Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért utálják annyian a rockot?

Miért utálják annyian a rockot?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, imádom a rockot. Rengetegen mondják, hogy az egész műfaj egy nagy kaki (hogy szépen fejezzem ki magam) , csak hörgésből áll és nem értik miért hallgatom. Elfogadom, hogy nem tetszik nekik, de attól még nem kell fikázni...

2016. nov. 6. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha kikéred a véleményüket, akkor ne csodálkozz ha elmondják. :)
2016. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fikázád alatt a negatív véleményeket érted, akkor de, el kell mondani azokat is. Csak tudni kell normális hangnemben, érvelve elmondani, hogy miért nem szeret az ember. De nem az a helyes hozzáállás, hogy "ha nem tetszik, ne beszélj róla".


Amúgy a rock eléggé tág fogalom, van olyan belőle, amit nagyon szeretek (a kedvencem pl. egy alternatívrock-együttes), meg olyan is, ami nem igazán jön be.

2016. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem is ismerik, hogy miről beszélnek. Pl. meglepődnének hogyha megtudnák azt hogy a Beatles rock zenét játszott.
2016. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Amiért az összes zenei irányzatot és stílust rengetegen utálják:D Sokan vagyunk, nem szeretheti mindenki ugyanazt és azok közül akik nem szeretnek valamit megint sokan ezt ki is fogják fejezni valamilyen módon. Amúgy aki a rockra azt mondja hogy hörgés, annak fogalma sincs az egészről és úgy okoskodik, szóval végképp nem érdemes bármit is adni arra amit mond:D Amúgy meg ne érdekeljenek mások. Én is úgy vagyok vele, hogy véleményt kulturáltan lehet nyilvánítani, de fikázni nagyon alja dolog, főleg ha azt se tudod miről beszélsz. Mondjuk alapból nem sok értelme van zenei ízlésről vitatkozni és azt mondani hogy ez vagy az jobb mint valami más, maximum azt mondhatod, hogy nekem jobban tetszik.
2016. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Sokat kell még tanulnod. A rock túl tág fogalom.

Amiről te beszélsz, hogy hörgés meg ilyenek, az a death metal, death core, stb.

2016. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2016. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként, a rockban nincs hörgés. A metálban van. :) Te a metált szereted. És a metál elég sok ember szerint jó. Lehet, a te korosztályodban még nincsenek jelen.


És a hörgés csak egy része a metálnak. Az a szép ebben a műfajban, hogy nagyon széles skálán mozog, mindenki megtalálhatja benne, amit szeret. Alapvetően kemény riffek, erős basszus és energikus ének jellemzi. Ez fantasztikus energiákat tud felszabadítani és olyan valós érzelmeket tud megmutatni, miközben nem kell megjátszaniuk magukat. Ezt kevés műfaj tudja felmutatni.


Van egy jó film, ami a témával foglalkozik. Metal: A Headbanger's Journey. Sajnos nincs hozzá szinkron, de feliratot lehet találni.



13 évesen sokkal fontosabb a társadalomba való beilleszkedés és az elfogadottság, mint minden más. Ezért keressed azokat az embereket, akik veled együtt tudnak örülni a műfajnak és ne azokat, akik csak érzelmi alapon tudják szidni azt, ami neked tetszik.


Amikor a metált szidják az emberek, nem ellened vannak. Ezt fel kell fogni. Tehát ne téged akarnak bántani.

Megértem, hogy rosszul esik, ha az embernek a saját lelki világába beleillő dolgokat ócsárolják. De ezzel nem téged fikáznak.


Azt nehezen tudom elképzelni, hogy 13évesek értelmesen tudnának beszélni zenei stílusokról a másik fikázása nélkül. De ha ér annyit a téma, elmondhatod neked miért tetszik és érted nekik mért nem tetszik. De ettől nekik nem biztos, hogy jobban fog tetszeni. Ellenben lehet, hogy képesek lesznek elfogadni, hogy neked miért tetszik.


Ha nem akarod hallani sokadszorra is, hogy "a metál egy fostalicska", akkor keress olyan témát, amiről tudtok beszélni :)



Nem lehet mindenki olyan szerencsés, hogy érti és élvezi a metált akár egész kiskorától:

Duality by Slipknot / O'Keefe Music Foundation https://www.youtube.com/watch?v=ZObLwDczJAQ



Te is inkább energiát meríts belőle. Nem kell szégyenkezni emiatt. Sokan megvetik a metált. Még felnőttként is találkozom ilyenekkel. Ellenben rengeteg tudós emberrel is találkozom munkám során, aki oda van az Iron Maidenért, MetallicA-ért, vagy éppen a Pantera-ért, esetleg a Tool-ért. Tehát nem kell félni, nem jelenti a metál azt, hogy elveszett ember leszel.

2016. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem utálják, csak nem érdeklik őket, és ezért nem tudják, hogy van belőle sok jó. Megaztán nem is divatzene, most nem ez a menő, hanem a gépes bulizenék. Sokan már ebbe születtek bele, és nem is érdekli most őket jelenleg más stílus , mert most ez a divat, akkor minek törődjenek mással, és amit nem ismernek, meg most nem divat, lehet, hogy arra gondolnak, hogy csak rossz lehet, mivel mostanság nem elterjedt, nem felkapott, és inkább egyszerű azt mondani, hogy nem szeretik, minthogy nincsenek benne otthon, ezzel tudják le, hogy nem akarnak rá több szót fordítani, de nem feltétlenül nem szeretik, hanem szerintem inkább nem ismerik, és a legrövidebb mondat, hogy "nem szeretem" , és akkor azt nem kell kifejteniük sem. Te ettől függetlenül nyugodtan ajánlhatsz számokat az ilyen barátaidnak, hátha nekik is megtetszik, de ha nem nyitottak, nem vevők rá, akkor hagyjad, nem kell tukmálni meg rájuk erőltetni. Csak hátha mégis osztozni akarnának veled az élményben, akkor szerintem simán megemlítheted nekik, hogy szerinted a mittoménmitől a valami az egy igencsak jó szám, és szeretnéd, ha meghallgatnák ők is, és őszintén elmondanák, hogy szerintük milyen. Na de nem kell nagyon rámenősen, csak így finoman picit, hogy ajánlani szeretnél neki egy számot, mert tök jó szerinted, és akkor kész, és ha tetszik még esetleg mutathatsz neki többet is
2016. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) És egyébként nem a metált szeretem és nem is értem, hogy hogy jön az embereknek a rockhoz a hörgés amikor abszolút nincs benne :D Még egyszer köszi a válaszokat ^-^
2016. nov. 6. 16:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9:

" csak hörgésből áll és nem értik miért hallgato"

Ezt te írtad kedves kérdező.

2016. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!