Sikerült már valakinek megépíteni a Tesla Switc-et (négy akkumulátoros kapcsolórendszer) úgy, hogy működőképes is?
na igen...és az mikor is volt??
Na és ma mit is írunk??Attól hogy 100éve felállítottak egy képletet,még nem lesz igaz az elkövetkezendő 1000évre,vagy ha igen,akkor is csak részben.
"Szóval amit ma még lehetetlennek gondolunk , az lehet néhány éven (évtizeden) belül mindennapos lesz . Kellenek a merész gondolkodók akik előbbre viszik a tudományt . Aki csak az iskolában tanultakat szajkózza , nem talál fel semmit ."
Azert van kulonbseg akozott, hogy valami lehetetlen-e vagy csak nagyon furcsa es ujszeru. A tudasunk jelentos resze az nem csak ugy valami hanyagul odavetett keplet, amit egyszer valaki unalmaban kitalalt. (Nagyon ritkan elofordul, hogy valami ismeretrol kidreul hogy nem ugy van, es akkor vagy hanyagsag, vagy meresi hiba all a hatterben.) Az abszolut nulla fok, a fenysebesseg mint hatarsebesseg, a Fold gombolyu volta stb stb siha tobbe nem fog mar megdolni, barmilyen regota ismerjuk is es barmennyire is mereszen probaljuk attorni ezeket a dolgokat, mert ezek mogott rengeteg meres all es szemernyi hanyagsag sincs. Egysezeruen nem ugy van, hogy te gondolsz egyet, rafogod egy tudomanyra hogy tul regi, tul odivatu es nekiallsz megdonteni. Az energiamegmaradas is ilyen nem megdontheto dolog, persze akik csak a jo oldalat letjak, azok szeretnek megdonteni, de a vilag nem ugy mukodik, hogy ha valamit nagyon sokan nagyon hosszan akarnak akkor hipp-hopp megvalosul. (En nagyon utalnam amugy, ha az energia ingyen barmilyen mennyisegben rendelkezesre allhatna. Ha lenne egy egyszeru, sufniban osszerakhato energiasokszorozo gep, akkor azt peldaul terroristak is megipethetnek, es gyakorlatilag egy gyertya langjabol atombomba ereju energiakat sokszrozhatnanak maguknak. Ugye, innen nezve mar nem is olyan jo?)
Sziasztok :)
Először is annyit magamról, hogy én se hiszek az ingyenergiába persze nem tartom teljesen kizártnak a létét. Valamikor én is hittem benne a hiányos ismereteim miatt és talán ez azért volt lehetséges, mert azok az emberek akik a videókat készítették azok megpróbálják a fizikát úgy elmagyarázni hogy a lelkes laikus érdeklődő(és hát valljuk be kit ne érdekelne az ingyenergia) egy szót se értsen belőle. Aztán egy nagyon híres fizikus tételét kicsavarva megpróbálják elhitetni azt amiről szegény laikus olvasó nem tudja konkrétan eldönteni, hogy az amit kijelentenek az igaz-e vagy sem. Éppen ezért, hogy másoknak ne kelljen úgy járniuk, mint nekem, szeretném ha normál emberi kommunikáció révén megosztanánk egymás nézeteit, ezeket alátámasztva egyéni tapasztalatokkal és ötletekkel->pont mint a fizikában. Ugyanis a fizika arról szól, hogy az általunk tapasztalt mindennapi jelenségek mögött megpróbáljuk megkeresni az összefüggéseket. Persze mivel ezeket az összefüggéseket mi magunk hozzuk létre ezért ezek hiányosak és egy tágabb környezetbe már nem biztos hogy megállják a helyüket. Pl a Newtoni dinamika is egész jól működik mindaddig, amíg nem a részecskék világában vagyunk(ott már Einstein a szaki). Ezzel csak annyit szerettem volna közölni, hogy egyetlen dologról se jelenthetjük ki a fizikában, hogy márpedig az úgy van sluszzpassz, mert lehet hogy az általunk dolgozott rendszerben működik, de egy másikban nem, de ugyanakkor azt se mondhatjuk hogy nem úgy van, mert azt előbb be kéne bizonyítani. Szóval mielőtt valamit kijelentünk a fizikában, annak megfelelő elméleti háttere kell legyen + helyes matematikai levezetése + az abban a környezetben végrehajtott összes kísérlet azt kell bizonyítsa és ha ez mind megvan akkor már be is kerültünk a fizika történelmében.
Az ingyenergiára visszatérve pedig jó hogy egy ilyen kérdés is létrejött(minden elismerésem a kérdező bátorságának), ahol egy bandában össze vagyunk verődve szkeptikusok és lelkes újoncok, mert így végre letisztázhatunk egy-két dolgot azoknak akik még nem értik pontosan hogy mi a csavar ezekben a csodamasinákban, ugyanakkor mi szkeptikusok is tanulhatunk esetleg valami hasznos dolgot. Ha mást nem már csak az ötlet is jó, pl. a "Vissza a jövőbe" című fluxuskondenzátort aligha valaki is megépítette, de az ötletből merítve rájöttek hogy a neodium mágnesek messze jobbak társaiknál és a mai merevlemezekben is azóta is alapanyagok.
Összességében azt szeretném, ha ez a topic egy remek hely lehetne hogy a csodamasinákról levegyük a leplet és mindenki megértse a fizikáját. Én szívesen állok akárki rendelkezésére és ha feltöltötök ide linkeket ingyenergiás videókról, akkor szívesen segítek, hogy megértse az aki nem érti, hogy miért is nem működhet az, ugyanakkor nagy érdeklődéssel várom azoknak a válaszát is, akiknek mégis sikerült megépíteni és a működése félreérthetőségének kizárása érdekében azt, hogy pontosan és részletesen ossza meg velünk, hogy mit épített, hogyan, mi a valószínűsíthető működései elve az egésznek, stb.
Köszönöm a rám szánt időt és bízom benne, hogy mindenki elég nyitott arra, hogy a saját gőgjét félretéve álljon hozzá nyitottan és józanon a többiek válaszához és remélem, hogy ez mindenki meg lesz elégedve az eredménnyel :)
Nos, aki érdeklődik a hasonló kérdések iránt, annak szeretném figyelmébe ajánlani a most induló "sufni" projektem blogját. Minden segítőkész és érdeklődőt örömmel fogadok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!