Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ennyi idősen, honnan van pénz...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi idősen, honnan van pénz barátnőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés elsőre furcsának tűnhet, lehet az is. Még nem volt barátnőm, de elgondolkoztam rajta mekkora kiadást jelenten ha lenne.

Ugye az ismerkedési fázisban benne lenne mondjuk 2-3 randi. Abból ha egy ilyen sétálós, beszélgetős akkor az nem kerül pénzbe, ha a másik kettő mozi/cukrászda stb. az mondjuk 1500-2000 ft körül van alkalmakként, és az elején sokszor a fiúnak "illik" fizetni. Szóval ez olyan 5000 forintba kerülne durván. Ha már ott tart a dolog, hogy összejöttünk, be kell mutatni/mutatkozni a szülőknek. Nekik illik venni valamit, egy üveg bor és egy bonbon/csokor virág stb. kb 2000 ft.

Aztán kapcsolat közben vannak programok; mozi, bowling, vacsora, nyaralás, stb. Ezek olyan (nyaralást leszámítva) 2 hetente előfordulnak. Ezek ha mindenki magának fizeti is elég nagy kiadást jelentenek. Mikor pedig hosszabb ideje együtt van egy pár jönnek ilyen "kötelező" programok. Megismerkedni a másik rokonságával oda is vinni valamit, szépen kiöltözni stb. Ha ez nem lenne elég, vannak ünnepek. Szülinap, névnap, Karácsony, fordulók ilyenek.

Egyik osztálytársam samsung galaxy s6-t vett a barátnőjének karácsonyra, pedig nem egy hűde gazdag család. Ismerek olyat akik messzebb laknak egymástól, nekik csak az utazás 4000 ft. Az kéthetente nézve havi 8000 ft. Rengeteg egyéb költség van, ha az ember párkapcsolatban él én most csak a fontosabbakat szedtem össze. Sokszor nem is az van, hogy a barátnődnek veszed hanem magadnak de muszáj, mert barátnőd van.

Egy átlagos fiatalnak (15-18 éves), hogy van pénze ezekre. Persze ha olyan lenne, adnának a szülők, de ez nem lehúzás kicsit? Persze adnak néha egy mozira, de égne a képem ha hetente kérnék tőlük, hogy most mozira kell, kajálni kell, gumira kell stb. Tudom, hogy létezik diákmunka, de sokkal több olyan fiatalt ismerek aki párkapcsolatban van, mint olyat aki dolgozik.

Nálatok ez, hogy működik? 17/f



2016. jan. 17. 23:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha normális barátnőt találsz ő nem fog kérni s6-ot, hetente mozit stb. :)
2016. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Bocsi pontosítok "elvárni"
2016. jan. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Talán a telefon egy olyan dolog amit általában nem várnak el, de a többi nagyjából reális.

Belegondoltam, hogy ha ez a lány az én barátnőm lenne akkor mit tudnék neki nyújtani? Persze vennék neki valami szépet karácsonyra, 10-15 ezer forint körül, de 200 ezerért telefont? Magamnak nem veszek és nem is tudnék venni annyiért.

2016. jan. 17. 23:25
 4/26 anonim ***** válasza:

Hidd el,ha szeretsz valakit valószínűleg nem az lesz a legfontosabb hogy mennyit költesz rá :)

De ha ez az első gondolatod a BARÁTNŐ szó hallatán,akkor inkább bele se vágj -.-"

2016. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ez az első dolog ami eszembe jut, de nem elhanyagolható. Összeszedem a nyárról megmaradt, és ajándékba kapott pénzeket, és ezt így kiszámolom, akkor kijön, hogy durván 2 hónap alatt elkölteném, csak azért mert barátnőm van. Utána mi lenne ülünk azt nézünk egymásra, mindenféle randi és egyéb dolgok nélkül, mert nincs rá keret? Jó biztos, hogy adnának rá a szüleim, de az nem megoldás, hogy az amúgy sem alacsony költségeimet megspékelem azzal, hogy költök valakire, és akkor lehúzom a szüleimet.
2016. jan. 17. 23:37
 6/26 anonim válasza:
Mondjuk igazad van.. De tényleg nem elvárt dolgok ezek. Ha egy olyan személlyel vagy,aki érdekel és 100%-osan oda akarsz rá figyelni, azzal eleve már nem ülsz be mozizni mert ott kussban ültök. Tehát marad a beszélgetős program, jöhet egy séta ahol egyszerűen csak légy kreatív és valami atlátható,szép helyre viheted. És azt is feldobhatod,viszel teát és pokrócot aztán kész. Ez minden lánynak tetszik mert személyes is lehet.
2016. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"Utána mi lenne ülünk azt nézünk egymásra, mindenféle randi és egyéb dolgok nélkül, mert nincs rá keret? "


Egy cukrászdában mit csinálsz? :)

Ki lehet találni egy csomó programot, csak kis fantázia kell.


"Aztán kapcsolat közben vannak programok; mozi, bowling, vacsora, nyaralás, stb. "

15-18 évesekről írsz, nem felnőttekről! :)


Majd ha dolgozol, lesz pénzed. És a barátnődnek is. Normális kapcsolatban mindketten hozzájárulnak a közös költségekhez.

2016. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
namost,nálunk ez úgy megy,hogy a barátom tanul,neki mindent a szülei fizetnek,nyáron valamennyit dolgozott,de az elég kevés pénz..nekem van bevételem,de kevés,viszont kiadásom nem olyan sok van(utazásaimat,szórkozásomat,ruháimat magam fizetem,de itthon eszek,itthon élek,minden mást anyukám finanszíroz)..megismerkedéskor csak olyan randik voltk,amikor sétálás,autókázás,ilyesmi,persze ott a benzin került pénzbe,de más nem...én mondjuk szándékosan visszautasítottam az éttermet/kávézót az elején..később egy-egy sört-fagyit fizetett ő,vagy pizzát,de ugyanúgy én is,szóval ez 1-1,kétszer vitt el mekizni,talán az került többe,meg karácsonyi ajándék,de azt meg ő is ugyanúgy kapott tőlem,szóval érted,ez úgy kiegyenlítődik...amennyit rám költ,annyit el is inna hétvégéken,szóval ez úgymond zsebpénzből meg van oldva..meg olyan programoka szervezünk,amihez nem feltétlen kell pénz,max a benzin(sokszor megyünk színházba,de ingyen,mert ott dolgozom és nyilván őt beviszem,bálakba,ahol fellépek,oda jön ő is,házibulikba hívjuk egymást ha valamelyikünk ismije szervez)
2016. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

A Talmud (תלמוד ,azaz a zsidó bölcselet) szerint a szerelmet nem szabad pénzhez kötni.

Ezt nem csak vallásos zsidónak illik megfogadni ,hanem bármilyen vallású/származású embernek aki kiegyensúlyozott párkapcsolatba akar élni a szerelmével.

Emlékszem mikor a barátnőmet (akkor még nem volt az) meghívtam 2015 decemberébe egy forrócsokira.

Megköszönte ,de nem értettem ,hogy miért mivel én a köszönetét annyira nem vártam el ,mint ő azt ,hogy én forrócsokoládét vegyek neki.

Beszélgetésünk elején mondtam neki ,hogy meghívom ,de addig szóba sem jött ,hogy hol van az a kávézó amíg én fel nem hoztam.

Rá egy napra lett a barátnőm. :)


Szóval a szerelemnek és magának a párkapcsolatnak MINDEN szinte függetlenek kell lenni a pénzügyektől.

Azaz legalábbis nagyobb mértékbe ,mivel ka sajnos majdnem mindenhez pénz kell.


De a pénz nem boldogít ,de jó ha van.


Szóval arra figyelni kell ,hogy a párod ne használjon ki ,de könnyű észre venni.


Az ajándékokról pedig annyit ,hogy legyél kreatív ée bölcs. Tudd ,hogy mit csinálsz. ;)


Üdv!

2016. jan. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Persze nem ekörül forog egy kapcsolat, de mindenképpen megemelkednek a kiadások. Amit pedig fizetni kell valahogyan.

Egy jó példa erre;

-Angolórán az anyagi dolgokról szólt egy lecke és voltak ezzel kapcsolatban kérdések. "Hogyan spórolsz? Mire költesz sokat? Mennyit költöttél ebben a hónapban?" és ezeket ugye mindenki megválaszolta. A "mennyit költöttél ebben a hónapban" (hónap eleje volt 8-9.) mondtam, hogy 2-3 ezer ft körül. Mindenki kb ennyit mondott 2-3-4 ezer, aztán megkérdezte a srácot aki akkor volt egy hónapja együtt a barátnőjével és mondta, hogy 10 ezer forintot kb. A haverja megkérdezte mire, és mondta, hogy "hát most, tudod van a Lilla, megyünk ide-oda" stb. tehát egyértelműen a barátnője miatt költött többet. Ha megnézem, hogy ez durván 10 nap alatt történt. Akkor egy hónapban én olyan 6-7 körül költöttem ő meg 25-30 körül.


Szóval nem csak ezt a részét kell nézni a dolognak, meg nem ez a legfontosabb, de valamilyen szinten kell pénz. És ezt honnan tudja egy napi szinten 8 órát iskolában töltő diák előteremteni? A drága ajándék telefont meg sem említem, az már átlag feletti költés szerintem.

2016. jan. 18. 00:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!