Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van, ha mindeddig tévedésbe...

Mi van, ha mindeddig tévedésben éltünk?

Figyelt kérdés
Newton törvényei,Darwin elmélet, Relativitás elmélet és a többi elmélet fogalom szabály... Akik ezeket kitalálták, mi van ha tévedtek és mi ezt elhittük és igy probáljuk élni éeltünket tévedésben. Holott lehet hogy egy másik elmélet megcáfolná a többit és választ kapunk az élet nagy kérdésire. Ezt most azért tettem föl mert a tudosok máig probálják cáfolni ezeket a törvényeket és képtelenek belátni hogy ez tényleg igy van. De miért?
2008. nov. 18. 20:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jött ki az ötöslottó esélye? Én a 90X89X88X87X86 képletet használtam.


Igazából mindegy, amúgy is volt benne egy nagyságrend biztonsági ráhagyás, de tudod mit, vegyünk le belőle négy nullát, hátha tévedtem még itt-ott, még mindig marad másodpercenként ezermilliárd lottóötös. A hozzászóló által emlegetett másodpercenkénti ezerszert így is egymilliárdszorosan haladja meg.

2008. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Srapnel ***** válasza:
100%

Benne van a 2-esek és a többi esélye is. :)

Mint ahogy benne van az is, hogy ha nem pont ilyen lenne az élet, akkor is feltehető lenne a kérdés.


A lényeget nem érinti.

2008. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megvan a hiba, én csak az öttalálatosokkal számoltam.
2008. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
100%

Engedtessék meg egy idézet:



"Minél inkább eltölt valakit minden jelenség rendezett szabályosságának tudata, annál szilárdabbá válik az a meggyőződése, hogy e rendezettség és szabályosság mellett nincs olyan hézag, ahol hely jutna más természetű okoknak. Nem létezhet sem olyan emberi, sem olyan isteni szabály, amely önmagában a természeti jelenségek független oka lehetne. Bizonyosra vehető, hogy a természeti jelenségekbe beavatkozó, személyes Isten doktrínáját valódi értelemben sohasem cáfolhatja meg a tudomány, mert ez a doktrína mindig menedékre találhat azokon a területeken, amelyeken a tudomány még nem tudta megvetni a lábát.


Meg vagyok azonban győződve arról, hogy a vallás képviselői részéről ez a viselkedés nem csupán méltatlan, de végzetes is. Egy olyan tan, amely mindig a sötétségbe vonul, mert a tiszta világosságban nem képes fenntartani magát, szükségképpen el fogja veszíteni az emberi nemre gyakorolt hatását, s ennek kiszámíthatatlanul káros hatása lehet az emberi fejlődésre. Az erkölcsi jóért vívott harcukban a vallás tanítóinak venniük kell a bátorsagot ahhoz, hogy feladják a személyes Isten doktrínáját, és lemondjanak a félelemnek és a reménynek ama forrásáról, amely a múltban olyan óriási hatalmat helyezett a papok kezébe. Munkájuk során azokat az erőket kellene felhasználniuk, amelyek képesek arra, hogy a Jót, az Igazat és a Szépet magában az emberiségben fejlesszék ki és terjesszék el. Ez bizonnyal sokkal nehezebb, de összehasonlíthatatlanul értékesebb feladat..."

Albert Einstein

2008. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 stellaz ***** válasza:

a lottó ötös nem helyénvaló példa és a baktériumok sem


egyrészt a baktériumok esetében ilyen nagy számú generáció váltás esetében sem látjuk a fajok kialakulását, másrészt magasabb rendű állatok esetében egy-egy populáció akár többmillió éves időtávban is csak tízezres, maximum millió nagysegrándű generáció váltást él meg és az egyedszám is maradhat a pár milliárdos nagyságrendnél, mégis bonyolult változások egész sorát kell keresnünk

2013. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

"egyrészt a baktériumok esetében ilyen nagy számú generáció váltás esetében sem látjuk a fajok kialakulását"


Ez nem igaz.


Nézz utána az antibiotikum rezisztencia kérdésének, látni fogod, hogy mekkora probléma van az újabb és újabb baktériumtörzsekből.

2013. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!