Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ennyi idősen, honnan van pénz...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi idősen, honnan van pénz barátnőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés elsőre furcsának tűnhet, lehet az is. Még nem volt barátnőm, de elgondolkoztam rajta mekkora kiadást jelenten ha lenne.

Ugye az ismerkedési fázisban benne lenne mondjuk 2-3 randi. Abból ha egy ilyen sétálós, beszélgetős akkor az nem kerül pénzbe, ha a másik kettő mozi/cukrászda stb. az mondjuk 1500-2000 ft körül van alkalmakként, és az elején sokszor a fiúnak "illik" fizetni. Szóval ez olyan 5000 forintba kerülne durván. Ha már ott tart a dolog, hogy összejöttünk, be kell mutatni/mutatkozni a szülőknek. Nekik illik venni valamit, egy üveg bor és egy bonbon/csokor virág stb. kb 2000 ft.

Aztán kapcsolat közben vannak programok; mozi, bowling, vacsora, nyaralás, stb. Ezek olyan (nyaralást leszámítva) 2 hetente előfordulnak. Ezek ha mindenki magának fizeti is elég nagy kiadást jelentenek. Mikor pedig hosszabb ideje együtt van egy pár jönnek ilyen "kötelező" programok. Megismerkedni a másik rokonságával oda is vinni valamit, szépen kiöltözni stb. Ha ez nem lenne elég, vannak ünnepek. Szülinap, névnap, Karácsony, fordulók ilyenek.

Egyik osztálytársam samsung galaxy s6-t vett a barátnőjének karácsonyra, pedig nem egy hűde gazdag család. Ismerek olyat akik messzebb laknak egymástól, nekik csak az utazás 4000 ft. Az kéthetente nézve havi 8000 ft. Rengeteg egyéb költség van, ha az ember párkapcsolatban él én most csak a fontosabbakat szedtem össze. Sokszor nem is az van, hogy a barátnődnek veszed hanem magadnak de muszáj, mert barátnőd van.

Egy átlagos fiatalnak (15-18 éves), hogy van pénze ezekre. Persze ha olyan lenne, adnának a szülők, de ez nem lehúzás kicsit? Persze adnak néha egy mozira, de égne a képem ha hetente kérnék tőlük, hogy most mozira kell, kajálni kell, gumira kell stb. Tudom, hogy létezik diákmunka, de sokkal több olyan fiatalt ismerek aki párkapcsolatban van, mint olyat aki dolgozik.

Nálatok ez, hogy működik? 17/f



2016. jan. 17. 23:13
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
15 voltam az első kapcsolatom elején, és én sem értettem, hogy honnan a fa*zból van pénze elhívni mozira, meg akkor volt valentin nap időszak, sok ajándékkal. Az elején tisztáztuk, hogy nem kell mindig mozi, nagybevásárlásos piknik, ajándék főleg ne, mert csak szarul érzi mindkettő magát, hogy mennyit költhetett a másik. Jó a séta, kirándulás, úgyis van bkv bérlet, megszerettette velem a focit. Volt hogy egy hónapon keresztül együtt mentünk minden nap, és kiröhögött, bíztatott. S4 a pi*áknak kell, akik kihasználnak, egy kis ellenszolgáltatás szexért, nem a barátnőknek. Megvárta, míg én mászok rá, kibirt 8 hónapot, és mindketten szüzen kezdtünk neki, jé tündérmese. Ja nem. Amit veszek neki, azt amúgy is megvenném, csak lett értelme, hogy festek pl egy festményt. Vagy csinált nekem egy karkötőt, a világ legbénábját, kiröhögnéd, de egy hétig megkönnyeztem. Nem az anyagiak számítanak, persze benne van, de egy haverra is költessz ennyit, de az nem fog remélhetőleg szeretni érte.
2016. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Igen ajándékoknál meg lehet oldani, hogy készít valamit az ember, de általában egy karácsony kedvéért szoktak ajándékozni egyéb nem saját készítésű dolgokat is. Oké, hogy az ilyen dolgok mint a Valentin napi, virág, csoki apróságnak tűnnek, de sok ilyen apróság van az évben amiből a végére szép összeg lesz. Gondoljunk csak bele, ha minden nap megeszek egy sportszeletet, vagy valamilyen hasonló csokit, az 100 forintjával számolva, 36500 ft egy évben. Pedig csak napi egy csoki és csak 100 ft. Tehát sok kicsi sokra megy. És ugyan ez van a párkapcsolatnál. Most csak Valentin nap van 1000 ft, most a névnapja van 2000, aztán szülinapja van 2-3-4 ezer, holnap elmegyünk forrócsokit inni ~500 ft. És ezekből még ha sokszor házikészítésű is egy-egy ajándék akkor is egy nagyobb összeg jön ki.

Vagy gondoljunk még a kapcsolat előtti időre. Ahhoz, hogy felhívjam magamra a figyelmet, hogy egy lány vagy Az a lány észrevegyen kell egy jó megjelenés. Drágább, szebb ruhák, izmosabb jó testalkat, kisugárzás stb ezek fejlesztése is pénzbe kerül. Ha pedig ismerkedni akar az ember akkor el kell járnia szórakozni, fesztiválok, városi rendezvényekre, különben nem igazán ismerkedik. (A baj, hogy én nem nagyon járok ilyen helyekre, de az más téma.)

2016. jan. 18. 00:59
 13/26 anonim ***** válasza:

hát én nem költök többet rá, mintha a haverokkal lógnék, ugyanúgy bevettük a csapat, mint más haverok csajait is és együtt járunk hétvégén bulizni, discoba, lányoknak éjfélig vagy 10-ig ingyenes, nem kell rá költeni, piát meg közösen megvesszük buli előtt és megisszuk, ott csak keveset költünk. meg ilyenek, ha beülünk valahova, akkor szoktam venni neki, amit kér, meg többieknek, de a haverjaim is visszahívnak, szal ez így megint egál, ha meg pizzázni megyünk, akkor is közösen dobjuk össze a pénzt.

Ha kettesben vagyunk, akkor meg vagy sétálunk, vagy elmegyünk valamelyikünkhöz, szoktam neki kedveskedni 1-1 csokival vagy egy virággal, kis emléktárggyal, plüssel, de azt meg saját pénzemen spórolom ki, hogy zsebpénzemből nem veszek kaját, hanem Otthonról viszek. Én nem fogom elkényeztetni, hogy mindent megveszek neki, ha szeret, így is szeret, ha nem, akkor meg úgyse szeretett, csak a pénzt nézte.

Szóval nem kerül ezrekbe, egy kapcsolat nálam nem a pénzről szól. Valentin napra is virágot kap, kis ajándékot, meg nálunk leszünk, lehet filmezünk, vagy készetek vmi kaját, stb.

2016. jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Iskola alatt szombaton vagy szünetekben szoktak dolgozni 16 év felett. De akkor sem értem miből gondolod, hogy ilyen drága egy kapcsolat.


Szülinapra/karácsonyra nem kell 15 ezerért ajándékokat venni a párodnak meg a családjának. Az anyjának egy csomag bonbon meg egy spray vagy más apróság, apjának pia, 3-4 ezerből megvan és nekik nagyon mást nem kell ezeket is karácsonyra meg első találkozásnál és kész. Barátnődnek se kell teló, vmi kis apróság, csoki kész. Nem feltétlen vár el sok mindent, ha korod beli és neki sincs fizuja, a családja szintugy nem valószínű, hogy nagy ajándékozást vár el. Más ha valami gazdag csaj, de azok úgyis a gazdag család fiaira hajtanak. Átlagban nem ez a jellemző.


Amúgy meg nem kell folyton mozi, bowling stb. Fogsz egy laptopot, letöltesz pár filmet meg vesztek rágcsát, kólát kész az egész estés program. Cukrászdában is egy süti/kehely max 500, ha meg is hívod egy ezresből kijön, nem kell a legdrágább helyre vinni. Nem kell túlzásokba esni, se az ajándékokkal se azzal hogy minden héten valami extra program. Főleg bowling? Drága és nem egy nagy cucc. De billiárdozni, csocsozni elég sok pubban lehet, 50-100 Ft egy meccs és ha olyan csaj aki szereti a beülős helyeket akkor oda nem is kell belépő, csak amit isztok azért fizettek.


Amúgy meg milyen messze laknak hogy 4000 Ft az utazás? Főleg diák kedvezménnyel? Amúgy egyszerű megoldás, ne olyannal járj aki az ország másik végében lakik.

2016. jan. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Az a lány észrevegyen kell egy jó megjelenés. Drágább, szebb ruhák, izmosabb jó testalkat, kisugárzás stb ezek fejlesztése is pénzbe kerül."

Magadra se kell olyan sokat költened, hogy akkor konditerem meg márkás ruhák és minden létező eseményre elmenni, hogy fogj valakit. Baráti társaságon belül is lehet ismerkedni, ismerős elhozza egy ismerősét, haver új csajával és annak a barátnőivel elmenni valamerre vagy sok az ingyenes fesztivál, nem feltétlen kell sziget hetijegyre beruháznod.

Amúgy felüléseket otthon is tudsz csinálni, eljárni futni stb, nem kell kondiba menni folyton. Ha szeretsz eljárni gyúrni menjél, de ne azért mert hogy csak akkor lesz csajod ha kigyúrod magad, butaság. Nem kell drága cuccokban flangálni, meg lecserélni az egész ruhatárad. Legyen tiszta meg ne szakadt és simán bejössz a csajoknak egy farmer-póló összeállításban, nem kell minden ruhadarabodon hatalmas betűkkel márkajelzésnek lennie. A kisugárzás meg belülről jön.

2016. jan. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
sportoló vagyok és eladtam magam egy csapatnak ez havi szinten kb csak 40 ezer ft de abbol mar bőven megoldom ezeket.. közben meg szakitott a csaj is úgyhogy lesz keret a következőre
2016. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok, sosem fizettem randin (legfeljebb ha megegyeztünk, hogy legközelebb a másik fél fizet). Már feleségem van.

Ennyit arról, mennyire kell pénz. Ha nem költekezel, az jó teszt arra, hogy kiderüljön, mi a fontos a lánynak. Ebben a korban meg végképp fel kellene fognia mindkét félnek, mi a realitás.

2016. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"ülünk azt nézünk egymásra"


- Ha ettől félsz, ne kezdj kapcsolatba.

2016. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
igazad van kérdező nem olcsó mulatság barátnőt fent tartani ha meg nem mentek sehová akkor jön a hiszti hogy ő nem fog otthon ülni aztán keres mást! meg nem számoltad a gumit ha sex is van! szerintem hogy egy normális kapcsolat legyen havi 40 e simán elmegy ilyen magas árak mellett.
2016. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nyilván minden csaj folyton csak menni akar valahová vagy hisztizik és lelép -.- Köszi az általánosítást, én szívesen filmezek inkább otthon, mint hogy üljünk be egy puccos helyre vagy menjünk buliba/moziba stb. Nyilván más, ha a srác havonta egyszer se képes arra, hogy csak egy kört sétáljunk vagy beüljünk valahova meginni egy sört/üdítőt, de azért nem hiszem, hogy minden lány állandóan csak menni akar valahova. Gumi meg mennyi? LifeStyles 16 darabos 2000 Ft kb, egyszer vesz a sráv egy dobozzal, máskor a csaj. Huszonévesként nem költök 40 ezret a páromra vagy ő rám ennyit, nem egy kereset nélküli tizenéves.
2016. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!