Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Forgácsolásban marószerszámokn...

Forgácsolásban marószerszámoknál hogyan kell fordulatot számolni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 14:50
1 2
 1/14 Minekvan ***** válasza:
A gyári forgácsoló gépeknél a fordulatszám a műszaki leírásból kiolvasható. Van fix vagy váltózható fordulatszámú szerszámgép.Miért kell kiszámolnod a fordulatot hisz az adott a megmunkálandó anyag függvényében. Sokkal fontosabb ismerni némely esetekben a forgácsoló, vágószerszám, marókés kerületi sebességét- vágósebességét, ami nem azonos a fordulatszámmal.Ezt könnyen ki lehet számolni. v = ¶*D*n, D = marófej átmérője, n = fordulatszáma.
2016. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

n=Vx1000:(Dx3.14)

Ahol:n=fordulatszám

V=Vágósebesség (anyagminőség és szerszámfüggő)

D= maró átmérő

3.14 =pí

2016. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Minekvan ***** válasza:
2# Na most ezt megfejelted. Gondolod hogy a kérdező a pí-re volt kíváncsi? De azért ügyes vagy. :)
2016. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hármas,nem találtam a klaviatúrán "pi" karaktert
2016. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Minekvan ***** válasza:
2# Mi a szerepe az ezres szorzónak a nevezőben?
2016. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

az alapképlet:V=D x PI x n

------

1000

innen egyenlet rendezés


fonetikusan:(V egyenlő dé szer pí szer en per ezer)

2016. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
mert a vágósebesség méter per percben van megadva, viszont a szerszámgépeken az előtolás miliméter per percben kell megadni, egy méter az ezer miliméter
2016. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Minekvan ***** válasza:
Akkor a munkaanyag eltolásának sebessége sokkal kevesebb a kés kerületi sebességénél ugye?
2016. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

Igen, sokkal. Persze minél több fogú szerszámod van, annál több lehet a fogankénti előtolásból a valódi előtolásod, de az egyszerre fogásban lévő fogak száma, a fogankénti forgácskeresztmetszet révén az előtolásnak ha más nem, a gép teljesítménye határt fog szabni.

Meg persze az elvárt felületi minőség is.

2016. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Minekvan ***** válasza:
Kedves Wadmalac ez igaz. Én tudom a kérdésemre a választ, csak kíváncsi voltam a #7 válaszára.
2016. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!