Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek az ördög a részlet...

Szerintetek az ördög a részletekben rejlik?

Figyelt kérdés

Ez alatt a művészi dolgok kidolgozását értem. Például egy festmény kidolgozása, vagy egy film elkészítése.

Milyen gondolatok jutnak eszetekbe erről?


2011. márc. 6. 23:09
 1/4 TWIO válasza:
A felszínes gondolkodás gyakran félrevezető. Érdemes mélységében elmerülni az embereknek, dolgoknak, amiket meg akarsz ismerni. Mind művészetben, mint egyéb létezőkben.
2011. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen

A film készítést írtad, nekem erről rögtön az jutott eszembe hogy a jó filmeknél mennyit számít a hangulat

például a főhős bemegy egy bárba ott körbe sétál nézelődik köszönget

sok ilyen apró részlettől ami történet szempontjából nem fontos, lesz jó a film.

2011. márc. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De akkor az ördög nem azért lakozik a részletekben, mert hogy ha nagyon ki akar dolgozni valaki valamit, akkor elveszhet a részletekben???
2011. márc. 7. 02:43
 4/4 Thurston ***** válasza:

00:22


Kissé félrevezető a példa szvsz. Ofc nem mondtál hülyeséget, de simán meg lehet oldani a kivitelezést úgy is, hogy pont minden apró baromságnak legyne jelentőssége, de ugyanúgy a hangulatra is rádolgozzon, és nem csak a didaktikára, mint a barátokköztben, ahol ha valaki leejt egy zsebkendőt, abból is ötrészes dráma lesz.


A kérdés meg bonyolult. Rengeteg féle értelmezés és válasz ugrik be. Ha dolgozom egy zenén, hangulatomtól függően szeretek akár csak úgy "összecseszni" egy full minimál témát, vagy végletekbe menően kidolgozni mindent. Mindkettőnek megvan a szépsége véleményem szerint. Persze lehet mondani, hogy csak abban tudsz mélyen elmerülni, ahol nagy hangsúlyt kapnak a részletek, de ez nemigaz. Mert például ott van a szabad improvizáció, ahol semmi nincs kidolgozva, mégis az egyik legérzelemdúsabb műfaj, pont a spontán egyszerűsége miatt. Sőt, egy részleti kidolgozásban gazdag zene is lehet üres.


Ha úgy értelmezzük a mondást, hogy a művész könnyen elveszhet a részletekben, akkor ez teljesen igaz. Akik elérnek egy bizonyos szintet, azok könnyen eshetnek ebbe a csapdába. És ezen a szinten kell túljutni az igazi művészet eléréséhez azáltal, hogy átlásd: az egyszerű és a hanyag, a komplex és a túligényes is kelthet érzelmeket. Jelenleg egyébként pont ezt tartom életem legnagyobb problémájának: amíg igyekeztem megalapozni a művészi kiteljesedést azzal, hogy technikai tudásomat fejlesztem számomra kielégítő mértékig, túlságosan hozzászoktam ahhoz, hogy mindig valami minden részletében kidolgozott művet próbáljak alkotni. Most kéne megtanulnom azt, hogy képes legyek minimál és igénytelen módin is érzéseket kiváltani.


Nagyon jó ez a mondás. Jaj.

2011. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!