Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy barátom hogy képes ilyen...

Egy barátom hogy képes ilyen kegyetlen jó dallamokat kitalálni?

Figyelt kérdés

most nem mutogatom ,de marha jó számokat írt is, és egész jól el is énekli őket


ez most mi?!


úgy indult neki hogy megtanult 10-15 akkordot és ennyiből zenéket ír...de ez hogy lehetséges?!

azt mondja csak úgy jön neki


nekem is vannak néha dallamok a fejemben, de neki mintha úgy az egész szám tök jól fel lenne építve, nekem meg csak szimpla dallamok, de ha simán leülök gityózni egyet tuti nem jön egy jó dallam se, csak ratyiságok



2012. aug. 18. 02:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják: tehetség.
2012. aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na, ez az, amit nem lehet megtanulni. Technikailag lehet virtuóz az ember, attól még nem fog tudni zenét írni. Ismertem egy énekesnőt, aki azt sem tudta, mi az a C dúr, mégis kegyetlen jó dalokat írt. Felvette magnóra, aztán a zenészek arra csináltak zenei alapot.
2012. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és az, hogyan lehet, hogy a legnagyobb gitárművészeknek(Satriani,Vai,Malsteen,Santana stb)

ezeknek mind van saját számuk, és méghozzá nem is gagyik

mindnek van dalíró tehetsége is amellett, hogy eszméletlen jó a technikájuk, vagy írnak nekik?

2012. aug. 18. 11:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?? Én nem értem. :D
2012. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az "alkotás" fejben dől el. A zene, dalszöveg, vers, festés, akármi csak technikai dolgok, amivel meg tudod valósítani a gondolataidat, érzéseidet. Nem véletlen, hogy sok művész több fajta művészeti ágban is megállja a helyét.
2012. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

már csak azt nem tudom hogy én vajon vagyok e annyira tehetséges dalszerző aki érdemes dalszerzésre, vagy ne is gondoljak ilyenekre, egyszerűen csak fejlesszem a gitártudásom


pedig szoktam próbálkozni csak éneknélküli gitáros számírásban, de mindig csak darabokat sikerült kitalálni egy komplett "terv", elképzelés nincs bennem..meg egy idő után mikor már 50x próbálok vmi jót kihozni az eddigi jó dallamból mindig beleunok mert nem jön semmi:D

2012. aug. 18. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne gondolkozz rajta, mert akkor még kevésbé fog menni. Zenélj, élvezd, nincs vesztenivalód. Kb. 10 éve volt egy együttesem, hetente jöttek az új dalok. Öszehoztunk vagy 40-et. Most az van, hogy kb. 4 éve egyet sem írtam. Lehet, hogy x év múlva megint visszatérek a dalszerzéshez.
2012. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálam ez "hullámokban" jön. Évekig nem tudtam semmit írni, aztán meg fél év alatt megcsináltam és felvettem egy tucat kidolgozott számot.

Aztán egy ideig megint semmi, majd megint egy időszak, amikor jöttek az öteletek és meg is tudtam azokat formázni teljes zenévé.

Hetente szinte jött egy újabb szám.

Aztán most két éve megint semmi... vannak ötletek, meg kezdemények, de egyikből se kerekedik ki valami komplett egész...


Lehet, hogy neked is idő kell, hogy beérjen.

2012. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2012. aug. 18. 16:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyszerű tehetség. :)

Ha meg neki akarsz állni, akkor minden alapot írj le. Pl.: hangnem, stílus, és a már meglévő részlet.

Én ugyan komolyzenei darabokat írok, de szerintem hasznos. Nem fontos egyben megírni. HA már megvan egy részleted, azt ismételgesd, majd egy-két hangot próbálj meg mindig hozzáilleszteni. Sok szerencsét! :)

2012. aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!