Powerstate.hu -tól érdemes elektromos gitárt venni vagy nagyon alja minőségűek a gitárok?
"De hát lehet h a 200ezres gitár se jobb"
De, biztos, hogy jobb.
Jó hülye lehet, aki egy 180 ezres gitárt fél év alatt tönkre tesz.
Mellesleg kb semmit nem mondtál azon kívül, hogy elektromos gitárt szeretnél, érdemi tanácshoz még pár 'apróságot' elárulhatnál, mint például milyen stílusokhoz kellene, miylen formák tetszenek, stb.
Újonnan alig valami jönne ki ennyiből, talán a leghasználhatóbb az alternatívák közül a Squier Bullet Strat vagy a Cort G200 lenne, de ezek is 44k körül vannak. Használtan valamivel jobb a helyzet. Squier Affinity Stratot olyan 40k környékén időnként meg lehet csípni, az már egy egész korrekt gitár.
Azt viszont változatlanul fenntartom, hogy ebbe a keretbe erősítő egyszerűen nem fér bele, ha nem a leggagyibbat veszed abból is meg gitárból is.
Tisztelt Érdeklődő, illetve válaszadó!
Nyilván,nézve a kérdés dátumát, időközben megoldódhatott a gitár vásárlási probléma,így inkább a válaszadónak szeretném címezni a mondanivalómat!
Mindenképpen dicséretes a a témát illető segítőkészség, de úgy látom, hogy a tájékoztatásra inkább a a tisztelt válaszadó szorulna. Azért is bátorkodom ezt tenni, mivel hangszerkészítést tanultam annó és ez talán kicsit nagyobb rálátást eredményez a felvetett témát illetően.
Ismerem a szóban forgó márkát is ismerek, még jó néhány hasonló árfekvésben szereplő hangszert is.
Válaszként, bocsánat, hogy ezt kell írjam egyszerűen butaságok lettek írva és félő, hogy aki ezek alapján tájékozódik egyszerűn félre lesz vezetve...
Szögezzünk le valamit! Jelenleg az egész világon a hangszergyártók, így a gitárgyártók is egy azon célközönségnek szeretnének eladni az-az a kezdőknek a haladóknak és a profiknak.
A célközönség megtalálásában szerepe van az árnak is. Ami manapság annyit jelent, hogy mindegy, hogy milyen márkát választunk a hasonló árkategória, elvileg hasonló minőséget kéne, hogy kapjunk ..
Rögtön elmagyarázom, hogy miért is írom ezt!
Egy nagy márkánál, ahol esetlegesen a költségek is nagyobbak iszonyatos gondot jelent egy új és kis rezsivel dolgozó céggel való verseny.
Ez gyakorlati értelemben annyit jelent, hogy sokkal nagyobb kínszenvedés normális minőséget produkálni adott árfekvésben egy nagyobb márkának, mint egy kevésbé ismertnek. Jelen esetben a Squiert hasonlítottunk össze egy Powerstatéval.
Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy ezekben az esetekben le kell szokni arról egyre jobban, hogy valakit ismert márkára beszéljünk rá a kezdő kategóriánál..Gyakorlati értelemben manapság egy nagy márka csak régi árnyéka önmagának kezdő kategóriában, mivel manapság ezeknél az árfekvéseknél kerülnek elő olyan anyagok, amiket 20-30 éve egy hangszerész szégyelt volna beépíteni.
Tehát tisztelt érdeklődő, (érdeklődők) nyugodtan válasszatok a pénztárcátoknak megfelelő hangszert,mert manapság ami olcsó az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy rossz is, de így azt is le kell, hogy írjam, hogy ami drága, vagy márkás az sem jelenti a minőség szinonimáját manapság..
A 180 ezres kategória sem garancia semmire, sőt az is elég nagy butaság, ha valaki egy 30 ezre kategóriára azt írja, hogy szétesik! Techologiai értelemben az utóbbi sem sokban különbözik az előbbitől. Sokan vesznek drága és márkás hangszert és sokan, még azt is elhiszik, hogy ettől tudnak gitározni...(bezzeg behangolni, vagy esetleg húrt cserélni még nem annyira..)
@8: Csak nem a powerstate egy lelkes munkatársához van szerencsénk? :)
Természetesen minden terméknél, nem csak a gitároknál, a gyártók a termékeik megfelelő árkategóriába sorolásával próbálják a megfelelő célközönséget megtalálni, megszólítani. Minden terméknél élhetnénk azzal a feltételezéssel, hogy a különböző gyártók hasonló árfekvésű termékei hasonló minőséget képviselnek. És nagyjából minden terméknél tévednénk.
Aki nem a Holdról jött, már észrevette, hogy ha nem is hihetetlenül brutális mértékű, de gyakorta azért észrevehető és érezhető különbségek vannak különböző gyártók azonos árfekvésű cuccai között.
Egyrészt. Másrészt meg, ha megnézed, nem is ez volt a válaszok fő csapásiránya, hanem az, hogy 42 ezerért újonnan gitárt ÉS erősítőt nem érdemes venni. Fizikailag nem lehetetlen és a powerstate erre valóban nyújt megoldást, de egész egyszerűen nem érdemes, mert ennek a húsnak ehetetlenül híg lesz a leve.
Elhiszem, hogy első ránézésre olyan, mintha olcsón jutna hozzá egy gitárhoz, meg egy erősítőhöz, de ha szinte kidobott pénz az egész, akkor ez nem, hogy nem olcsó, hanem nagyon is drága.
A gitár egy hangszer. Érdemes ennek megfelelően kezelni, és ennek megfelelően nézelődni a hangszerpiacon. Csellót, meg zongorát, vagy teszem azt, tenor szaxofont valahogy senki nem akar 42 ezerért venni újonnan. Okkal. A gitárról sokan úgy gondolják, hogy jóval olcsóbban megúszható - hát nem. Illetve ha mégis, abban nincs sok köszönet.
Az, hogy "sokkal nagyobb kínszenvedés normális minőséget produkálni adott árfekvésben egy nagyobb márkának, mint egy kevésbé ismertnek" merthogy "nagy márkánál, ahol esetlegesen a költségek is nagyobbak iszonyatos gondot jelent egy új és kis rezsivel dolgozó céggel való verseny" egész egyszerűen abszurd. Ez nem, hogy nem igaz, de a valóság ennek pont direkt ellentéte: egy nagy gyártónak van arra lehetősége, mind anyagilag, mind már kiépített marketingben, kereskedelmi kapcsolatokban, gyártókapacitásban, vagy akár lehetőségekben arra, hogy költséghatékony helyre vigye a gyártást és költséghatékony módon tolja le a gyártósorról az árukat. Egy kis cégnek negyed annyi lehetősége sincs, mint a nagyoknak, így az árversenyben tipikusan hátrányba kerülnek.
Az, hogy szerinted technikailag nem sokban különbözik egy 30 ezres gitár egy 180 ezrestől, igen... hogy is mondjam... alternatív világnézet. Persze, mindegyik valami fa testből áll, amiben vannak hangszedők, potik, kábelek, van rajta egy híd, kilóg belőle egy nyak bundokkal, hangolókulcsokkal, szemöldökkel, tényleg tök ugyanolyan. Illetve pont nem, mert ezek mindegyike lehet totálisan más, a végeredményben a két gitárt is totálisan mássá téve. Az, hogy egy irreálisan olcsó gitárnak látszó tárgynál kismillió darabból ragasztgatott, gagyi fából lévő testen csücsülnek ki tudja milyen írtó gagyi hangszedők, az, hogy a potik a legalja minőségűek, az, hogy a nyak ki tudja milyen elégtelenül szárított fából van, az, hogy a bundszélek fűrészfogas pengévé varázsolják ezt a nyakat, a bundozás pontossága is olyan, amilyen, a hangolókulcsoktól meg az erősebb idegzetűek is elsírják magukat, végülis mindegy, technikailag alig különbözik egy használható gitártól :D
Szóval szerintem erre nem kellene elmenni, és nem kéne bevinni az érdeklődőket az erdőbe. Nem elegáns más pénzével így játszani.
Kedves Mojjo!
Örülök, hogy így megszólítottál és megpróbálsz tájékoztatni számomra teljesen "új" dolgokról!
Én mint láttad csak egy 2 évvel ezelőtti hozzászólásra szerettem volna valamennyire érdemben hozzászólni és egy kicsit eloszlatni a hazai "ködöt"...
Azért sem tettem ezt előbb mert jelenleg is csak a szabadságomat töltöm, de amikor nem akkor Anglia egyik legjelentősebb hangszer importőrénél és gitár gyártójánál töltöm napjaimat..Előtte 8 évet dolgoztam egy Sam Ash nevű hangszerforgalmazó cégnél az USA-ban mielőtt egy másik szintén USA-beli konkurens cégnél 4 évet töltöttem..
Sajnos a fentiekben felsoroltak miatt sem lehetek a Powerstate munkatársa,sőt bevallom, igen keveset is tudok felőlük.
Összesen egy szintén magyar srác elbeszélése alapján van némi infóm, mivel ő is a kiköltözése előtt basszusgitárosként használta a márkát.
Visszatérve az általad vélt tényekre szeretnélek jó pár tárgyi tévedésedre felhívni a figyelmedet.
Az utóbbi közel 20 évben szerencsém volt megfordulni az összes jelentős és jelentéktelen hangszer és ezen belül gitár gyárában, szinte az egész világon. Szerintem kevés olyan gyártó van, akit ne ismernék személyesen.
Mivel mi a beszélgetésünk előzményében, elsősorban az alsó árfekvést céloztuk meg ami magyar forintban kb 400 ezres kategória...Regionálisan ezek az ázsiában előállított termékek. Óriási tévedésben vagy ha azt hiszed, hogy egy presztizs márkának hatékonyabb a gyártása és jobb minőséget produkálnak,mint a kis feltörekvő márkák.
Gyakorlatilag az esetek 85%-ban bérmunkában készülnek az-az a nagy gyártónak nincs és soha nem is volt saját gyára... Tervrajzokkal, alkatrész listával felszerelkezve kimegy pár ember és a számukra kedvező ajánlattal bíró gyárral kötnek egy szerződést vagy új típusokra,vagy a már meglévő további gyártására. Az anyagok összeállításánál, óriási szerepe van annak, hogy a bizonyos termék milyen árfekvést képviseljen és mennyi legyen rajta a profit..
Sajnos a hangszer forgalmazás és gyártás az elmúlt évek alatt óriási hullámvölgybe került, aminek még az elemzők sem látják a végét. Jelen esetben a jelentősebb márkák is a túlélésre blazíroznak, mivel az időközben kinőtt eredeti ázsiai gyártók már, mint kereskedők is szerepelnek a piacon. Ez annyit jelent, hogy beállnak egy nyugati cég mögé, akinek esetleg van valami kereskedői múltja és elárasztják a piacot, vagy esetleg, úgynevezett OEM-ben dolgoznak és az áraik jobbak mint a nagy márkáknak, viszont kinézetre meg hasonló! Tudom, most jönne az a megállapítás, hogy minőségileg csak jobb a nagy márka...Hát itt el kell oszlassak egy óriási tévedést!
A nagy márkákat jelen esetben egyre kevésbé érdekli a minőség, csak egy az eladás... Ők egy dologban biztosak az a marketink, amiben nekik akár több évtizedes múltjuk van... Ebben az egyben reménykednek... Néha bejön, néha nem...Említette valaki a Squert abból a bulet szériát.
Gyakorlatilag az USÁ-ban több üzlet azért bontott szerződést a Fenderrel, mert ezt a szériát többen nem hajlandóak tartani az üzleteben a silánysága miatt(filléres spórolásnak ez lett a következménye) Silány alapanyag, gyenge hardver, még a koptató is szimpla egy rétegű...Ja és még a Fender hagyományokkal is szakított, mivel még waterslide matricát sem tesznek rá.. csak olcsó szitázással írják rá a nevet. A valód Fender vagy Squier fanok sem veszik gitár számba az usában..
Sorolhatnám az Ibanez gitárokat ők ebben úttörők voltak..Vegyél egy olcsó, hangszerész által szégyelt fát,húzd fel a hangszedők jelét egy 9 voltos elemmel és kész a gitár.Gyakorlatilag elem nélkül kb annyi hangja van a hangszernek, mint amikor gyerekként a klozet ajtóból faragtuk az első gitárokat..
Jelenleg szintén csak annyit tudok erre mondani, hogy Britannia sok hangszerüzletében ezen okok miatt nem található készleten a márka alsóbb kategóriái.
Írtál valamit, hogy a kis gyártóknál előfordulnak hibák.
Most visszakérdezek, melyik gyártóknál nem fordulnak elő?
Amiket mi is gyártatunk ott is mindig ér meglepetés, de ezt nem lehet elkerülni. Hozzánk jönnek be úgy hangszerek, hogy elvileg ketten is lemeózták, de még sincs bekötve az elektronika..Jobb hangszedő ? Elektronika? Ezt honnan vetted? Szerinted miben jobb elektronikailag egy 180 ezres hangszer? 3-4 500K-s potitól, ami ugyan az, mint a a 30 ezres gitárban? Vagy a márkás hangszedőtől, amire, ha elolvassuk a márkát, hajlamosak vagyunk mást hallani, mint a nó namenél! Elárulok egy titkot! Mi forgalmazunk, gyártatunk egy bizonyos hangszedőt,nevezzük úgy, hogy talán itt is ismerik, mivel láttam beszerelve hangszerekbe? Szerinted mennyivel jobb, mint a no name, szintén abból a gyárból? Elárulom! Semmivel!..viszont 3X annyiért e lehet adni..és mi rengeteget adunk el belőle Anglia szerte. Azt is elárulom, hogy egy nagyobb márkát is fillérre annyiért kapsz egy gyártótól, mint egy névtelent..Csak meg kell nyugtatni a vevőket azzal hogy a magas ár látványától biztos jó vételt csinált..
Megpróbáltam utánanézni a vitaindító márkának, de viszonylag keveset sikerült fellelnem..legalább is neten
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!