Holnap tényleg leleplezik az első TÉNYLEGES agy-gép interfészt? (Neuralink)
A tényleges agy-gép interfész alatt "két irányú" kapcsolatot értek.
Tehát kizárólag gondolatokkal lehetne számítógépet írányítani (agyból a gépbe),viszont a gépről pl.fájlokat lehetne telepíteni az agyba (agyba a gépből).
Természetesen nem. Honnan veszed ezt a sületlenséget?:D
Könyörgöm, egy kutatási eredmény leleplezéséről van szó. Persze, Elon Musk túl fogja játszani, de azért nem ennyire...
"Honnan veszed ezt a sületlenséget?:D"
Minden Neuralinkes nyilatkozata erről szól.
"viszont a gépről pl.fájlokat lehetne telepíteni az agyba (agyba a gépből)."
Ez eleve képtelenség, ilyen soha nem lesz. Az emberi memória nem úgy működik, mint egy háttértár. Nem tárol biteket meg bájtokat.
3as
Ebben igazad van,de nem lehetne "átfordítani" a biteket meg a bájtokat?
"de nem lehetne "átfordítani" a biteket meg a bájtokat"
Bizonyosan át lehetne, ha ismerné valaki az agyi kommunikáció nyelvezetét (milyen számrendszerben és milyen kódolással dolgozik) és az adattárolásának pontos mikéntjét is.
Per pillanat ezeket csak nagy vonalakban ismeri az emberiség és sok részletet és összetevőt még a teljes homály fed. Talán a legtöbb információ magáról a hardverről áll rendelkezésre azaz a neuronokról és kapcsolatukról, adatátvitelül mikéntjéről. De még ez sem teljes!
Szóval az a bejelentés amire vársz az még nagyon messze van.
Valamilyen (kis) részéről lesz tudományos bejelentés valamiben előre léptek egyet.
#5-ös, ez sem igaz. Az agy nem dolgozik semmilyen "számrendszerben és kódolással." Amikor emlékképeket képzünk, az nem úgy tárolódik, mint egy videostream a számítógépen, hanem a különböző aspektusai az emléknek (pl. a szagok, az arcok, a számok, a színek, az érzelmek etc.) külön tárolódnak, és bonyolult neurális kapcsolatokon keresztül asszociálódnak egymással. És bizony az is előfordul, hogy bizonyos aspektusok elvesznek, ezért van, hogy adott eseményeknél bizonyos részletekre élesen emlékezünk, másokra meg egyáltalán nem. Sőt, olyan is van, hogy az agy a hiányzó részeket más emlékekből pótolja ki - simán "emlékezhetünk" olyan dolgokra is, amik sosem történtek meg.
Az előhívás módja is más, mint a számítógépeknél, az emlékeinket csak asszociatív módon tudjuk elérni, nem olyan indexelt rendszerben mint a számítógépek. Akármilyen jól bebifláztál egy könyvet, nem fogod tudni parancsra megmondani mi van az X. oldal közepén, kell valami amihez kapcsolod. Vagy ezért van az is, ha pl. egy vizsgán "leblokkolsz," és egy szóra se tudsz visszaemlékezni az anyagból, de amikor ránézel a puskádra amiben összesen 10 kulcsszó van, hirtelen oldalakat tudsz írni. A számítógépeknek nincsenek ilyen problémáik. :)
"Bizonyosan át lehetne, ha ismerné valaki az agyi kommunikáció nyelvezetét (milyen számrendszerben és milyen kódolással dolgozik) és az adattárolásának pontos mikéntjét is."
A Neuralink pontosan ezt akarja elérni, tulajdonképpen del akarják "törni" az agyat. És ennél a projektnél ezen van a hangsúly.
Kérdés,hogy fel sikerül e törniük az agy kódolását
#9
De neurológiailag csak van már valami "kódolás",nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!