Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok erről? Én...

Doha kérdése:

Ti mit gondoltok erről? Én látom rosszul? SZJG

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, imádom a könyveket, de nekem sok rész elég furcsa.

Ami nagyon zavart például, hogy Jaques végig jól tanult, de utolsó évben, fotózáson nem értette azt, hogy "jobbra fel nézz"..? Akkor mit csinált Barka maratoni diktálásainál? Vagy ő külön franciául megkapta az anyagot?

Aztán valaki megkérdezte, hogy ki az, aki sosem randizott Dinával, és Cortez is feltette a kezét, de kilencedikben nem volt vele moziban?

Ezen kívül természetesen abszolút helyes a társaság megítélése az alkohollal, cigarettával, bulikkal szemben, de mutassanak már nekem egy olyan osztályt, ahol mindenki teljesen véletlenül így gondolkozik?

Aztán még ez nagyon szépen hangzik, hogy a szürke kisegér elnyeri a királyfit, és talán reményt adhat a lányoknak, hogy nem feltétlen kell tökéletesnek lenniük, DE ugyanakkor nekem is van olyan ismerősöm, aki álomvilágban él, és várja, hogy rátaláljon egy Cortez, holott semmit sem tesz érte..Mert valóban Reni mit csinált? Tanult, olvasott, Beatlest hallgatott..

Aztán még melyik apuka viselné jó szemmel, hogyha szinte beköltöznének a garázsába, házába és szinte élősködnek?

Hány ember tűrné el Kinga viselkedését?

Hol az a hely, ahol a diákoknak van pénzük minden csütörtökön moziba menni, minden pénteken pizzákat rendelni, rendszeresen a mekiben kajálni és emellett vásárolni, a közel lévő iskolába autóval járni, minden nap több liter kólát inni? Talán anyagiasnak tűnik, de szerintem nem sok ilyen van..

Ricsi hogy ment át a kémia érettségin? Reni mért kapta meg az ösztöndíjat? Mért nem Kinga például?

Cortez sosem mondta, hogy miért szereti pont Renit..csakhogy neki ő más, mint a többi lány..De mért? Miben? Hogy szerethették egymást, mikor alig beszéltek 2 és fél éven keresztül pár szót, amik mellesleg abszolút lényegtelen témák voltak..

Nagyon imádtam a könyveket, többször is elolvastam, ettől függetlenül megkérdeznék pár dolgot az írónőtől. Ti mit gondoltok? Én látom rosszul?



2013. ápr. 18. 21:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
szerintem is bízd a fantáziádra és ennyi..egyébként lehet hogy Reni nem szép. és akkor..?:)
2013. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Mások véleményére lettem volna kíváncsi.:)
2013. ápr. 20. 17:17
 23/34 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem csak egyszerüen kifogásokat próbálsz keresni a könyvben, ami lehet hogy van, de a te fintorgásaidból én csak azt látom, hogy görcsösen próbálsz ragaszkodni ahhoz, hogy valami rossz benne, és már ne is haragudj, de irtó gyerekesek a kérdéseid, egyébként meg lehetséges minden amit felvetettél hibának. A kólához meg annyit, hogy nekem is volt egy ismerősöm aki még most is kb. több 10 éve folyamatosan kólát iszik, és még minding tök nörmálisan néz ki és közelebb áll az 50kg- hoz, mint a 100-hoz.
2013. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Fintorgásaim? Egymás utàn kétszer olvastam el a könyveket, másfél hét alatt! Nem állt szándékomban semmit sem kritizálni, még ha kissé negatív felhangúak lettek is a kérdések, csupán érdekelt ezekről a többi ember véleménye..
2013. ápr. 21. 12:10
 25/34 anonim válasza:
Ricsi összenyomhatta a lakatot, akkor is, ha Virágnál volt a kulcs :D
2013. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
van benne igazság. Szerintem is megkapta zsák az anyagot franciául. És amikor Edina és Cortez elmentek moziba akkor ment velük Ricsi is,nem? gondolom ez nem jelentett randit neki.Kinga is megkapta az ösztöndíjprogramot,csak ő elutasítja,mert nem látja benne a jövőjét. Abban 100%-an egyetértek,h h van pénzük ennyi mindenre,főleg ha egyiknek sincs valami melója?Szerintem jó,h Cortez nem mondta el h pontosan mi az oka h Renit szereti. Szerintem ez így jó.
2013. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Hm....szerintem részben amit írsz, de nem mindben vagyok biztos. Pl.: a 8. részben nem az volt a kérdés, hogy ki nem randizott Dinával, hanem az, hogy ki randizott. Így derült ki Zsák titka. De amúgy ehhez hozzáfűzném, hogy nem értem miért pont ezt kérdezte (asszem) Dave. Mert ez olyan tiszta volt, mindenki tudta ki az aki igen és ki az aki nem....tehát vannak benne hibák, de akkor is nagyon jó könyv.

Reni pedig rajta van a 6.-on nem? Nézd meg a borítót és döntsd el! Amúgy pedig szerintem szép: Lásd belé szeretett Arnold, Levi, Cortez. Tehát szerintem szép.

2013. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Gomba is beleszeretett :D:D
2013. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem a Szent Johanna Gimi könyvsorozatot, de nekem se tiszta ez a Cortez Reni szerelem. Szerintem ilyen nincs, Cortez bárkit megkaphatott volna..bárkit..de neki pont Reni tetszett meg, ráadásul az első napon. Meg ha annyira szerették egymást már az első naptól kezdve miért nem jöttek össze már előbb?! Nagyon sok kérdés... Még több kérdés... De ez a történet így jó, ahogy van. Leiner Laura így írta meg, ne akarjunk rajta változtatni. Amúgy meg bármit írhatott volna, nem kell életszerű történetnek lennie. Inkább örüljünk, hogy elolvashattuk ezt a könyvet... Szerintem azért is ilyen ragaszkodó Cortez, mert Laura azt szerette volna, hogy mindenki megszeresse a karakterét (amit szerintem sikerült is elérnie). Ezzel talán arra akart utalni, hogy bármit elérhetünk az életben...ahogy Reni is mindent "megkapott". Az évfolyam egyik legjobb tanulója -középiskolában- ösztöndíj egy párizsi egyetemre (!!!) és természetesen A fiú...szerintem :)
2013. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
ilyen osztály, társaság nincsen a valóságban, nyilván az is megoldhatatlan, hogy annyi mindenre pénzük legyen... de ez csak egy könyv!! még, jó, hogy nincsenek ilyenek, kitaláció!
2013. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!