Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van, ha mindeddig tévedésbe...

Mi van, ha mindeddig tévedésben éltünk?

Figyelt kérdés
Newton törvényei,Darwin elmélet, Relativitás elmélet és a többi elmélet fogalom szabály... Akik ezeket kitalálták, mi van ha tévedtek és mi ezt elhittük és igy probáljuk élni éeltünket tévedésben. Holott lehet hogy egy másik elmélet megcáfolná a többit és választ kapunk az élet nagy kérdésire. Ezt most azért tettem föl mert a tudosok máig probálják cáfolni ezeket a törvényeket és képtelenek belátni hogy ez tényleg igy van. De miért?
2008. nov. 18. 20:11
1 2 3 4
 21/36 Srapnel ***** válasza:
91%
Szerintem a lottó nincs tudományosan alátámasztva, én még nem láttam senkit, aki nyert volna a lottón. Szerintem nincs bizonyítva. Pont az, hogy ilyen kicsi az esélye, számomra azt bizonyítja, hogy lehetetlen a lottón nyerni. Ezt így MAGÁTÓL senki nem nyerheti meg és találhatja el. Így nem áll össze véletlenül, magától 5 szám. Egyszerűen lehetetlen, hogy pont a múlt heti számokat kihúzták a múlt héten...
2008. dec. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
63%
Demagóg...
2008. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Srapnel ***** válasza:
100%
Nem, ez hasonlat. Hasonlatok terén meg nincs is termékenyebb társaság a kreacionistáknál.
2008. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
40%
Ja, alapelveiben igazad van, csak épp lottót se tudsz húzni ha valaki azt nem alkotja meg. Darwin halála pillanatában maga is belátta hogy talán még sincs igaza. És van esélye az evolúciónak, kiszámolták, több milliárd éven keresztül minden másodpercben többszázszor kellene csak neked nyerned azon a lottón hogy ez ami körülvesz kialakulhasson. Szóval ez egys "demagóg" hasonlat volt a részedről. (szerintem)
2008. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
48%
És nem csak neked, mindenki másnak körülötted...
2008. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Srapnel ***** válasza:
100%

Semmi demagóg nincs benne.


Az univerzum 13 milliárd éves, 100 milliárd galaxis van, átlagosan 100 milliárd csillaggal, ha csak a töredékének van Föld szerű bolygója, akkor is nagy eséllyel több van, mint egy. De egy biztosan van. Ez. Ha csak abból indulunk ki, hogy 3 és fél milliárd év volt, úgy, hogy minden másodpercben több milliárdszor van esélye egy reakciónak egy köbcenti vízben, amiből szintúgy sok milliárd köbcentinyi volt, akkor könnyen látható, hogy egy rendkívül alacsony valószínűségű esemény is nagy biztonsággal bekövetkezik ennyi idő alatt, valahol a sok hely egy pontján.


Azért mondtam a lottót példának, hogy bár nagyon kevés az esélye az 5-ösnek (1 a 40 millióhoz), ha csak 2 millióan játszanak minden héten, akkor is átlagban kb. minden 5 hónapban kell lennie 5-ösnek.


Ne csak a Földet számold bele, hanem az Univerzumot is, hiszen nem kitüntetett a Föld ilyen szempontból. Lehet, hogy minden milliomodik megfelelő bolygón alakul csak ki az élet, mert valószínűtlen, ám az Univerzumban valószínűleg nem csak egy millió ilyen bolygó van, hanem akár több is.

2008. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
28%

Értettem a lottót miért mondod, és logikus is. Elméletben soha nem vetettem el az evolúciót, csak gyakorlatban nem győz meg szemernyit sem. Nem vettem ki az univerzumot a képből, de ezzel nem cáfoltad azt a véleményem hogy jó- jó, lottó ötös, egyszer. Na de évmilliárdokon keresztül minden másodpercben többezerszer pont mindig ugyan ott ugyan azzal történik? Pl vegyük az univerzumnak az emberi társadalmat, bolygóknak az embereket. Mennyi esélyed van neked személy szerint hogy bolygóként nap mint nap minden pillanatában többszázszor nyered a lottó ötöst? Mert ezt állítja az evolúció.

És ha meg is történik ez, azért az feltűnne nem? A tudomány pedig azzal szeretné bizonyítani az evolúciót, hogy mutogat egy muslicát, egy borsót, meg 3 különböző méretű lovat.


Nekem ez valahogy nem kosher.

2008. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Srapnel ***** válasza:
100%

Megmondom, az nem kosher, hogy a kreacionisták a tudományos eredményeket alapul véve próbálják azt mondani, hogy a tudomány állítása nem helyes.


A kreacionizmusnak mi a bizonyítéka? Az, hogy bonyolult dolgok vannak? De ha igaz is, amit mondasz, az akkor sem a teremtés melletti érv, maximum annyi, hogy valószínűtlen, hogy itt vagyunk, de mégis itt vagyunk. Mellesleg a számításaidat nem tudom, honnan vetted.

2008. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolatébresztőnek szánnék néhány adatot: 1 gramm talajban 40 millió baktérium él, azaz 4X10 a 7.-en . Egy öt kilós csomag virágföldben ötezerszer ennyi, azaz 2X10 a 11. -en. Egy kólibaktérium fél óránként képes osztódni megfelelő körülmények között, ez napi 48 nemzedék, de mi vegyünk csak napi hármat. Ez egy év alatt legalább ezer nemzedék, azaz 2X10 a 14. -en baktérium "születik" egy év alatt egy öt kilós virágföldben. Azért ez szédítően sok. A cikkben emlegetett 10 a -12. -en gyakoriságú események százszor történhetnek meg egy átlagos csomag virágföldben egyetlen év alatt, azaz kb. három – négynaponta, a 10 a -6. -on gyakoriságú események pedig százmilliószor, azaz kb. másodpercenként háromszor. Egyetlen csomag ötkilós virágföldben. No most a Földön nem öt kiló talaj, és nem is öt liter víz létezik összesen. A Wikipedia szerint egy adott időpillanatban 5X10 a 30. -on darab baktériumsejt létezik a Földön, akik csak az évi ezer nemzedékkel számolva az utóbbi 3 milliárd évben (3X10 a 9. -en) 1,5X10 a 43. -on szor osztódtak. Ehhez képest az emlegetett 10 a -6. -on és 10 a -12. -en esélyek gyermekdednek tűnnek, másodpercenként történnek meg 1030 sejt között.


[link]



Egy lottóötös esélye kb. egy az ötmilliárdhoz, azaz 5x10 a -9. -en. 5x10 a 30. -on baktériumsejt esetén ha csak napi három nemzedékkel számolunk, akkor is átlagosan napi 10 a 22. -en lottóötös történik. Naponta. Ez olyan 10 a 17. -en darab lottóötös másodpercenként.


"Na de évmilliárdokon keresztül minden másodpercben többezerszer pont mindig ugyan ott ugyan azzal történik? "


Másodpercenként nem több ezer, hanem több tízezerszer ezermilliárd lottóötös történik, csak itt a Földön, csak baktériumokban. Ha neked csak ez kell ahhoz, hogy elhidd az evolúciót, be kell, hogy lásd, hogy a valós számok messze túlszárnyalják a legnagyobb igényeidet is.

2008. dec. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Srapnel ***** válasza:
100%

Az ötöslottó esélye 1:43,949,268:

[link]


De egyébiránt az egészhez egy dolgot kell csak megérteni, a valószínűségszámítást és a statisztikát. Pl. ha valakinek a fejére esik egy cserép, akkor hajlamos azt hinni, hogy valami oka van, hiszen kicsi a valószínűsége, hogy hopp, pont a fejére esik. Azonban azt elfelejti, hogy ezt a kérdést, mivel mindenki hasonlóan gondolkodik, elég sokan felteszik, pont azok, akiknek épp a fejére esett, mivel önmagában az, hogy VALAKINEK (legyen legalább egy valaki, akinek) a fejére essen, az már nem olyan kis valószínűségű, mint ha azt kérdezzük, hogy egy adott ember esetében mennyi ez. Különböző a kérdés. Viszont az, hogy egy ember esetében rendkívül kicsi a valószínűsége, nem jelenti azt, hogy egy nagy csoportra is kicsi.


Olyan ez, mintha fognám a földön élő 6.7 milliárd embert és véletlenszerűen kiválasztok közülük egyet és adok neki 1 millió dollárt. Önmagában az, hogy én kapjam meg, 1:6.7milliárdhoz az esély, vagyis nagyon csekély. De valaki mégis megkapja, az meg egy biztos esemény. Na most a kreacionista hozzáállás az, hogy mivel elég kicsi az 1:6.7x10^9 esély, ezért ez bizonyíték arra, hogy nem is lett kiosztva az az 1 millió dollár.

2008. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!