Melyik nagyobb kornyezetterheles hosszu tavon, ha talalsz kb 20 db regi tipusu,100 wattos villanykortet, felhasznalni vagy nem felhasznalni? Miert?
#7 Ez valóban jó ötlet hogy ha télen használod akkor fűt is.
Bár 1x100 watt egy sok köbméteres helységben nem túl sok.
Ezt írtam én is a #2-ben.
Ugye, milyen jó lett volna még pontozás ELŐTT megérteni?
#7-nek van igaza, amikor fűtesz, akkor a wattok nem számítanak környezetterhelőnek, hiszen annyival kevesebbet fűtesz el.
Akár bitcoint is bányászhatsz, azzal se érsz el semmi károsat.
Azt meg nem tudjuk, hogy nyáron megéri-e használni, azaz: fogyaszt-e annyival többet összesen, amennyibe az újabb égők előállítása kerül (ráadásul azokat sem helyettesíti, csak eltolja a megvételüket későbbre).
Hát ugye lehet számolgatni. Vegyünk egy 100W-os izzót. Ez megközelítően 1000 órát üzemel, összeszorozva a kettőt 100kWh energiafelhasználás adódik.
Az előbb megnéztem az ELMŰ honlapját a tarifáról, 36.23 Ft/kWh a villamos áram díja. Ez évi 1320kWh fogyasztásig van, A1 kategória.
Ebből az adódik, hogy egy 100W-os izzó üzemeltetési költsége 3623 Ft.
Tekintsünk ezzel párhuzamosan pl. egy kompakt fénycsövet. Ennek a teljesítménye kb. 20W és 5000h az üzemideje. Ez így 100kWh fogyasztás összesen. Tehát ennek is 3623 Ft az üzemeltetési költsége.
A hagyományos izzó üzemeltetését 5000h-ra vetítve 18115Ft adódik.
A kétfajta lámpa közötti különbség 14492Ft. Ez azt jelenti, ha ennél olcsóbban lehet beszerezni a kompakt fénycsőt, akkor szummában kevesebb a kiadás.
Tehát elvileg megéri anyagilag. Az viszont nincs benne a számokban, hogy a kompakt fénycsövek nem úgy mennek tönkre mint a hagyományos izzók. Hanem fokozatosan, megnövekszik a gyújtási idő, sőt a vége felé már gyakran kellemetlenül vibrál is. Azaz a csere többnyire a megadott élettartam előtt kívánatos.
...ezen kívül takarításnál az törik először.
Tehát az élettartama sem több 2-3000 óránál.
"...ezen kívül takarításnál az törik először."
Na igen a ledesnél nincs ilyesmi, műanyag burkolatúak.
Villannyal fűteni mindig is drága volt, az is marad.
Akkor is ha ezt hagyományos izzóval tesszük.
Na jó, de ha ez a világítás mellékterméke TÉLEN, akkor ez nem érdekes.
Elvileg nem is kéne foglalkozni ezzel "hagyományos izzó" hisztivel az év 8 hónapjában.
Nyáron mondjuk tényleg számít.
De ha leülsz egy gamer géphez, a 600 Wattos tápjával, és ott elvagy 12 órát naponta, akkor megint csak nem sokat számít.
"De ha leülsz egy gamer géphez, a 600 Wattos tápjával,"
Az a táp a pc-k -ben nem azért 600w mert folyamatosan annyira lenne szükség!
A lehető legrosszabb terhelés-táp párosítás ugyanis.
A kapcsoló üzemű tápegységek ugyanis rosszul viselik ha a terhelés hirtelen és nagyokat ugrál, márpedig a processzorok így mennek a gpu-n is és az alaplapon is.
Ezt a problémát ezzel a jelentős túltervezéssel küszöbölték ki.
Valójában mondjuk az egy órára vetített fogyasztás egyik ilyen gépnél sem haladja meg a 150-200wh -ot + a ledes háttérvilágítású lcd monitor 30-50wh.
De ha nem lenne ekkora tápja egyszerűen lefagyhatna a gép, mert egy egy pillanatra túlléphetné a maximumot is, és az már feszültségesést okozna.
Így meg nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!