Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Baj, ha nem a koromhoz illőt...

Baj, ha nem a koromhoz illőt olvasok?

Figyelt kérdés

8 éves koromban kijelentettem: Utálok olvasni.

10 éves koromban újból kijelentettem hogy,: Utálok olvasni.

De, aztán 1 évre rá... Derült égből villámcsapásként ért, mikor a kezem közé került egy Poe könyv. Az, első oldalától az utolsóig imádtam. Imádom. Először nem hittem el, hogy van földi könyv amit nekem teremtettek. Mi változott meg 168 oldal elolvasása után?... A válasz, a semmi -mint utólag kiderült. Ugyanúgy utáltam a könyveket. Edgar Allan Poe-hoz menekültem és nem sokkal késöbb már a második Poe könyvet is kivégeztem. Szüleim nem hitték el, hogy megértem a könyv tartalmát, pedig de nagyon is megértettem.

A következő nagy író Stephen King volt. Az, Ő könyveinek száma, közelít a végtelenhez így elég sokat időztem rajta.

A következő állomás Douglas Adams-hez vándorolt, majd a klasszikusnak számító Gyűrűk Urá-hoz.

A könyv utálatom, teljesen más irányba terelődött. A könyvekre teljesen más szemmel néztem, még 1 évre rá hihetetlen mennyiségű könyvet tudhattam magam után.

Sokat töprengtem azon, hogy miért utáltam akkor a könyveket. Végül rájöttem: Utáltam (utálom) a gyerek könyveket.

A gyerek könyvek fogalmába a Hűvösvölgyi suli, és a Stilton könyvek egy és ugyanaz. Mindig is tudtam, hogy koravén vagyok, de, hogy ennyire?...

Kevés tini könyv van amit elolvastam (vagy amit elbírtam). Van, olyan amit szerettem (Szjg,Bábel,Akkor Szakítsunk) de ezeken kívül semmi más...

A következő probléma 2 nappal ezelőtt történt. A magam rutinjában bementem egy könyvesboltba. Könyvesboltokba. Mikor érdeklődtem az elöbb felsorolt, stílusában hasonló bizonyos könyvhöz, a válasz egészen más volt, mint vártam. A nő, nem akart kioktatni. Jót, akart. De, közben mégis unszimpátiát éreztem, logikájában. Közölte, hogy ha most nem olvasok "gyerek könyveket", kimaradok az élményből és 30 évesen más lesz elolvasni, mint most. Úgy, éreztem magamat, mintha visszadugtak volna a pólyába.

2 perccel késöbb egy igazi "gyerek könyvvel" duzogtam az ott lévő székben. Utáltam.

Ekor kezdtem el rajta gondolkodni: Baj, ha nem a koromhoz illőt olvasok?



2014. jún. 29. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Én utáltam olvasni kb. 17 éves koromig, és nem érzem, hogy elpocsékoltam volna a gyerekkoromat...


Olvasd, ami tetszik. :)


Az életkorodból legfeljebb annyi hátrányod származhat, hogy nem értesz meg mindet, és esetleg megutálsz egyébként jó könyveket, mert még nem értél meg rá.

2014. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 B25 ***** válasza:

Szerintem nem az a lényeg hogy olyan könyvet olvass ami a korodhoz illik. Azt olvass amit akarsz. Nem kell mindenkit beskatulyázni egy meghatározott korosztályba és annak olvasmányaiba. Te egyszerűen nem bírod a gyerekkönyvek nagy részét. Nincs ezzel semmi baj. Nem hiszem hogy bármi is kimaradna az életedből azzal ha nem olvasod el azokat könyveket amelyek számodra nem érdekesek.

További jó olvasást! :)

2014. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2014. jún. 29. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Tyű, részben mintha magamról olvasnék :)

11 évesen kaptam rá az olvasásra (addig inkább természettudományos-ismeretterjesztő könyveket olvastam, főleg állatokról illetve néhány nagyon szép és szomorú mesét), Lovecraft, Poe, Stephen King, majd később bővült a paletta fantasyvel és disztópiákkal.


Velem a kötelezők utáltatták meg az olvasást, és felnőttként kaptam rá pár (többé-kevésbé) ifjúsági könyvre, de ezek nem az ilyen kommersz gagyi szerelmes cuccok, hanem komolyabb-komorabb állatmesék, nagyobb részük meg se jelent magyarul.

2014. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Ha baj lenne, akkor magadtól abbahagynád. Pl ha horrort olvasnál és félnél tőle.
2014. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Olyan nincs, hogy korodhoz illő, olyan van, hogy a gondolati korodhoz illő, az, hogy hány napon át egzisztáltál irreleváns ilyen tekintetben, a gondolat fejlesztése és érlelése a lényeg. Hiába valaki 50 éves ha fejben nincs ott úgysem ért semmit Musilból vagy Gideből.
2014. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 30. 07:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is olvastam felnőtt könyveket tiniként, és most 34 évesen szívesen olvasom újra a gyerekkönyveket.


Mondjuk az is fontos, hogy csak ponyvákat olvasol, vagy valódi klasszikus könyveket is.

2014. jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!