Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért kell domborúnak lennie...

Miért kell domborúnak lennie a lapos szíj hajtás görgőjének ?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem marad rajta a szíj, ha nem domború, de ez látszólag ellent mond a fizikának. Normál gondolatmenetnél inkább homorúnak kellene lennie.
2021. okt. 20. 00:22
1 2 3 4 5
 31/43 Wadmalac ***** válasza:

" A fizikában minden a kisebb ellenállás irányába mozdul. Ez alap."

Ez az, amikor egy szabályt általánosítasz rosszul.


Akkor mozdul a kisebb ellenállás fele, ha nem kap energiát és az fogy.

De itt hajtás van, vazze.


Szerinted egy autó sem tud felmenni egy dombra, mert minden a kisebb energia felé halad?


:)

2021. okt. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Ha már az autót hoztad fel példának, akkor az autó haladási iránya megfelel a szíj haladási irányával, de fordulj el az autóval 90 fokban és lássuk, hogy felmész e vele a dombra, mert a szíjjal fel akarsz menni.
2021. okt. 22. 08:55
 33/43 Wadmalac ***** válasza:

Milyen 90 fokban elfordulás, te?


Ehh...

2021. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Látom ezen a héten nem vagy teljesen 100-as. Majd kérj telefonos segítséget, vagy felezőt, ha ennyire nem megy.
2021. okt. 22. 09:39
 35/43 Wadmalac ***** válasza:

Ha valakinek még van türelme szórni a borsót a falra, tegye.

Én ilyen fokú értetlenségre (és bunkó reakciókra) nem pazarlom az energiát.

2021. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy te már pontosan tudod, hogy nincs igazad, csak derogál megadni a másik igazát. Ez ám a köcsögség.
2021. okt. 22. 10:02
 37/43 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem vetted észre, hogy nem csak én írtam ugyanazt, ugye? Csak bunkóskodni tudsz.

Az én életem nem lesz attól rosszabb, hogy hülye maradsz.

2021. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Attól, hogy valamit többen írnak , még nem lesz igaz. Viszont úgy látom ki is hátráltak a többiek. Rájöttek, hogy az nem úgy van . Menj a kocsival egyenes úton ami jobbra lejt. Nyilván a kocsi balra fog húzni, nem igaz, okoska ?
2021. okt. 22. 14:27
 39/43 A kérdező kommentje:
A 31-es hozzászólásod is egy ostobák gyülekezete. A laposszíjnak nincs hajtása a dombra menet. AZ axiális irány. És akkor nekem mondja, hogy ne menjek műszaki területre.
2021. okt. 22. 14:39
 40/43 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Viszont úgy látom ki is hátráltak a többiek. Rájöttek, hogy az nem úgy van"

Gyorsabban unták meg a hülyeséged.

fortyogj csak magadban.


Közben keress egy hordós testet, tedd le függőleges tengellyel, majd kezdj el rá egy indulásnál vízszintes ragasztószalagot feltekerni anélkül, hogy gyűrnéd, tehát laposan tartva. És amikor rájössz, hogy szépen spirálisan a hordó közepe felé tart, kezdj el gondolkodni, miért vagy hülye és hogyan kérj bocsánatot.

2021. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!