Ha nem értem a matekot akkor hülye vagyok?
Nem feltétlen. Én általánosban Zrínyi matekversenyt nyertem, ez a matekról és a logikáról szólt. Az egyetemi matek meg magolósabb, azt is megértem de egy héten belül elfelejtem, a Jóisten tudja hányszor tanultam meg például deriválni meg hasonlókat de mindig elfelejtem és mindig megbukok. :/
Ha vkinek van erre tippje azt én is szívesen várom.
Nem biztos hogy hülye vagy.
A matekot érteni kell. Mit miért csinálsz, mik a sorrendek stb... Fokozatosan kell haladni benne, nem szabad rögtön a közepébe vágni. Elsőnek könnyű, egyszerű példákat venni, és nehezíteni folyamatosan. Persze tanár és ember függő is, de ha a matekot megérted, legalábbis egy részét, a logikád is fejlődik!
Einstein sokat idézett mondata, hogy egy halat nem az alapján kell megítélni, hogy mennyire tud fára mászni.
A matematikán kívül is sokfajta logika létezik, a matematikáé viszont nagyon nyers, elemi. És nem mindenki akarja igazán megérteni -már az alapoktól fogva az általános iskolában- így pedig csak nehezebb dolga lesz középiskolában és egyetemen.
De attól még minden máshoz is logika kell, például egy ügyvédnek a védőbeszédének logikai felépítéséhez, egy régésznek a rég letűnt birodalmak titkainak megfejtéséhez.
És például mi sem bizonyítja jobban, hogy aki rendkívül jó matekból az nem feltétlenül jó sakkból, vagy képes értelmesen megfogalmazni a gondolatait (vagy bármi másból). Esetleg jól megszervezni a mindennapjait, irányítani / kiépíteni egy vállalkozást.
Szerintem sokan képesek lennének megérteni a matematikát.
#3 ez sok szempontból marhaság. Egyrészt a Google nem mond meg mindent. Például nem ad élesben használható szakmai/intellektuális tudást, vagy nem ad nyelvtudást. A tudás nagy része arról szól, hogy megjegyzesz dolgokat, illetve "adatbázist" gyűjtesz magadnak mintakereséshez. Aki nem tud magolni, az komoly tudást soha nem fog elérni, max hitegetheti magát, hogy amúgy ezt ő tudná..
Másrészt meg sok féle tudás létezik, hasznos skillből meg még több. Ez a szakbarbár mentalitás csak addig állja meg a helyét, ameddig nem gondolod át, hogy az életben az analitikus gondolkodás (= amit a matek fejleszt) mellett sok más képességre is szükséged lesz/lehet.
Harmad részt pedig minden tárgy összetett tudást kell(ene), hogy igényeljen. Csak hát a nem reál iskolai tárgyak pár kivétellel megengedőbbek, és középszerű tudásszint is elegendő belőlük. Meg persze pont, hogy olyan skilleket várnak el, amiket nem kell bemagolnia sokaknak, mert már tizensok éve gyakorolják az életben és az iskolában egyaránt. Ellenpéldaként lehetne hozni azt is, hogy sokan a matekot is értés nélkül bemagolják középiskolában, de alkalmazni, bizonyítani már nem tudnának (pl. fizika feladatok nem mennek nekik).
Az a szomorú, hogy pédául az emberek 30+%-a funkcionális analfabéta, azaz a valóságban nem tudnak megfelelően fogalmazni, nem megy nekik a szövegértés. Sajnos ezzel együtt is lehet valaki négyes magyarból (töriből), és akkor a gyerekben fel sem merül, hogy ő hülye, pedig ez talán még nagyobb gond, minta valaki csak matekból "hülye".
Tehát summázva a véleményem:
A matek egyáltalán nem egyenlő a tudással, az viszont elmondható, hogy a legtöbb helyen a matekos tárgyak jelentik a szűk keresztmetszetet. Azaz ha valaki nem tanul eleget, és emellé nem elég fejlettek bizonyos készségei, az legelőször itt fog kibukni. Szóval ahol nagy gond van a matekkal, az egy vészjel arra, hogy esetleg máshol is gondok akadnak, csak az oktatási rendszer jellegéből adódóan ez a többi tárgyból nem feltétlen fog így kicsúcsosodni.
Szóval ha a matek nem megy ne keseredj el, de próbáld magad fejleszteni (ne csak ebből, mindenből). Hidd el, az élet apránként visszaadja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!