Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A ma élő emberek tényleg...

A ma élő emberek tényleg örökké élhetnek? (szingularitás)

Figyelt kérdés

[link]


Az egyik leghitelesebb jövőkutató mondja azt hogy hamarosan lehetséges lesz. Olvassátok el úgy nagyjából a cikket.


Ha a tudat feltöltése gépbe és az agy lefagyasztása nem is 100% hogy megvalósítható a kiborgok még mindig itt van mint lehetőség az örök életre.


Elméletileg 40 éven belúl megtörténhet.



2018. nov. 27. 15:45
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

De olyan szinten tudatlan vagyok a témában, ezért tettem fel a kérdést. Ne kérdezzeetek tőlem, hanem válaszoljatok.


Amúgy leginkább azt nem értem hogy ha tényleg ilyen közel van az örök élet lehetősége, akkor az emberek döntő többsége miért nem tud erről?


A média minden formája miért nem beszél róla folyamatosan?



Ez nem kis dolog. Szó szerint mindenki életét megváltoztatja!

2018. nov. 27. 19:09
 12/43 A kérdező kommentje:
A tudósokat sem nagyon hallottam soha hogy azt mondták volna örökké élünk. Pedig a cikkben leírt dolgok nagyon is elképzelhetőek és egy olyan ember mondja akinek a régebbi jövő jóslatai nagyrészt teljesültek mára.
2018. nov. 27. 19:13
 13/43 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem simán lehet ilyesmi. Feltöltjük magunkat számítógépekre, mondjuk egy Nap köré épített nagy szerkezetre, egy úgynevezett Matrjoska agyra. Közben nanoszondák bányásszák az aszteroidákat, és hozzák az anyagot, valamint automatikusan javítják a hibákat.


Ha elkezdene kihűlni a Nap, feltöltenénk a számítógép adattárát egy űrhajóra és átmennénk egy másik Naphoz, vagy idővel feltaláljuk hogyan lehet fekete-lyukakból energiát nyerni, azok sokkal tovább megmaradnak, mint bármely csillag.


Ha már az összes fekete-lyuk kihuny (több trilló-trillió évről beszélünk) lehetséges, hogy rájövünk hogyan lehet vákuum-energiából hajtani a gépet a Casimir-effektust felhasználva, vagy át tudunk menni egy másik Univerzumba, ahol még nem hunyt ki minden.



Ezt a "feltöltéskor csak egy másolat leszel" félelmet meg nem tud mire venni. Már most is csak egy másolat vagy, a 10 évvel ezelőtti idegsejtjeid már nincsenek meg az agyadban, hanem már új "hardveren futsz".

Az a szubjektív tudat, aki 10 éve voltál már rég "meghalt", és az emlékeid a folytonosság illúzióját keltik.

Még az is lehet, hogy ez minden éjjel megtörténik, amikor mély alvásba kerülsz, és az agyad reggel újra "bebootol" vagyis van egy időszak, amikor nincs élő tudatot, csak leíró információkat létezik az agyadban.

2018. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Jó, de az ilyen távoli jövő most nem érdekel.


De ha tegyük fel a 21. században még nem lenne lehetséges, akkor is lehet húzni az időt amíg nem lesz örök élet.

Az egyik válaszoló pl írta hogy műszervekkel lehetséges lenne több száz évig élni. Plusz nanorobotok és más alkatrészek. (kiborg)

2018. nov. 27. 19:42
 15/43 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az elmefeltöltés (ha nem is egy Nap körüli szerkezetre, hanem legalább valami földi szuperszámítógépre) 2060 körülre simán lehetséges lesz.


Addig még 42 év van. 42 évvel ezelőtt mi volt? Személyi számítógépek még jóformán nem is léteztek, egyes gépekbe még lyukkártyával vittek be pár kilobyte-nyi adatot. Még 32 éve is max egy Commodore-t vehettél kb. csillagászati áron. Most meg a modern játékokban olyan a grafika, hogyha felteszel egy VR szemüveget, azt hiszed tényleg ott vagy.

Ráadásul egyre jobban gyorsul a gépek fejlődése.

2018. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
16%

Az a helyzet, kérdező, hogy ez még odébb van.

Ahhoz, hogy fel tudjuk tölteni magunkat, TELJESEN ismerni kellene az agyat. Ma egyelőre egy macska agyát ismerjük teljesen. 5 éve még csak egy pókét ismertük így.


Az élet hosszabbítása lehetséges lesz 50-100 éven belül, mondjuk 150 évre, vagy esetleg 200-ra.

2018. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
78%

"Ahhoz, hogy fel tudjuk tölteni magunkat, TELJESEN ismerni kellene az agyat. Ma egyelőre egy macska agyát ismerjük teljesen. 5 éve még csak egy pókét ismertük így."


Tehát exponenciálisan növekszik, hogy milyen bonyolultságú agyat tudunk feltérképezni. Ha 5 éve csak egy pókét ismerhettük, és ma már egy macskáét ismerjük, akkor nemsokára elég fejlett gépeink lesznek ahhoz, hogy az emberét is ismerjük.

2018. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
14%

Nem, mert a bonyolultság még gyorsabban növekszik.

Valószínűleg az emberi agy elég sokáig fog még tartani.

2018. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
61%

"Nem, mert a bonyolultság még gyorsabban növekszik.


Valószínűleg az emberi agy elég sokáig fog még tartani."


Mire alapozod ezt? Egy macska és egy ember agya között nem sok különbség van. A macska és a pók agya közt jóval nagyobb eltérés van bonyolultságra.

2018. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
29%

[link]


Itt egy lista hogy milyen bonyolultságú agymodell szimulálásához kb mikorra várható a szükséges számítási kapacitás. Vagyis 2044-ben egy 1 millió dolláros hardveren el lehet majd futtatni egy agy szimulációját ha az a bonyolultsági szint elegendő.


Feltéve HA az információs technológia ugyanúgy fejlődik mint eddig. De már ma is látjuk hogy a Moore-törvény lassul. A kvantum pedig sehol sincs.


De egyáltalán úgy feltérképezni egy agyat, hogy modellt csinálhass belőle, elképesztő bonyolult. Fel kell szeletelned apró szeletekre, hogy ne károsodjon, és beszkennelni mindent. Erre nemhogy nincs még eljárás, de ha lenne is, egyetlen agyat beszkennelni több évtizedig is tarthat.


Egyáltalán azt se tudhatod hogy a kapott szimulált agy megegyezően működik-e az eredetivel. Ugye az eredeti megsemmisül szkenneléskor.


Akármilyen hatalmi struktúra lesz a jövőben, legyen utópia vagy disztópia, kizártnak tartom hogy arra fogják az erőforrásokat használni hogy az átlag 100 IQ-jú Kovács Pista agyát több milliárd dolláros költségen digitalizálják és futtassák.

2018. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!