Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó kezdés ez egy...

Szerintetek jó kezdés ez egy regényhez?

Figyelt kérdés

Felkeltené az érdeklődéseteket, ha ez lenne az eleje?

---


New York City több mint nyolcmilliós forgatagában fel sem tűnik senkinek, ha valaki meghal. Az élet megy tovább. Mary Roberts halála azonban szalagcímeket generált, és nem sok ember akadt a városban, aki ne hallott volna róla.


Jelentéktelen életének huszonhét éve alatt semmi fontosat nem vitt véghez, inkább csak elkövette azokat a hibákat, amiket sokan mások is elkövetnek. Elhitte, hogy a nagyvárosban minden más lesz, tele volt vágyakkal és álmokkal, beleszeretett, majd hozzáment egy férfihoz, akiről kiderült, hogy egyáltalán nem illik hozzá. De győzzön meg valaki erről egy huszonéves lányt, akit megszédítenek a felcsillanó lehetőségek, és azt hiszi, megtalálta élete nagy szerelmét. Aztán egyetlen, hétköznapi este után ezek a jelentéktelen dolgok még inkább eltörpültek, és az élete megváltozott, míg végül az események megállíthatatlanul beletorkollottak abba a napba, amikor minden újság címoldala az ő halálát adta hírül…



2013. jún. 3. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Végre egy igényes, klassz írás. Helyesírásba nem tudok belekötni (bár annyira nem figyeltem), fogalmazás is jó. Maga a történet érdekes, szerintem felkelti a figyelmet. Mondjuk nekem a második bekezdés szimpatikusabb volt, mint az első.

Megkérdezhetném, hány éves vagy:

2013. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
* hány éves vagy?
2013. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 cathilina ***** válasza:
53%
Végre érdemes volt ide járni. Nem mondom, hogy előreláthatóan ez a kedvenc műfajom, de felkelti az olvasó figyelmét, jól van megfogalmazva, nem hemzseg értelemzavaró helyesírási hibáktól és még csak nem is kibírhatatlanul sablonos. Én mindenképpen tovább olvasnám.
2013. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó írás, figyelemfelkeltő, igényes, ügyes. A 4. írásmű (számon tartom ám!), amelyet ezen az oldalon őszintén pozitív kritikával illetek.
2013. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerettem volna véleményt kapni, mert az írás elejét nagyon fontosnak tartom. Ha az nem kelti fel a figyelmet, nem fogják tovább olvasni.


Hogy válaszoljak az elsőnek, nem vagyok már tini, nem is velük szeretném összehasonlítani magam :)


Kedves harmadik! Nem tudom, milyen műfajra következtetsz ebből, de nem romantikus lesz. Igaz, hogy lesz benne érzelmi szál, de krimiket írok, tehát a hangsúly azokon az eseményeken lesz, amik megváltoztatták a nő életét.

2013. jún. 4. 09:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Na végre egy normális, épkézláb ötlet!
2013. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a helyesírással van egy kis bibi, pl. ez a mondat szabályosan zavart: "De győzzön meg valaki erről egy huszonéves lányt, akit megszédítenek a felcsillanó lehetőségek, és azt hiszi, megtalálta élete nagy szerelmét." (Felkiáltójel, ez egy felszólító mondat. Remélem, csak elütés, különben attól tartok, az egész regény végig kijelentő mondatban mesél, ami tönkrevágja.)


Némi zavar van még az Erőben ezen kívül is, szintén a szövegezéssel kapcsolatos, pl. "Mary Roberts halála azonban szalagcímeket generált" (ez nagyon csúnya);

Elhitte, hogy a nagyvárosban minden más lesz, tele volt vágyakkal és álmokkal, beleszeretett, majd hozzáment egy férfihoz, akiről kiderült, hogy egyáltalán nem illik hozzá." (ez meg túl hosszú, kettébe kéne szedni);

"Aztán egyetlen, hétköznapi este után ezek a jelentéktelen dolgok még inkább eltörpültek, és az élete megváltozott" - (frászt hétköznapi, ha megváltozott az élete tőle, legfeljebb látszólag az vagy hétköznapinak tűnő/induló; illetve azért az, hogy valaki az egész életét szépen elszúrta, nem éppen jelentéktelen, de hatásvadász szövegnek jó);

"amikor minden újság címoldala az ő halálát adta hírül…" (inkább "minden újság az ő halálról adott hírt", az "adta hírül" média-zsargon, ti. "Meghalt egy nő ma New Yorkban - adta hírül a New York Times. Mary Roberts (x) halála megrázta az egész várost, ezrek gyászolnak az utcán és tüntetnek a kormány biztonságpolitikája ellen. New York állam kormányzója ma közleményt adott ki, melyben az áll...")


De ez itt már tényleg az a szint, ahol lehet javítani szerkeszteni, és nem csak legyinteni, hogy "persze, hogy jó lesz, de írni nem tudsz, szóval hagyj minket békén".

2013. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kritikát, hasznosítani fogom.

A hétköznapit egyébként úgy érettem, hogy egy hétköznapi este (ugyanis vacsorázni megy ezzel az említett férjjel) folyamán történik valami olyasmi, ami teljesen felborítja az életét. De akkor majd úgy fogalmazok, hogy egy hétköznapinak induló este.

2013. jún. 5. 18:19
 9/12 anonim válasza:
Attól függ,hogy melyik korosztálynak gondoltad a regényt. Az az igazság,hogy nem igazán érdekes (szerintem) a bevezető. Lehetne egyszerűbben is leírni,hogy miről is fog ez szólni.
2013. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ó,már látom milyen korosztály..... (előző kommentelő)
2013. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!