Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány éves kortól ajánlott a...

Hány éves kortól ajánlott a The GodFather (A Keresztapa) című regény?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Érdekelnek az ilyen dolgok, olvasok utánuk már filmeket is láttam. Ennek persze még a filmes változatát nem láttam az 18+. De szerintem egy könyv nem lehet olyan, hogy 18+, nem úgy adja át. Már való nekem?

2013. jún. 4. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ennyi idősen horror-t olvastam. Eléggé részletesen írták le a teremtmények kinézetét, és a szereplők halálát. De a Lovecraft féle novellák nyomasztó hangulata se okozott problémát. Hát a mesternek volt egy-két igazán ijesztő műve. Szerintem nyugodtan olvasd őket. Igaz, hogy egy könyv lehet 18+. De ha a maffia világ érdekel, nem lehetsz annyira sérülékeny, hogy megviseljen.
2013. jún. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Még nem való neked. A könyv is 18+, bár szerintem nem túl jó. Én felnőttként próbálkoztam meg vele, mert érdekel a téma, olvastam már pár hasonló jellegű könyvet, de ez nem jött be. Vontatott, unalmas, túl hosszadalmas és terjengős.
2013. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első: Lovecraft művei viszont nem erotikusak. A Keresztapában viszont a szexualitás is elég explicit módon jelenik meg. Elsősorban ezért 18+.
2013. jún. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olvasd el nyugodtan, nincsenek azért benne olyan extrém dolgok, amit a valóság showkban vagy az Éjjel-nappal Budapestben főműsoridőben ne mutogatnának napi szinten, korhatár nélkül.


Arra azért készülj fel, hogy nem egy fordulatos, akciódús könyv. Inkább a maffia belső felépítését, törvényeit, egy család hatalomra jutását mutatja be.

Ennek ellenére én az gondolom, hogy egy nagyon jó, kihagyhatatlan olvasmány.

2013. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Azért a valóságshow-kat meg az Éjjel-nappal Budapestet nem nehéz alulmúlni erkölcsileg...

Én a helyedben nem olvasnám még el, egyrészt a szex miatt, másrészt meg mert amint már írtuk, nem egy izgalmas könyv. Ha ez a téma érdekel, ajánlhatunk más, kevésbé korhatáros (és izgalmasabb) műveket.

2013. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Én sem ajánlom, Francis Ford Coppola valóban zseniális filmet készített Mario Puzo művéből, de én is terjengősnek, unalmasnak tartom a könyvet, ha a film nem készült volna el, akkor szerintem nagyon kevesen ismernék.
2013. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent! Igen vegyesek a válaszok. Esetleg aki írta a hasonló témájúakat az írna egyet kettőt?

És igen érdekel, persze sok mindent tudok a maffiáról. Dokumentum filmek, cikkek, beszélgetés...

Még várok további válaszokat!

2013. jún. 6. 21:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A maffiás témájú könyvek mind "felnőttesek", de azért akad köztük, amelyik nem 18+. Bár nem konkrétan maffiás, inkább a szervezett bűnözésről, kémkedésről (többnyire ipari), nemzetközi európai bűnszervezetekről szólnak Mattyasovszky Jenő könyvei. Egy magyar kémelhárító tiszt szemszögéből íródtak, és én nagyon kedvelem őket, könnyű, szórakoztató, mégis alaposan kidolgozott, igényes olvasmányok. Némelyikben van szex, de nem olyan explicit módon jelenik meg, mint A Keresztapában.

Ajánlom például a következőket:

-Hód és a lisszaboni futár

-Hód és a manézs titka

-Hód és a nyugati kapcsolat

-Hód és az elárult ügynök

Stb... mind jó, bár az 1985 előtt íródottak a legjobbak. (Hód az elhárítótiszt fedőneve.)

2013. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jún. 7. 14:54
 10/12 A kérdező kommentje:
Már olvasom is...
2013. jún. 9. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!