Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mitől lehet ez? Nem érzem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lehet ez? Nem érzem magam készen...

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a probléma, hogy tudom már ideje lenne annak, hogy lefeküdjünk a barátommal de én nem szeretnék. 8 hónapja vagyunk együtt, mindketten szűzek vagyunk még, csak az a különbség, hogy ő szeretné már én viszont nem, azt sem hogy csak egyszerűen együtt aludjunk.

Érzem, hogy van bennem valami gátlás, de nem tudom mitől, semmi olyan nem történt, ami ezt megmagyarázná.

Egyrészt nem vagyok megelégedve a testemmel, nincs sok önbizalmam ebből a szempontból. Másrészt a barátom sem vonz annyira nagyon külsőre, a belső tulajdonságaiba szerettem bele, emiatt nyilván elhagyni sem tudom. És valahogy félek ettől az egésztől, nem tudom mit hogy kell.

Csak az a fura, hogy magára a szexre meg vàgyom. De bennem vannak ezek a kérdőjelek és emiatt gátlásaim vannak. Hogyan győzhetném le ezeket?

Segítsetek kérlek, most nem kioktatásra, lenézésre lenne szükségem, hanem valamiféle megoldásra.


18 éves vagyok.



júl. 8. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Csak olyannal és olyankor feküdj le valakivel ha te is szeretnéd. Főleg ha az lenne az első alkalom. Ha nem vonzódsz a barátodhoz külsőleg és nem vágysz vele a szexre valószínűleg nem lenne jó vele.
júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Sehogy ne győzd le, normális ésszel nem fekszünk le házasság előtt. Nem csak mert bűn hitbeli lelki téren hanem pszichésen és hormonálisan is aláássa a kapcsolat szerelmi fejlődését. Amelyik srác ezt nem fogadja el, az nem a lányt szereti, hanem önmagát és se nem becsüli se nem tiszteli a lányt, továbbá fogalma sincs a szerelemről. Aki elvárásokat támaszt ebben, az nem érett a kapcsolatra.
júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne tegyél semmit amire úgy érzed, hogy nem állsz készen. #1 ezt jól leírta.

Viszont elgondolkodtató, hogy ha külsőleg semmilyen vonzalmat nem érzel a párod iránt akkor miért vagytok együtt és mivel több ez mint egy barátság? Nehogy kioktatásnak vedd, segíteni próbálok de én nagyon komolyan elkezdenék gondolkodni rajta, hogy ő-e a megfelelő ember és valóban szerelmet érzel-e iránta vagy csak nagyon erős baráti szeretetet.

júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

"a barátom sem vonz annyira nagyon külsőre,"


Ezt egy kicsit bővebben kifejtenéd?

júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, mint ahogyan leírták, csak olyannal és olyankor feküdj le valakivel ha te is szeretnéd. Főleg ha az lenne az első alkalom.

Amit erőltetnek az soha nem lesz jó.


Ha vágysz a szexre, de nem a barátoddal és még szimplán aludni sem szeretnél vele, akkor ez nem kérdés. Köztetek inkább baráti kötelék van, legalább is a részedről.

Szánalomból, megsajnálásból ne add oda magad neki, tuti megbánod majd.


Vagy vonzódik valaki a másikhoz testi értelemben, vagy nem és feltehetően így nem is fog.

Azért, mert nem vagy elégedett a testeddel, még nem kell odaadnod magad, már bocsi de, bárkinek.

Ha vágynál vele a szexre és csak gátlásos lennél, akkor más volna a helyzet.

Az is más lenne, ha annyira vágynál szexre, hogy még a barátoddal is lefeküdnél, annak ellenére, hogy ne ő számodra az ideális pasi.


A kérdőjel nyilván az hogy lefeküdj a barátoddal annak ellenére is, hogy nem szereted, illetve a tested miatt.

Nem vigasztal tudom, de rengetegen küzdenek azzal, hogy nem tartják magukat szépnek vagy ideálisnak.

A szépség elmúlik és különben is a belső szépség többet ér.

júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
A 2-es válaszolónak igaza van, nem értem miért kellett lepontozni.
júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vágysz a szexre de nem a barátoddal? Ebből én azt értem hogy rossznak tartod a fiú testét. Ez egy úgynevezett plátói kapcsolat, ahol is szerelem van, de nincs testi megnyílvánulása.
júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
A fizikai vonzalom hiánya mindenképp negatívan befolyásolja a dologhoz való hozzáállásodat. Illetve az sem segít, hogy nyomást érzel, pedig senkivel sem kell lefeküdnöd, ameddig nem akarsz.
júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Egyszerű a válasz: nincs igaza. A kapcsolatokhoz hozzátartozik a szex, ugyanis manapság már meglehetősen biztonságos. Annak idején praktikai okokból írták bele a bibliába, hogy házasság előtt nem szabad. Ez mára már egy elavult gondolatmenet.

De nem akarlak én megtéríteni, egyel kevesebb kihívóm van, ha csajozni megyek.

júl. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyunk egyformák. Nem csak külsőleg/testileg hanem lelkileg is. Majd akkor szexeljél ha már érzed magadban a vágyat! Addig ne erőltesd, és ne is engedj mindenféle rábeszélésnek, ne hagyd magad zsarolni!
júl. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!