz:"

Ügyi vagy, hogy megtaláltad. :D

Monjduk ezen itt is remekül látszik a első ábrán, hogy a '70-es évek óta az energiafogyazstás nem exponenciálisan nő.

""Erre nem találtam adatot, nagyon várok valami forrást."

Tessék:"

Köszönöm! Erre valóban expnenciális görbét illesztettek. Mondjuk azért nem túl erős az illeszkedés (a 2000-es évekre jellemző átlagérték például alacsnyabb, mint a '90-es éveké).

"Viszont vannak azért ráutaló adatok."

És ebből a két utolsó forrásból hogyan derül ki, hogy az extrémidőjárás okozta halálozások száma exponenciálisan növekszik?

De akkor itt egy adatsor az USA-ből. Nem látok exponenciális növekedést. (A szakadás előtti és utáni adatok nem összevethetőek, mert más módszertannal készültek.)

[link]

Egy másik ábra:

[link]

Elég kicsi, nem látszik jól, de nekem a mért adatok nem tűnnek exponenciálisnak. (A prjekciók között van, ami eexponenciális függvényt közelít.)

Szóval továbbra sem nagyon látok exponenciális növekedést jelenleg a felsoroltakból migráción kívül.

2022. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

"Dehát az exponenciális függvényen pont mindegy lenne, hogy milyen szakaszt jelöl ki"


:facepalm


Ha te azt várod, hogy természetes, valóságos folyamatok pontosan úgy működjenek, mint az általános iskolában az X^2, akkor ez az a pont, ahova én már nem szeretnék lemenni.

Mondtam, ennyi erővel jelentsd ki, hogy valójában lineárisan csökken, a magad szintjén igazad is lesz, húzd ki magadat büszkén, ha ez kell, én igazat adok neked, fel is terjesztelek Abel díjra.

2022. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 sadam87 ***** válasza:

"Ha te azt várod, hogy természetes, valóságos folyamatok pontosan úgy működjenek, mint az általános iskolában az X^2"

Én azzal is beérném, ha bebizonyítanád, hogy tényleg exponenciális. :)

2022. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
33: meddig vergődsz még, te szerencsétlen? Nem lenne egyszerűbb kimondani, hogy "benéztem, nem exponenciális, de akkor is aggasztó"?
2022. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
#36: A kis műsoroddal szépen bemutattad, hogy pont ugyanaz a fajta korlátolt gyökér vagy, mint a klímaváltozástagadók, akinek magyarázhatnak napestig, és mutogathatnak fekete-fehér adatokat, akkor se gyúlik fény az agyában. Te FELISMERED az exponenciális függvény képét, neked ne magyarázzon senki, úgy van és kész...
2022. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

[link]


Elég erős érv amellett, hogy bizony a túlszaporodás a legnagyobb probléma.

Még ha a világ összes embere is a világ egyik legcsóróbb országának, Beninnek a szintjén élne, akkor sem lenne fenntartható a jelenlegi népesség mellett a fogyasztási szint.

2022. júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!