Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » M u s e! Szerinted miben...

Sztív2000 kérdése:

M u s e! Szerinted miben rejlik a sikerük?

Figyelt kérdés
Rajongók, nem rajongók! Miért szeretitek / nem a Muse-t?
2011. márc. 20. 23:29
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Huhhh... Meggyőző. Gitár-, és zongoraművész. Sőt, nem! Zenlt teremt, ami legenda lesz évek múlva. Szerény személyem szerint a Queen-től hamarosan kinövi magát a banda. Csak ugye anno könnyebb volt mivel... nah. Felesleges boncolgatni. Mindig kapós lesz a Muse. Valamiért..
2011. márc. 21. 00:12
 12/30 anonim ***** válasza:
A sikerük a Twilight fanokban rejlik. Ezt próbáljátok megcáfolni.
2011. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
2 teltházas koncert a wembley stadionban 2007-ben két egymást követő napon... ez szerintem megcáfolja, de ha nem győztelek még meg, tudok mást is mondani
2011. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

De közel sem lennének annyira híresek, ha Stephenie nem említi meg őket a köszönetnyilvánításban valamelyik könyv végén. Meg ha nem ők csinálják a zenét a filmhez (pontosabban a Supermassive Black Hole-t ők ajánlották fel az 1. filmhez).

Én nem mondtam, hogy rosszak vagy hogy tehetségtelenek, vagy sikertelenek. Nem. Csak azt, hogy végtelenül sok szerencséjük volt, hogy Steph ismerte őket és a zenéjüket, és megmutatta a Muse-t még egy csomó embernek (a csomó kifejezés enyhe). Ingyenreklám volt nekik.

Persze, tény, hogy azelőtt is volt rengeteg rajongójuk. De a Twilight után nagyon sokszorosára nőtt.

Nah összegzésként: A Muse jó, tudnak valamit, amit mások nem :)

u.i.: Szerintem nem lesznek jobbak a Queen-nél. Illetve, nem hiszem, hogy régen könnyebb volt befutni.

2011. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
Nem tudom, hogy a kedves kérdező hallgatott-e már Muse-t. Nyilván nem. Vagy ha igen, akkor nem figyelt oda a szövegre, a hangra és a zenére. Igen, ebből biztos nyilvánvalóvá vált, hogy én a rajongói tábort erősítem. Mellesleg NEM a Twilight-ból ismerem a bandát, sőt a filmet meg sem néztem, mert egészen egyszerűen kinőttem a mesefilmekből. Hozzáteszem nem csak Muse dal van a filmben, és csodával határos módon mások nem aratnak ekkora sikert. (Felsorolhatnék itt legalább 10 együttest, de aki ismeri a filmet az úgyis tudja, hogy kikről beszélek...) Úgyhogy szerintem ezt a vonalat hagyhatjuk is. A sikerük a kitartásban, a rendkívüli tehetségben, és abban rejlik, hogy már gyerekkoruk óta mernek önmaguk lenni. Azt csinálják, amit szeretnek, amihez kedvük van, ami belőlük jön, nem amit elvárnak, ami éppen trendi, ha éppen Chopint kevernek a rockhoz, akkor azt. A Queent pedig olyan mértékben tiszteli Matt, hogy bevallottan vannak a The Resistance-on Queenes elemek. Az sem véletlen, hogy szinte minden évben elnyerik valamelyik díjat legjobb élő előadóként. 2010-ben is kétszer megtöltötték a Wembleyt. Rekordidő alatt eladott jegyekkel. Amerikában is elnyerték tavaly a legjobb alternatív rockbanda díját. És idén a Grammy-t is. De nyilván ez mind a Twilight miatt van, meg a tucatzenéért. Sajnálom, hogy így vélekedsz, mert ezzel csak magadat minősíted. De mindenkinek lehet önálló véleménye. Ezek után nekem is megvan... Elnézést, de nem tudtam szó nélkül hagyni ezt a sok korábbi ostoba megjegyzést...
2011. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

1997-ben hol volt ez a vámpírfilm? :D A Muse akkor alakult. Személy szerint egy francia horrorból ismertem meg őket. A címe Magasfeszültség, és a New Born c. Muse szám volt benne.


Az alkonyat írója valóban köszönettel tartozik a bandának, hogy egy ilyen szar filmhez a zenéjüket adták. Persze jó marketingfogás volt ez, hisz így már a kis 8 - 10 éves tinik is megismerhették őket a fél világon kívül. :))

2011. márc. 23. 08:14
 17/30 A kérdező kommentje:
Na meg ugye aki azt írta, hogy vannak jobb gitárosak Bellamynál, hát lehet. Bár ez relatív. Viszont a Muse a saját dalait írja. És azt is játssza. Nem mind kezdő banda tolja a Metalicát.
2011. márc. 23. 13:00
 18/30 anonim ***** válasza:

Jajj de leugattak itt engem. Annyira, mintha azt mondtam volna, hogy a Muse sz*r. Csak annyit, hogy volt ingyenreklám. Abban viszont igaza van a kérdezőnek, hogy Steph sokat köszönhet nekik, mert a film az pocsék (meg igazából a könyv is, de nem ez a téma). :D

Az utolsó Metallica-s mondatot nem értem.

2011. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A banda 94-ben alakult nem 97-ben.Semmi gond amúgy csak megemlítem.

2011. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

94ben. Igaz, tévedtem. 97-ben az első albumukat jelentették meg.

Metálikkáhh.... :) Ezt arra értettem, hogy vannak, akik a nagyokat másolják, azaz újrajátszák a számaikat. Namár most a Muse meg maga teremtette a slágereket. És hiába lehet egy gitáros profi, ha nem tud saját, méghozzá egyedi számokat alkotni, csak koppintani, a tehetsége nem kamatozódik.

:) Tetszenek érteni?

2011. márc. 23. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!