Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 12-16 éves rocker lányok! Ti...

12-16 éves rocker lányok! Ti amúgy hallgattok néha rockzenét? És ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés
Akinek nem inge, ne vegye magára, de úgy látom, hogy rengetegen marhára el vannak szállva, hogy mekkora rockerek, kiöltöznek hozzá, aztán meg valami tucat, sorozatgyártott zenét hallgatnak, amit legfeljebb egy torzító effekt választ el attól, amit a "többiek" a VIVA TV-n néznek.

2015. aug. 14. 00:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem is te sorolod magad klikkbe, hanem a tinik használják ezt fel a klikkesedésre, és megjegyeztem, hogy én mondjuk a normál rockereket sem értem, mert hülyeség leszűkülni, rengeteg jó elektronikus, hip-hop előadó van pl. és még hány műfajból hány kiváló... szóval nem akarok bunkó lenni, de rólad szó se volt.
2015. aug. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
NEM kötekedésként írom de a te ízlésed is elvan tájolva kissé :D hobo blues band?? kovbojok?? stb. ezek harmat gyengék.. de írtál rengeteg jót is. viszont hiányolom a led zeppelint, a pink floydot és a guns and rosest. bocsi hogy csak így hozzászóltam de szerintem az utóbbi háromban több zene található mint az ott felsoroltak nagyrészében összesen
2015. aug. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk ha a csajnak (asszem csaj xD) akartad írni, aki privátot akart veled kezdeményezni, akkor sry, csak úgy jött le mintha az én kommentemre válaszolnál. vagy lehet is is volt, mostmár nemtudom, késő van :D
2015. aug. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
A Hobo rohadt jó... egyik legjobb magyar. Ne fárassz, hogy az szerinted sz*r előbb hallgass bele rendesen.
2015. aug. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%

Bár nem vagyok lány és 18 vagyok de már csak azért is válaszolok.

Örök kedvenc: OSSIAN!

Ők a legjobbak a műfajban (szerintem) elképesztően jók, órákig tudnám mesélni hogy miért imádom őket,a régit is imádom és az újat is (ezt az ossianosok érteni fogják) bár nem annyira népszerűek de lesz*rom akkor is ők a legjobbak.

És nemrég elkezdtem Pokolgépet hallgatni.

Depresszió

Kárpátia

DIO!

Tenacious d

AC/DC

Omen

Egy kis Folk Metal

Dalriada

Korpiklaani

Arkona

Alestorm

Percipal Schuttenback

Kerecsensólyom

Death Metal:

Agonist

Arch Enemy

Viking Metal

Ensiferum

Pagan Metal

Eluveitie

Tudom hogy nem teljesen a kérdésre adtam választ de mindegy.

UI:"A rock örök és elpusztíthatatlan"

2015. aug. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Kovbojokat csak a hatás kedvéért tettem bele, ez a Led Zeppelin sznobság meg kezd az idegeimre menni... A Queen, a Genesis, Aerosmith, BB King, vagy Johnny Cash nem elég jó, ha nem hallgatsz Led Zeppelint vagy Pink Floydot, akkor a következő úticélod édesanyád körülbelüli iránya...


Ez most off lesz, de pls írjatok már nekem Pink Floyd számokat, mert szégyenszemre csak az eléggé túlértékelt Another Brick In The Wallt ismerem tőlük, szóval valaki adhatna példákat, miért is vagytok úgy oda érte, és hogy miért pszichedelikus rock.


Amúgy tényleg privátba kellett volna írnom, csak véletlen ide írtam, és elküldtem az első ilyet, utána meg leszartam.

2015. aug. 14. 03:02
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Emberedre akadtál, mert nagy PF rajongó vagyok, engem mindig is megfogtak a számaik, de igazán a The Dark Side of The Moon album fogott meg. A legjobb szám szerintem az Us and Them, de konkrétan úgy ért a legnagyobb hatás, amikor beraktam a Speak To Me-től kezdve az Eclipse-ig az összes számot az albumról és egyszerűen csak hallgattam és csodáltam azt a színes, komplex zenei világot. A második szerelem a The Wall volt, iszonyat progresszív hangzás, ott is rakd be az első számot és hallgasd végig, esetleg nézd meg a filmet, egy nagyon lázadó, rendszerellenes műről van szó, elképesztő rock dalok vannak rajta, mindeközben tartalmazza a világ talán legjobb dalát, a Comfortably Numb-ot, elvarázsol, megragad és a végén a gitárszólóval és az egyre sötétedő tónusával letaglóz, óriási! Az Another Brick in the Wall-t amúgy én se szeretem annyira, nagyon slágeres lett, azért olyan népszerű, mert sokan az igényesebb, mélyrehatóbb dalaikat nem bírják/akarják befogadni ez viszont fekszik nekik, mert kb. egy sláger, ahogyan a Money is, bár az sokkal jobb, de az is Dark Side of the Moon-ról a leggyengébb talán. Utána jött a többi művük, rengeteg jó számuk, albumuk van, az Animals is iszonyat jó kis album, ahogyan a Meddle is, a híres Echoes-el, vagy az Atom Heart Mother, már ezek ha egy másik progreszív bandának lennének az albumai, mondjuk a Yes-nek, akkor a TOP albumai lennének kb., a Wish You Were Here az egyik legnagyszerűbb albumuk, óriási dalokkal, Shine On You Crazy Diamond, Wish You Were Here a legnagyobb de a másik 2 is zseniális. Akkor a Waters a '70-es évek legvégén kisajátította a PF-et és így született a Wall, majd ennek "utódjaként" a Final Cut, gyengébb lett, de én ezt is imádom, nagyszerű album, az-az album alapból nem lehet más, mint zseniális, amit a Waters a Fal utódjának szánt tkp. Akkor van a Gilmour korszak, mivel Waters kilépett a '80-as évek közepe körül, az-azt követő 3 PF album Gilmour világát tartalmazza, igazából zseniálisak, Gilmour nagyszerű művész és gitáros, a Divison Bell a legjobb, innen a High Hopes, Marooned, Coming Back To Life talán a legkiemelkedőbbek számomra. A pszichedelikus-t meg ne várd el a PF-től, mert ez alapból egy minden albumával, vagy úgy mondom jelentős albumával, korszakával megújuló együttes, rengeteg hatást, műfajt emelnek be a zenéjükbe, itt nincs olyan, hogy psych rock 10 albumon keresztül, a progressive-t is csak rájuk húzták, igazából csak a Dark Side of the Moon tartalmaz vagy 8-10 különböző műfajt magába. De a psych korszakuk a Syd Barrett-es első album, más album nem készült vele, utána még volt egy-két psych albumuk, de azok nem lettek olyan jók, mint a Piper, viszont a Piper zseniális, egyik legnagyobb psych album. Szóval ennyit a PF-ről, 3 teljesen különböző frontember kiemelkedő munkája van benne az életművükbe, a pszichedelikus zene ászai, ahogy a progresszívé is, mindeközben folyamatosan újultak, az a 15 album alatt számtalan arcot megmutattak. Ilyen jó együttes kevés van, én úgy gondolom.
2015. aug. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
az előttem hozzászóló szépen összeszedte a pink floydot. de a zeppelin sznobság??? ez az évszázad hülyesége már bocsánat. a világ talán legjobb bandájáról beszélünk akik hihetetlen számokat írtak. hallgasd meg például a mainstream jellegű achilles last standet. hihetetlen alkotás csak úgy mint az összes többi. a zepről nem nyitok vitát. aki szerint sznob az vagy nem is ismeri a zenéjüket vagy csak szimplán hülye
2015. aug. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
a pink floydtól ajánlom még a young lustot
2015. aug. 14. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást :) Szóval albumokat kell hallgatni! Gondolhattam volna, hogy egy prog-rock együttesnek konceptalbumai vannak. Amiket írtál, tényleg jók. Filmet meg majd nézek, ha filmet nézek.


A sznobságot meg nem a Led Zeppelinre értettem, hanem egy bizonyos hozzáállásra, ami úton-útszélet fellelhető, a lényege, hogy villogtassuk magunkon a virtuális LZ pólónkat, hogy mi, művelt emberek, igazi zenét hallgatunk, és mindenki más, akinek nincs meg a Led Zeppelin logója valami jól látható helyen, azt nézzük le jó magasról, mint a műveletlen, szánalmas csőcseléket, akivel nem közösködünk.

Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a Led Zeppelinnel, Jimmy Page nagyon, de NAGYON király, csak nem szoktam hallgatni, és emiatt nem nagyon emlegetem őket.

2015. aug. 14. 03:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!