Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire lehet megközelíteni...

A nagy Levin kérdése:

Mennyire lehet megközelíteni a Napot?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés olvasása közben ötlött fel bennem ez a kérdés. Tehát, mekkora az a minimális távolság, amennyire meg lehet(ne) közelíteni a Napot - űrszondával, és ember által vezetett űrjárművel- anélkül, hogy akár a technikai felszerelésbe, akár az emberek egészségében kár essen?

Gondolom, itt millió kilométerekről beszélünk.


2021. aug. 12. 19:03
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az emberes verziómnál ne feledkezünk el a sugárzásról.

Ha nem akarunk ropogósra sugárzott legénységet, a mai lehetséges árnyékoló-anyagainkkal az űrhajónak nagyobb tömegrésze lenne a védőpajzs, mint maga az űrhajó.


Egy alkalmi korona-kilökődéssel járó sugárzás itt, a Föld körüli pályán is ki tudja irtani a mai emberes űreszközeink komplett legénységét, hát még napközelben.

2021. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Arról ne is beszélve, hogy a Napnak van egy légköre, ami, ha belemész, elég szépen fékez. Azon kívül, hogy forró is.

Aztán kapaszkodj ki belőle, ha tudsz.

2021. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 sadam87 ***** válasza:

#9

"Engem az érdekelne, hogy hogyan vettek fel rajta 1 tetszőleges fix pontot ami alapján lemérték a "pontos" távolságot."

Nem tudom, milyen fix pontra gondolsz, de én írtam, hogy az általam írt távolságok a Nap tömegközéppontjára vonatkoznak. Az egy eléggé fix pon, ha úgy tetszik. Nyilván ahhoz, hogy megtudjuk, hogy a felszíntől mennyire megy el, ebből le kell vonni a Nap sugarát.


#10

"Nem az a kérdés, mennyire lehet megközelíteni. Hanem az, hogyan lehet távozni. ott akkora a gravitációs erő, hogy jelenleg nincs olyan eszköz, ami távozni tudna."

Hát ez nem nagyon kérdés. Megközelíteni ellipszis pályán lehet. Ahogy közeledik (zuhan) a Nap fele az űreszköz, úgy növekszik a sebessége, és a Nap közeli ponton akkora lesz, hogy újra távolodni kezd. Momentán a Nap megközelítéshez épp lelassítani(!) kell az űreszközt a Föld pályamenti sebességéhez képest.

Amúgy az első válaszomban beszúrt második linken látszik, hogy a Parker Solar Probe által eddig elért rekord sebesség több, mint 500 ezer km/h volt, és még nagyobb sebességet fog elérni a jövőbeni szorosabb megközelítések esetén.


#12

"Arról ne is beszélve, hogy a Napnak van egy légköre, ami, ha belemész, elég szépen fékez. Azon kívül, hogy forró is."

Azért elég közel kell a Naphoz menni, hogy jelentős legyen a légkör fékező hatása.

[link]

2021. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2021. aug. 13. 16:10
 15/15 Balogh Vajk ***** válasza:

"Nem tudom, milyen fix pontra gondolsz, de én írtam, hogy az általam írt távolságok a Nap tömegközéppontjára vonatkoznak. Az egy eléggé fix pon, ha úgy tetszik. Nyilván ahhoz, hogy megtudjuk, hogy a felszíntől mennyire megy el, ebből le kell vonni a Nap sugarát."


A közelünkben lèvő legfènyesebb ègitestről beszèlünk, biztos van rà mód, hogy kiszámoljunk valamit, engem az èrdekel, hogy bizonyìtàs soràn, mi a garancia a pontossàgra.

2021. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!