Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Green Day zenekar mennyire...

A Green Day zenekar mennyire igényes zeneileg? Mennyi idő alatt lehet eljutni az ő zenei szintjükre, és mekkora született tehetség kell hozzá, hogy valaki úgy tudjon zenélni, mint ők?

Figyelt kérdés

2012. okt. 13. 15:59
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
96%
Nos lehet h a GD számit nem egy virtuóz komponálja, de attól még lehet jó egy szám.. Ha megnézed a Smoke on the Water se egy bonyulult zene, sőt gitárosok azt tanulják meg legelőször, de mégi szintem mimdem 2. Ember tudja miről van szó. Ha megnézed a Zombie a Cranberries-től is mindösszesen 4 akkordból áll mégis rengeteg mondanivalója van + még a szólója is könnyű... De ha tudsz egy kicsit is angolul, vagy csak nézd meg a klippjét akkor azt se fogod piszkálni, h jaj ez milyen ˝´primitív˝ egy szám meg ilyenek.. A Green Day kiáll az életszemlélete mellett, és nem hagyja, h a mai világ átformálja őket olyanná, mint pl Justin Bieber-.-˝ Gratulálok, hogy be tudtad bizonyítani, azt h be bírsz tanítani egy majmot a GD számaira azzal, h megtanultad -.- Nem hinném, h te egyszer az életedben tudnál akkira slágert csinálnu mint pl I walk alone vagy az American Idiot... Am csak úgy mellesleg megjegyezném, h a Green Day egy PUNK banda, és ha belegondolsz szerintem a punkokat nem érdekli az, h most hány akkordból áll az a bizonyis dal... Majd akkor primitívezz le egy zenekart, ha 1.: Ha a koncerten csak tátognak 2.: Ha nem tdsz olyan számot mondani, amit ők adnak elő 3.: Ha csak a pénz és a hírnév miatt vannak együtt -.- Csak egy hozzászóló voltam :D
2012. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
53%
te soha az életben nem jutsz el oda, mint ők xddd mint születet tehetségek, de legalábbis Joe.... majd ha 10 évesen tudsz már elektromos gitáron játszani, a közelükba juthatsz. Bocs hogy összetöröm az álmaidat, de vele m is ezt csinálják folyamatosan. Én csak öszinte voltam
2012. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy az ő mostani szintjét is hozzák a 10évesek
2012. nov. 18. 20:52
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

Ehhez nem ZENEI szint kell (nem mintha az nem

lenne elég a GDben), hanem egy olyan szint ami

leginkább a dal témájához kapcsolódik! Lehet h

2 hét és tudod a gitárszólót de a dalt csak akkor

tudod ugy eljátszani mint ŐK ha átélted azt amit

ŐK

2012. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
75%
Majd ha sikeresebbek lesztek mint a GD akkor lehet nyomni a szöveget h zeneileg 0. Nem mondom, hogy hülye aki nem isteníti őket de nem szar a zenéjük, legfeljebb neked nem tetszik, más a 2.
2012. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
22%

Fogjuk már fel, hogy népszerûség semmit nem jelent. Magyarország legnépszerûbb pop-rock-punk zenekara a tankcsapda. Van náluk 1000 százszor igényesebb, tehetségesebb zenekar? Van? Ismeri öket bárki is? Nem...

Sokadjára, lehet szeretni a GD-t, biztos közvetít valamilyen letérzést, de attól még zeneileg 0, és csak a zenei igénytelenségre utal ilyet hallgatni. Pont.

2012. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
39%
Én pl. szeretem a Green Dayt... de nem játszanak túl bonyolult zenét. Nem azt mondom, hogy tudnék olyan slágereket írni, mint ők, hanem hogy nem nehéz megtanulni a számaikat. Ennyi.
2012. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a "zenei igénytelenségre utal őket hallgatni" kicsit erős volt, nem gondolod?

Nem vagyok elvakult Green day rajongó, szeretem a számaikat, és zeneileg igényesnek tartom magam (kis korom óta zenélek, hangszeren is, éneklek is, táncolok is).

Zeneileg tényleg nem egy nagy durranás, a számaik legtöbbje pár akkord, a dallamok egyszerűek, fülbemászóak.

DE. Nem kell ahhoz megváltani a világot, utánozhatatlanul bonyolult és technikás zenét gyártani ahhoz, hogy jó dalok szülessenek.

Boulevard of broken dreams

American Idiot

Holiday

The Forgotten

Carpe Diem

stb.


Ezeket a számokat órákig képes vagyok hallgatni.

Bonyolultak? Nem.

Hihetetlenül merészek, újítóak? Nem.


Egyszerűen tetszenek, és ez ízlés kérdése (Megjegyzem, szerintem rossz zenei ízlés nincs, ha azt hallgatod, ami neked tetszik, akkor az már rossz nem lehet)


Meg lehet mondani, ha neked ez nem tetszik. De azért szarnak, értékelhetetlennek és ízléstelennek nevezni nem kell. Pláne ha egy világhírű, elismert és elég régóta működő zenészeket. Valamit csak jól csinálnak :P


Meg lehet mondani, ha tetszik. És EL KELL FOGADNI AZ ELTÉRŐ VÉLEMÉNYEKET IS. Nem kell leminősíteni, leszidni, lenézni mást azért, mert eltérő az ízlésetek. Ha tetszik, hallgasd és dicsérd. Ha nem, ne hallgasd, írd le, hogy miért nem tetszik.

Mindkét vélemény lehet kultúrált.

2012. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
34%

mi az h a GD zeneileg 0 :O?

akkor nektek mi a zeneileg 10? Justin Bieber?

úristen... erre mondaná a GD "21st century breakdown"

és igaz.

a Green Day egy nagyon szupi együttes, imádom őket, nagyon jók a számaik és fülbemászóak, lényegretörőek.

Pl: Boulevard of broken dreams, ki ne ismerné? nem ismerek olyan embert aki a Boulevard of broken dreams-et ne szeretné...

szal ennyit a zeneileg nullátokról!

menjetek vissza a sarokba, aki szerint a GD zeneileg 0 és igénytelen és akkor hallgassatok One Directiont meg Justin Biebert! -.-"

2012. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
ne pofázz már, megbeszéltük, mindkét oldal elmondta a véleményét, mit kell még itt sokadjára is nekikezdeni?:D a green day ötletes, sok mindent elértek, de neked az a csúcs, és a legalja meg justin bieber? mert nekem kicsit szélesebbek a határok
2012. dec. 29. 01:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!