Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Képesek lennénk rá? (Kérdés lent)

Képesek lennénk rá? (Kérdés lent)

Figyelt kérdés
Amikor az ember gondolkodik a hangszálai és a mandulája mozog, magában beszél és nem ad ki hangot. Ha létrehoznánk egy rönthgen-gépet, amivel láthatnánk az alany torokcsövét, és leszinkronizálnánk hogy melyik betűnek, magán-mássalhangzónak a hangszál mely állása felel meg, az illető gondolna valamit, akkor "le tudnánk olvasni", hogy mire gondol? Ugye minden ember ugyanúgy képzi a hangokat, ezért csak egyszer kellene leszinkronizálni, de minden nyelvre. Elvben lehetséges? Hogyan? Csak rötghen-sugárral/fénnyel lehet látni az alany hangszálainak mozgását? Szerintem érdekes téma... Köszönök minden választ!

2015. márc. 21. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megnehezíteni a feladatot. Amikor az ember gondolkodik, ezer módon leképeződik rajta ez. A szemén, a bőre feszülésén, az izmai apró mozgásán, stb. Ez sokkal több információt hordoz. De az tévedés, hogy minden ember beszél magában amikor gondolkodik. A többségnél a módszereddel tökéletes nyugalmat tapasztalna a műszer.
2015. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy lehet hogy valaki nem beszél magában, amikor gondolkodik. Az arcról nem olvashatsz le szavakat, nem tudhatod hogy szó szerint mire gondol, vagy mégis? Én nem hiszem hogy jóval több információt hordoz, erről még nem hallottam.
2015. márc. 21. 16:59
 3/14 anonim ***** válasza:

'Amikor az ember gondolkodik a hangszálai és a mandulája mozog'


Ezt hol olvastad? Egyszeruen hulyeseg, nem mozog sem a mandula, sem a hangszalak az ugynevezett gondolkodas kozben.


Az emberi gondolkodas es a beszed kozott nincs egy-egyertelmu megfeleltetes, annal sokkal bonyolultabb mintak szerint mukodunk. Ha az agy elektromos hullamait feldolgozo berendezessel sem lehet 'gondolatot olvasni', majd pont egy ilyen veletlenszeru, esetleges mozgasbol lehetne?

2015. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Biológia.
2015. márc. 21. 17:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Hmmmm... erdekesek ezek a mostani kiserleti tankonyvek, na. Eletemben nem hallottam errol a jelensegrol, meseld mar el milyen konyvben olvastad ezt?
2015. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Videóban hallottam, de azért mert te még nem hallottál róla, nem biztos, hogy hülyeség, persze lehet.
2015. márc. 21. 17:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ilyen. Elég csak megfogni a torkod beszéd és gondolkodás közben
2015. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Videoban hallottad? Wow!!!


Tele van a youtube emeletes marhasagokkal. Ha ez tenyleg igy lenne, szerinted nem fejlesztettek volna mar regen ki az ultrahangos 'gondolat-szkennert'? Ugyanis, meg ha lenne is barmi valosagalapja, a rontgen ugyan par masodpercre nem art, de folyamatosan szkennelni valakit az picit megterhelo lenne a szervezetere (ertsd: sugarfertozest kapna rovid uton).


Roviden: nem, nincs ilyen jelenseg, a hangszalaid es a mandulad 'gondolkodas' kozben nem mozognak. A mandula kulonosen nem, mert az egyebkent sem mozog...

2015. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tehát akinek valami oknál fogva eltávolították a manduláját, a hangszálait vagy mindkettőt, az a továbbiakban képtelen a gondolkodásra is?
2015. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
erre nem gondoltam :D
2015. márc. 21. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!