Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ennyi idősen, honnan van pénz...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi idősen, honnan van pénz barátnőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés elsőre furcsának tűnhet, lehet az is. Még nem volt barátnőm, de elgondolkoztam rajta mekkora kiadást jelenten ha lenne.

Ugye az ismerkedési fázisban benne lenne mondjuk 2-3 randi. Abból ha egy ilyen sétálós, beszélgetős akkor az nem kerül pénzbe, ha a másik kettő mozi/cukrászda stb. az mondjuk 1500-2000 ft körül van alkalmakként, és az elején sokszor a fiúnak "illik" fizetni. Szóval ez olyan 5000 forintba kerülne durván. Ha már ott tart a dolog, hogy összejöttünk, be kell mutatni/mutatkozni a szülőknek. Nekik illik venni valamit, egy üveg bor és egy bonbon/csokor virág stb. kb 2000 ft.

Aztán kapcsolat közben vannak programok; mozi, bowling, vacsora, nyaralás, stb. Ezek olyan (nyaralást leszámítva) 2 hetente előfordulnak. Ezek ha mindenki magának fizeti is elég nagy kiadást jelentenek. Mikor pedig hosszabb ideje együtt van egy pár jönnek ilyen "kötelező" programok. Megismerkedni a másik rokonságával oda is vinni valamit, szépen kiöltözni stb. Ha ez nem lenne elég, vannak ünnepek. Szülinap, névnap, Karácsony, fordulók ilyenek.

Egyik osztálytársam samsung galaxy s6-t vett a barátnőjének karácsonyra, pedig nem egy hűde gazdag család. Ismerek olyat akik messzebb laknak egymástól, nekik csak az utazás 4000 ft. Az kéthetente nézve havi 8000 ft. Rengeteg egyéb költség van, ha az ember párkapcsolatban él én most csak a fontosabbakat szedtem össze. Sokszor nem is az van, hogy a barátnődnek veszed hanem magadnak de muszáj, mert barátnőd van.

Egy átlagos fiatalnak (15-18 éves), hogy van pénze ezekre. Persze ha olyan lenne, adnának a szülők, de ez nem lehúzás kicsit? Persze adnak néha egy mozira, de égne a képem ha hetente kérnék tőlük, hogy most mozira kell, kajálni kell, gumira kell stb. Tudom, hogy létezik diákmunka, de sokkal több olyan fiatalt ismerek aki párkapcsolatban van, mint olyat aki dolgozik.

Nálatok ez, hogy működik? 17/f



2016. jan. 17. 23:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ha mi megyünk valahová mindenki állja a saját dolgát, de általában inkább egymásnál vagyunk ott nézünk filmet, játszunk, sétálunk stb. Ajándékot nagyrészt kézzel készítünk egymásnak, vacsorázni még nem voltunk, szerintem nem is kell vacsorázni menni 18 évesen, nem tartjuk az évfordulókat, valentin napot, nem megyünk nyaralni. Mégis jól megvagyunk immáron másfél éve. Szerintem rég rossz ha egy kapcsolathoz így állsz hozzá Amúgy kérdésedre válaszolva: szülőktől zsebpénzből, vagy diákmunka. De mint már próbáltam sugallni nem kell kitömve lenni ahhoz hogy barátnőd legyen.
2016. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Ennyi idősen, honnan van pénz barátnőre?"


Az egyik ismerősöm például suli mellett jár éjjel dolgozni vagy hétvégén megy. Nem mindig ment éjszaka, csak néha.

2016. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

Amikor én összejöttem a férjemmel, még középiskolába jártunk. Végzősök voltunk, nem ugyanabban a suliban.

Sétálni jártunk, hosszan beszélgettünk esténként egy-egy padon ülve. Elmentünk a videotékába, kivettünk egy filmet hetente egyszer, megnéztük közösen. Egy-egy fagyi gyakran belefért azért. Séta közben!


Később - mikor egyetemre mentünk - voltunk először moziban együtt.

Összedobtuk a heti zsebpénzünket, együtt vettünk rágcsálnivalót, és megnéztünk a koliban vagy az albérletben egy filmet. Nem éltünk nagy lábon, de szerettük egymást. Kaptunk szüleinktől pénzt, meg mellette diákmunkára jártunk és ösztöndíjat is kaptunk. Később én nagyon jól fizető (akkor az volt) hostess munkákat kaptam. Aztán telt múlt az idő, elkezdtünk dolgozni. Mindketten nagyon jól keresünk, az átlagnál sokkal, sokkal jobban. A gazdag szót nem szeretem, de mondhatjuk azok vagyunk. És ugyanúgy boldogságban élünk, mint anno. Ha egy kapcsolat a pénztől függ, az már régen rossz!

2016. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még.:)

Az ismerős akit mondtam, hogy 4000 ft az út, hát nem tudom milyen messze laknak egymástól pontosan, de elég messze. A diákmunka tényleg jó dolog és szívesen mennék, de legtöbbször csak nyáron van rá időm, azt meg nem szeretném (amit pár osztálytárs csinál), hogy választ a jó jegyek és a munka közül. A másik dolog ezzel kapcsolatban, hogy kb 10 fiatalból 2 végez diákmunkát, míg 10-ből kb 5-6 kapcsolatban van. Valaki írta, hogy igazolt sportolóként kap pénzt, neki gratulálok, így tovább, de ez egy elég szűk réteg.


Ennyi válasz után látom, hogy nem muszáj olyan sokat költeni.

De mi van akkor, ha egy olyan lányt fogok ki akit az előző barátja elhalmozott mindenféle ajándékkal stb-vel? Ha egy olyan lánnyal jövök össze akinek az előző barátja telefont vett, ide vitte, oda vitte én meg ezeket (egyelőre) nem tudom neki megadni.

2016. jan. 18. 23:43
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha a csaj azt várja el, hogy te is vegyél neki telefont meg hasonlókat simán dobod és kész. Nem kell együtt lenned valakivel, aki csak a pénzedet akarja.
2016. jan. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Miért kéne választani a munka és a jó jegyek között??? 2 diplomàt szereztem úgy, hogy dolgoztam egyetem mellett! Mint fentebb írtam, először diákmunka volt: újságot osztottam, Tescoban voltam árut feltölteni éjjel (nappal mentem órára) pl. Később kaptam jól fizető hostess munkákáll. És mellette együtt voltam a mostani férjemmel! 5-ös átlagta max ösztöndíjat kaptam! Azt is írtam, hogy ma gazdagnak mondhatom magunkat. Mindent lehet, csak akarni kell!
2016. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!