Melyik foglalkozásokat fogja legelőször kiváltani a mesterséges intelligencia?
Tudod, minden olyan, hogy addig nincs, amíg el nem készül, előtte bármit leeht saccolgatni, az nem jelenti, hogy sosem készül el.
viszont elég nagy különbség, hogy most már tudjuk, mi minden hiányzott ahhoz, hogy mondjuk 50 éve jól tippeljük, mikor lesz kész.
Ma már tudjuk. Ha nem így lenne, nem építenének ennyi pénzből kísérleti erőművet.
Szóval azért ne hidd, hogy többet tudsz erről a fejlesztőmérnökeinél.
Ezt nem is állítottam. Azt tudom - de azt biztosan - hogy mindig 40-60 évekre vagyunk tőle, és mikor egy-egy riportban vagy interjúban kérdőre vannak vonva a kutatók, valahogy mindig csak szégyenkező, orr alatt elsusmorgott "bizonyos problémáink még vannak ugyan, de a jövőben talán megtaláljuk a megoldást". Tipikus "nesze semmi, fogd meg jól" válasz, Széles Gábor és Egely György színvonal. Ezzel mit kezdjen az energiaipar, hogy fogják, oszt szépen rátolják a jövőbeni kutatókra a felelősséget?
A pénz mértéke irreleváns, ennél sokkal valószínűtlenebb dolgokra is áldoztak nagyobb összegeket.
"Azt tudom - de azt biztosan - hogy mindig 40-60 évekre vagyunk tőle"
De már ez sem igaz.
Az első 1 feletti Q-t az ITER és a SPARC beindítására várják, ami ugyebár csak 5-10 év.
És azzal meglesz az áttörés.
Mire világszerte erőművek fognak erre épülni, az természetesen több idő.
#34: A tudományos fejlődést ne felejtsd ki, fényévekre vagyunk a 20 évvel ezelőtti koncepcióktól.
De majd meglátjuk.
Kapcsolódik az elosztás kérdése! Úgy lenne klafa, ha a robotizáció nem kiszorítana embereket a munka világából, hanem egyre kevesebbet kellene dolgoznunk. Bill Gates javasolta, hogy a robotok adózzanak. Helyes. Nekünk meg ne kelljen (annyit) dolgozni. Többet lehessünk szeretteinkkel, hobbinkkal.
Ehelyett pl. a pénztárost leváltja a gép, amit onnantól a vevő működtet, tehát a vevő ingyen dolgozik a SparNAK a pénztárban - és trendinek képzeli magát közben, míg a Spar egy csomó bért spórol ezen. Szép csapda. A pénztáros mehet átképzésre - ez az állam költsége és az ő költsége. Vagy kitalálja, hogy ő ezentúl rózsaszín bambusz kacsákat fog gyártani. Itt akkor egy új munka keletkezik. Viszont a pénztáros régi és új munkája elvégződik továbbra is elvégződik, ezek együttes környezetterhe nagyobb, mint míg ő pénztáros volt. Lenin és a ludditák jól mondták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!