Mi van, ha mindeddig tévedésben éltünk?
Hogy jött ki az ötöslottó esélye? Én a 90X89X88X87X86 képletet használtam.
Igazából mindegy, amúgy is volt benne egy nagyságrend biztonsági ráhagyás, de tudod mit, vegyünk le belőle négy nullát, hátha tévedtem még itt-ott, még mindig marad másodpercenként ezermilliárd lottóötös. A hozzászóló által emlegetett másodpercenkénti ezerszert így is egymilliárdszorosan haladja meg.
Benne van a 2-esek és a többi esélye is. :)
Mint ahogy benne van az is, hogy ha nem pont ilyen lenne az élet, akkor is feltehető lenne a kérdés.
A lényeget nem érinti.
Engedtessék meg egy idézet:
"Minél inkább eltölt valakit minden jelenség rendezett szabályosságának tudata, annál szilárdabbá válik az a meggyőződése, hogy e rendezettség és szabályosság mellett nincs olyan hézag, ahol hely jutna más természetű okoknak. Nem létezhet sem olyan emberi, sem olyan isteni szabály, amely önmagában a természeti jelenségek független oka lehetne. Bizonyosra vehető, hogy a természeti jelenségekbe beavatkozó, személyes Isten doktrínáját valódi értelemben sohasem cáfolhatja meg a tudomány, mert ez a doktrína mindig menedékre találhat azokon a területeken, amelyeken a tudomány még nem tudta megvetni a lábát.
Meg vagyok azonban győződve arról, hogy a vallás képviselői részéről ez a viselkedés nem csupán méltatlan, de végzetes is. Egy olyan tan, amely mindig a sötétségbe vonul, mert a tiszta világosságban nem képes fenntartani magát, szükségképpen el fogja veszíteni az emberi nemre gyakorolt hatását, s ennek kiszámíthatatlanul káros hatása lehet az emberi fejlődésre. Az erkölcsi jóért vívott harcukban a vallás tanítóinak venniük kell a bátorsagot ahhoz, hogy feladják a személyes Isten doktrínáját, és lemondjanak a félelemnek és a reménynek ama forrásáról, amely a múltban olyan óriási hatalmat helyezett a papok kezébe. Munkájuk során azokat az erőket kellene felhasználniuk, amelyek képesek arra, hogy a Jót, az Igazat és a Szépet magában az emberiségben fejlesszék ki és terjesszék el. Ez bizonnyal sokkal nehezebb, de összehasonlíthatatlanul értékesebb feladat..."
Albert Einstein
a lottó ötös nem helyénvaló példa és a baktériumok sem
egyrészt a baktériumok esetében ilyen nagy számú generáció váltás esetében sem látjuk a fajok kialakulását, másrészt magasabb rendű állatok esetében egy-egy populáció akár többmillió éves időtávban is csak tízezres, maximum millió nagysegrándű generáció váltást él meg és az egyedszám is maradhat a pár milliárdos nagyságrendnél, mégis bonyolult változások egész sorát kell keresnünk
"egyrészt a baktériumok esetében ilyen nagy számú generáció váltás esetében sem látjuk a fajok kialakulását"
Ez nem igaz.
Nézz utána az antibiotikum rezisztencia kérdésének, látni fogod, hogy mekkora probléma van az újabb és újabb baktériumtörzsekből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!