Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok erről? Én...

Doha kérdése:

Ti mit gondoltok erről? Én látom rosszul? SZJG

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, imádom a könyveket, de nekem sok rész elég furcsa.

Ami nagyon zavart például, hogy Jaques végig jól tanult, de utolsó évben, fotózáson nem értette azt, hogy "jobbra fel nézz"..? Akkor mit csinált Barka maratoni diktálásainál? Vagy ő külön franciául megkapta az anyagot?

Aztán valaki megkérdezte, hogy ki az, aki sosem randizott Dinával, és Cortez is feltette a kezét, de kilencedikben nem volt vele moziban?

Ezen kívül természetesen abszolút helyes a társaság megítélése az alkohollal, cigarettával, bulikkal szemben, de mutassanak már nekem egy olyan osztályt, ahol mindenki teljesen véletlenül így gondolkozik?

Aztán még ez nagyon szépen hangzik, hogy a szürke kisegér elnyeri a királyfit, és talán reményt adhat a lányoknak, hogy nem feltétlen kell tökéletesnek lenniük, DE ugyanakkor nekem is van olyan ismerősöm, aki álomvilágban él, és várja, hogy rátaláljon egy Cortez, holott semmit sem tesz érte..Mert valóban Reni mit csinált? Tanult, olvasott, Beatlest hallgatott..

Aztán még melyik apuka viselné jó szemmel, hogyha szinte beköltöznének a garázsába, házába és szinte élősködnek?

Hány ember tűrné el Kinga viselkedését?

Hol az a hely, ahol a diákoknak van pénzük minden csütörtökön moziba menni, minden pénteken pizzákat rendelni, rendszeresen a mekiben kajálni és emellett vásárolni, a közel lévő iskolába autóval járni, minden nap több liter kólát inni? Talán anyagiasnak tűnik, de szerintem nem sok ilyen van..

Ricsi hogy ment át a kémia érettségin? Reni mért kapta meg az ösztöndíjat? Mért nem Kinga például?

Cortez sosem mondta, hogy miért szereti pont Renit..csakhogy neki ő más, mint a többi lány..De mért? Miben? Hogy szerethették egymást, mikor alig beszéltek 2 és fél éven keresztül pár szót, amik mellesleg abszolút lényegtelen témák voltak..

Nagyon imádtam a könyveket, többször is elolvastam, ettől függetlenül megkérdeznék pár dolgot az írónőtől. Ti mit gondoltok? Én látom rosszul?



2013. ápr. 18. 21:38
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Méghozzá a Rózsa-dombon laknak ami a legdrágább környék Budapesten... :D
2013. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Hát ha a Rózsadombon lakik valaki és magániskolába jár, akkor valószínűleg a heti mozizás meg pizzarendelés a legkisebb kiadást jelenti a szülők számára.

A Dinás randis dolog, akkor ment velük Ricsi is, szóval szerintem azt Cortez nem számította randinak (még akkor is, ha Dina igen).

Az alkoholos dolgot én sem értem. Illetve értem Laura törekvéseit, hogy példát statuáljon a fiataloknak, de ez nem reális. Egy csapat 17 éves és akkor egy korty alkohol sem? Neeem... Ez nem reális.

Corteznek pont az tetszett Reniben, hogy szikrányi érdeklődést nem mutatott közvetlenül felé (persze az más, hogy ő magában majd megőrült érte) és ez idegesítette Cortezt, mivel hozzá volt szokva, hogy bomlanak érte a lányok és bárkit megkaphat, akit csak akar.

Ricsi egy kettest simán össze tudott kaparni, főleg, hogy ugye bejátszotta ezt a fejsérüléses dolgot, ami szerintem zseniális volt :DD

Viszont szerintem Reni és Kinga is inkább magolós fajta volt és nem az aki értve tanul. Kingának megvoltak már a céljai, tehát ő szerintem akkor sem fogadta volna el az ösztöndíjat, ha ő kapta volna, mert ragaszkodott a szociológiához. Reni meg jól beszélt franciául. Ráadásul szerintem az is közrejátszott, hogy amúgy itthon is franciát tanult volna.

2013. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

van amiben igazad van...de

-szerintem franciául megkapta vagy fordították neki

-a rockerek azt hiszem kellőképpen cigiznek és isznak az egész osztály helyett

-Renivel kapcsolatban igazad van de ha C egész életében csak viháncoló csitrikkel (pl.Viki) találkozott akkor akik neki nem szimpik naná, hogy Renit választaná

-aztán meg ott van a levél...

-ez igaz szerintem nincs olyan elvált apa aki ezt elviseli bármennyire is kedvében akar járni a "megtört" gyerekének..bár ki tudja?!

-magánsuli...ha nem lennének a gazdagabb rétegben szerintem nem is jelentkeztek volna oda..ráadásul C szülei állandóan pénzt küldenek a számlájára nem él ő se szegénységben..Ricsiék sem éppen csórik.. de így a többiek sem..Reni anyja a tvnél dolgozik az meg már magában nem keres rosszul.stbstb...

-szerintem tudták a tanárok kinek a rokona Ricsi:D

-mert tudták, hogy Reni BTK-ra akar menni és mivel francia ezért kaphatta ő és nem Kinga aki szociológiára akart menni..

-szerintem azért szerette mert más volt mint a többi és a szürke kis egeren kívűl többet is látott benne...amikor összejöttek is már túl jól ismerte..ki tudja?!

nagyjából ennyi:Dbocsi a regényért

2013. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Dave szalagavatós slide-show-ja a keringőruhás képekkel ért véget, pedig a ruhás főpróba csak azután jött, hogy megnézték a bemutatót.

Tele van baromsággal.

Félévi nem számít a felvételinél, pl.

2023. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!