Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Más metal-osoknak mi baja van...

Más metal-osoknak mi baja van az én zenei ízlésemmel? Miért néznek le ez miatt?

Figyelt kérdés

Pár metálos le díszrockerbuz*zott, mert AA-t, BMTH-t, BFMV-t, ETF-et, blessthefallt, Avenged Sevenfold-ot, trivium-ot...stb hallgatok... Mi bajuk van? Miért nézik le ezeket?

Hallgatok, az ő szerintük ,,igazi metal"-nak gondolt bandákat is (Iron Maiden, Pantera, Anthrax, metallica...stb)

De utálják az elsőbek megemlített bandákat... Miérr néznek le, mert én olyat hallgatok? Egy Iron Maiden mitől ,,igazi metal"? :/



2015. júl. 19. 16:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*elsőnek

*miért

2015. júl. 19. 16:58
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem megmondani.Én csak azt mondom ne törőggy velük
2015. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet bocsi
2015. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ők néznek le, őket kérdezd.

2. Szard le magasról, ki mit gondol rólad.

2015. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Majd jönni fognak ehhez a kérdéshez is , hogy ezek a bandák divatzenét játszanak , pózerek stb:)

Iron maidenről nem sokat tudok beszélni ,így inkább más példával élnék: ott van a Black Sabbath amit sokan kedvelnek. Klasszikusnak számít , az első rock/heavy metal együttesek közé tartozott/tartozik , nélküle sok későbbi együttes sem létezhetett volna (pl a metallica) , vagy ha mégis akkor más lett volna a zenéjük. Érdekes a szövegvilága is , akkoriban ezek még újdonságnak számítottak , ma meg már bárki arról ír dalszöveget amiről akar. Emellett talán többet is küzdöttek a sikerért mint a mostaniak ,hosszú ideig zenélnek , nem úgy mint mostanában , hogy 2 év alatt megszedik magukat aztán vége.


Nem írtam le mindent , de azért tényleg vannak különbségek ezek között a zenék között , de én azt mondom , hogy mindenki hallgassa amit szeret és ne a másikat fikázza , ez eléggé gyerekes dolog.

2015. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vad-Ász ***** válasza:
92%

Az , hogy nekik a régi metal zenekarok jobban tetszenek mint az újak.Részben igazuk van.

én régit és újat is hallgatok.a felsoroltak közül nekem egyfax melyik szól csak benne legyen az ami minden rock és metal zenében bennevan. Mivel ez nem csupán egy zene,hanem egy életérzés.

2015. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor...


A leírásod alapján úgy nagyjából értem mit akarsz elmagyarázni... :)

Azért nézik le ezeket a bandákat, mert a mostani világban (2000-es években) alakultak, mert a szövegeik másabb és mert hamar ,,világismerté" váltak... Az Iron Maiden meg az ilyen retro bandák hozták a rockot/metalt divatba... A mai zenekarok, pedig az átalakított utódok... Ha ők nem lennének, akkor a mai bandák sem lennének... Nah de akkor is hülyeség a mai bandákat ocsmárolni, mert akkor a felfogásuk szerint, ami nem retro, az egy kalap sz*r! A rock változik, ahogy minden zenei műfaj... Nem tudom ők mivel jobbak nálam... Csak azért mert én a mai világban népszerű metalcore-t hallgatok semmivel sem érek kevesebbet...

2015. júl. 19. 18:30
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Számomra az legszomorúbb a te esetedben, hogy ezt metálosok mondták neked. Ha elektro-disco zenét szeretők írták volna, nem is érdekelne, de így hogy metálosok mondták ezt neked azért ez gáz. Szerintem rock/metál zene szeretők között van a legnagyobb összetartás, erre ilyet olvasok. Persze általánosítani nem szabad, mindig vannak kivételek és bunkók, de ez akkor is szomorú.

Az általad felsoroltak közül ami az újabb, fiatalabb zenekarokat illeti A7X-et hallgatom leginkább és nagyon tetszik a zenéjük. Most meg egy jó ideje Slipknot-ot hallgatok, ők is tudtak újat mutatni, hogy enyhén fogalmazzak, így ha őket nem ismered, nem hallgatod, velük is tehetsz egy próbát.

Részemről pedig erről annyit, hogy igenis kellenek újabb és újabb bandák, nem csak vérfrissítésnek ebbe a zenei stílusba, hanem hogy "örökösként" tovább vigyék a stafétát a tapasztalt sokat látott és elért öreg motorosoktól amikor azok már sajnos nem lesznek. Nem sikerileg értem én ezt elsősorban, hanem, hogy továbbra is legyenek aktív zenekarok ebben a zenei stílusban, akik fiatalok és erejük teljében vannak, tehát nagyon fontosnak tartom az utánpótlás szempontjából is.

Én igenis büszkén nézem, hogy ennyi zenekar alakul "mostanában" a metál zene világában, és nem a trendi, divatos zenék előadóinak táborát erősítik. Én ennek csak örülni tudok.

Tehát szerintem se az általad említett fiatalabb bandákkal sincs baj, se azzal, hogy te őket hallgatod. Jól teszed. Én erre ezt tudom mondani.

2015. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8-as téged csak tisztelni tudlak... Nekem is ez a véleményem...

Sajnos a metalosok többsége is csak akkor összetartók, ha ugyan abbol műfajból hallgatnak metalt... A régebbi retro heavy metalosok, trash metalosok lenézik a mostani heavy metal, metalcore, deathcore-t hallgatókat, illetve a durvább black metal, death metalt hallgatók többsége lenézi mind a kettő, három műfajt hallgatókat... Manapság már metálosoknál is ez van... (Tisztelet a kivételnek)

2015. júl. 19. 19:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki ócsárol azt felesleges komolyan venni , sokan úgy mondják , hogy "szar" , hogy alig tudnak róla valamit , vagy abban a hitben élnek , hogy az ő zenéjük sokkal eredetibb keményebb és "igazi életérzés" van benne.

Ebből kb annyi igaz amennyit fent írtam.

Én is inkább az újabbakat szeretem , az A7X bent van az első 3 kedvencem között. Na őket azért szokták pózerezni , mert szerintük a hali to king albumot egy az egyben a metallicaról "plagizálták". Az igazság - ahogy ők is mondák - ez az album egy tisztelgés a "nagyok" előtt ezért szándékosan csinálták hasonlóra az albumot , "hail to king" is a régi nagy előadókra vonatkozik akik a példaképeik az együttesnek.

Ugyanakkor ez is azt erősíti amit az előző kommentemben írtam , a régi klasszikusok nélkül sok új se létezhetne , vagy ha igen akkor más lenne.

Egyébként a punk zenéknél is ugyanezt csinálják , ott is vannak akik csak a régieket fogadják el , az újak meg "divatszarok" (ez sem igaz természetesen). Kb ennyi , én ismerem a régi együtteseket is , néhányat közülük szeretek ,de az újak jobban megfogtak (pl A7X, Green Day , Nightwish stb) és svsz semmivel nem érzem kevesebbnek ezeket az együtteseket a régieknél. Persze ezzel mindenki nincs és nem is lehet így , ha valakinek csak a régiek tetszenek az is teljesen rendben van.

Hülyék meg mindenhol vannak , meg olyanok is akiknek csak a saját véleménye létezik.

2015. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!