Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy térhajtóműves űrhajóval...

Egy térhajtóműves űrhajóval sem lehet elszabadulni a fekete lyuk csábításából?

Figyelt kérdés

Egy sima űrhajóval, ami a fénysebesség 99,99%-val tud menni, azzal csak az eseményhorizontig lehet menni, utána már nem, (vagyis lehet, csak visszajönni nem) mert a szökési sebesség nagyobb a fény sebességénél.

Viszont ha én egy térhajtóműves űrhajóval lépem át az eseményhorizontot, azzal vissza tudok jönni, nem? Hisz azzal "gyorsabban lehet menni" a fénynél.



2016. máj. 20. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet gyorsabban menni.

Viszont a tértorzítás miatt be tudod "horpasztani" az eseményhorizontot, úgyhogy mélyebben be tudsz menni a fekete lyukba úgy, hogy még vissza is jöhetsz utána.

2016. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem lehet gyorsabban menni, azért tettem idézőjelbe. 😁

Csak olyan, mint ha gyorsabban mennél, mert ugye a téridő szövetét lehet hajlítani a fénynél gyorsabban is. (Az Univerzum is sokkal gyorsabban tágul a fénynél, legalább is az ősrobbanást követő néhány másodpercben, percben gyorsabban tágult)

2016. máj. 20. 23:53
 3/17 anonim ***** válasza:

Elvileg sok minden lehetséges.

Most mértek ki nemrég két fekete lukat, ahogy egyesültek.

Az utolsó másodpercben talán 10 milliószor kerülték meg egymást... és közben egy űrhajó át tudott volna menni közöttük, annyira behorpadt ott mindkettőnek az eseményhorizontja. Eléggé pontosan kellett volna időzíteni hozzá, és persze az irány se mindegy, no meg elég kicsi és erős űrhajó kellene, hogy ne tépjék szét az árapályerők.

2016. máj. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 nontau ***** válasza:
0%
Szerintem igen elméleti jellegű az egész felvetés. Jómagam a fekete lyuk eseményhorizontot elektron csillagnak hívom, ma fekete lyuk nekem tudománytalan. Tehát fekete lyuk akkor keletkezik ha egy óriási csillag összeroskad mert elégette fűtőanyagát és a gravitáció összeroppantja, megszűnik a három alapvető erő, erős magerő, gyenge magerő és elektro mágneses erő. A rossz lány marad a gravitációs erő mert hol gyenge hol pedig nagyon erős és ez a tömeg függvénye. Az elektron fermion, feles spinű részeske, van tömege. Ezek zsúfolódnak össze az lelektron csillagban
2016. máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 nontau ***** válasza:
0%
..továbbá, áthalad egy Higgs mezőn amikor összeroppan a csillag de anti Higgs mezőn!!!, tudom meredek amit írok de minden részecskének és erőnek van anti részecskéje a T,P, C szimmetriák működnek vice-versa. Van egy térrész ahol már nem működik az általunk ismert fizika ez az elektron csillag, alias fekete lyuk, iszonyatos tömegvonzással egy anti anyaggal megtöltve de az erők már másképp hatnak, magyarul egy másik dimenzióba léptünk. Nem tudom ki járatos a részecske fizikában olyan mélyen, hogy elektront lehet-e vizsgálni részecske gyorsítóban, technikailag megoldható e. Ha elérted az eseményhorizontot hajóddal és sikerült körpályára állnod elvileg ott maradhatsz, még eljönni is tudsz ha energiát szerzel a szökési sebességhez de szerintem a Föld összes energiája szúnyog csípés az elektron csillag erejéhez képest.
2016. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
#5 de jó cuccot szereztél hétvégére...
2016. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Egy feketelyukból ki lehet szabadulni - elméletileg.


Ennek feltétele, hogy folyamatosan rendelkezésre álljon a meghajtáshoz szükséges energia. És hogy az adott eszköz kibírja azt az iszonyatos mechanikai igénybevételt, ami az eseményhorizonton belül ható erők okoznának. Az ominózus szökési sebesség, amit egy egy égitestre vonatkoztatunk, az a kezdősebességgel rendelkező (de továbbiakban már erőhatás nélkül repülő) eszköz szükséges sebességét határozza meg az adott égitesttől való elszakadáshoz. Ennek mértéke az adott testek tömegétől, és tömegközéppontjaik távolságától függ. Pl a Földet is el tudja hagyni olyan eszköz aminek a sebessége mindig kisebb a 7.9 km/s értéknél. Pl ha 100 m/s állandó sebességgel emelkednénk, akkor előbb utóbb elérjük azt a távolságot, ahol ennél kisebb a szökési sebesség, és onnantól fogva szépen el is tudnánk szakadni a Földtől. Nincs ez másképp a feketelyuknál sem. Ha van folyamatos meghajtás, rendelkezésre áll a szükséges energia és kibírjuk szétszakadás nélkül, akkor el lehet hagyni a feketelyukat még az eseményhorizontról és azon belülről is is. De ez szigorúan elméleti dolog, mert ott azért vannak ám árapályerők rendesen, és nem ismerünk semmit jelenleg, ami képes lenne kibírni károsodás nélkül az ott fennálló körülményeket.

2016. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
#7 nem igaz, mert belül a fénysebességnél gyorsabban zuhan a tér. Azt pedig nem lehet elérni - a kezdősebességtől függetlenül.
2016. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Ráadásul a behulló anyagmennyiség a fénysebesség ki tudja hány kilences részével zuhan befelé, amely sebességnél egy kifelé ugyancsak ilyen sebességgel haladó objektummal (az űrhajónkkal) ütközve már minden egyes hidrogénatom kábé egy hidrogénbomba energiájával csapódna az űrhajónkba. Ott pedig nem egy-két hidrogénatom, hanem komplett csillagok maradékai zuhannak befelé.
2016. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, igen, de mi van akkor, ha egy anti-anyag pajzsba van bebugyolálva a térhajtóműves űrhajónk? 😉
2016. máj. 25. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!