Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok erről? Én...

Doha kérdése:

Ti mit gondoltok erről? Én látom rosszul? SZJG

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, imádom a könyveket, de nekem sok rész elég furcsa.

Ami nagyon zavart például, hogy Jaques végig jól tanult, de utolsó évben, fotózáson nem értette azt, hogy "jobbra fel nézz"..? Akkor mit csinált Barka maratoni diktálásainál? Vagy ő külön franciául megkapta az anyagot?

Aztán valaki megkérdezte, hogy ki az, aki sosem randizott Dinával, és Cortez is feltette a kezét, de kilencedikben nem volt vele moziban?

Ezen kívül természetesen abszolút helyes a társaság megítélése az alkohollal, cigarettával, bulikkal szemben, de mutassanak már nekem egy olyan osztályt, ahol mindenki teljesen véletlenül így gondolkozik?

Aztán még ez nagyon szépen hangzik, hogy a szürke kisegér elnyeri a királyfit, és talán reményt adhat a lányoknak, hogy nem feltétlen kell tökéletesnek lenniük, DE ugyanakkor nekem is van olyan ismerősöm, aki álomvilágban él, és várja, hogy rátaláljon egy Cortez, holott semmit sem tesz érte..Mert valóban Reni mit csinált? Tanult, olvasott, Beatlest hallgatott..

Aztán még melyik apuka viselné jó szemmel, hogyha szinte beköltöznének a garázsába, házába és szinte élősködnek?

Hány ember tűrné el Kinga viselkedését?

Hol az a hely, ahol a diákoknak van pénzük minden csütörtökön moziba menni, minden pénteken pizzákat rendelni, rendszeresen a mekiben kajálni és emellett vásárolni, a közel lévő iskolába autóval járni, minden nap több liter kólát inni? Talán anyagiasnak tűnik, de szerintem nem sok ilyen van..

Ricsi hogy ment át a kémia érettségin? Reni mért kapta meg az ösztöndíjat? Mért nem Kinga például?

Cortez sosem mondta, hogy miért szereti pont Renit..csakhogy neki ő más, mint a többi lány..De mért? Miben? Hogy szerethették egymást, mikor alig beszéltek 2 és fél éven keresztül pár szót, amik mellesleg abszolút lényegtelen témák voltak..

Nagyon imádtam a könyveket, többször is elolvastam, ettől függetlenül megkérdeznék pár dolgot az írónőtől. Ti mit gondoltok? Én látom rosszul?



2013. ápr. 18. 21:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok dologba igatad van. De pl.: anyagiak;

Magánsuliba járnak. Ilyen helyen több 100.000 ft a "havidíj". A HAVI. Tehát gondolom gazdagak a szüleik. ők pénzezik a gyerekeket. Bocsesz majd válaszolok a többire is.

2013. ápr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem simán előfordulhat hogy Jacques megkapta külön az anyagot de ez annyira lényegtelen infó lenne hogy tök felesleges lett volna beleírni.

Ha a Valentin napira gondolsz Corteznek az már akkor csak annyit jelentett hogy "Dinának van kuponja, akkor miért ne.." Neki nem számított randinak.

Hát a rockerek rendszeresen cigarettáznak, és szerintem alkoholt is rednszeresen innának csak ugye Kinga mindig kicseréli alkoholmentesre. Plusz én is sok olyan embert ismerek aki amúgy tök balhés (úgy mint a balhés négyes/ötös) de nem isznak és nem is cigiznek..

Cortez valahogy úgy szerethetett bele Renibe hogy folyton szerencsétlenkedett. Mármint Reni. Nem mert neki köszönni szóval már az első nap felidegelte. És gondolom folyamatosan idegesítette és ez átváltott érdeklődésbe tetszésbe..Valahogy így de ezt én sem tudom pontosan. Egyébként van ilyen a valóságban is még ha nem pontosan így,de hasonló..:)

Nekem Kinga viselkedésével csak az furcsa hogy a tanárok tűrik..nemtudom erre én sem sejtek semmilyen választ:D

Magánsuli, és a magániskolákba anyagiasak járnak..

Szerintem Ricsinek ez olyasmi lehetett mint Virágnak tizenegyedikben, hogy épp hogy leolvasta a tanár szájáról a választ vagy valami hasonló..És azért ha úgy vesszük Ricsi amint megtudta hogy kémiából érettségizik azért tanult és figyelt..(valamennyire..:D) Szóval simán átcsúszhatott. Kinga szerintem nagyon magolós típus, Reni meg alapból okos. De nemtudom.

A Cortez Reniset meg már leírtam.


Persze ez csak azén véleményem lehet hogy nagyon nem így van, de hát na..:)

2013. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem, ha jobban odafigyelsz amikor olvasod, akkor nem tetted volna fel ezeket a kérdéseket.

Egyébként meg miért ne lehetnének gazdagok. Reni anyukája meteorológus, az apukája sem kereshet rosszul... mindenki elég jó családból jött! Meg Ricsi miért ne mehetett volna át? Ott voltak a kémia faktok, amin a fejsérülése miatt mindent még egyszer elmagyaráztak neki....

szerintem olvasd el még egyszer és figyelj oda, akkor megérted!!!

2013. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
38%

szerintem egy csomó mindenben igazad van. de ha csak leülsz és élvezed a könyvet az ilyen dolgok nem biztos,hogy feltűnnek.

lehet,hogy leiner laura se vette észre ezeket. nyolc kötetet megírni eggyetlen hiba nelkul... nem konnyü. szerintem csak irta amit gondol es nem gondolt ilyen reszletekre.

2013. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Mért, Reni nem magolós típus?

Ohh, köszönöm, teljesen kiment a fejemből a magánsuli.

De akkor is..egy kémia érettségi, mikor még a hidrogénnel sem volt tisztában? Ez így kicsit erős, de attól függetlenül nagyon jó poén volt.

És mellesleg rendesen elolvastam a könyveket, egymás után kétszer is, élveztem nagyon. Le is írtam, hogy imádom, de utólag gondolkodva a könyvön feltűntek ezek a dolgok.

Meg hát ennyi igazolatlan, stb..kicsit azért furcsállom..De persze ezért csak könyv, bár szerintem mindenki szívesen járna egy ilyen osztályba.:)

2013. ápr. 19. 19:27
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
teljes mértékben egyetértek.Nekem sem ultek bizonyos dolgok.Eleve Reni nem tetszett,szerelmes lesz egy srácba,de ha még rá is nézz rogton:"á ott van cortez,megorulok" szintre lép át.Cortez miért szeretett bele Renibe?Csak egy szurke kisegér.Annyi csaj van az országban,pont ezt az unalmasat választotta volna?Kinga viselkedését a tanárok nem bírnák el,sot a diákok sem.Az is nagyon hulyeség,hogy az osztály ennyire osszetartozna.Mindenki kedveli Renit.Szinte ugy viselkednek vele mint valami angyalal.Némely részben tényleg azt hittem hogy Zsolti és Ricsi Renibe vannak.Olyan nyálasan.Szerintem ilyen fiu-lány barátság nem létezik.ha Cortez annyi kolát iszik,tuti hogy elhízna.Nagyon hiányoltam Ricsi-Virág párost is.Mondjuk az egész torténetben a rockerek a legreálisabbak.Ennyi csínytevés és Máday nénizés után szerintem Zsoltit simán kirugták volna az itteni sulikban.De mégis az zavar leginkább,hogy renit olyan angyalkának állítják be.Szerintem egy teljesen átlagos kinézetu és unalmas lány lehet.és hogy Virág ennyire sotét....ilyen nem is létezik,már rég megbukott volna.Viszont kinga nézopontja kiválo.
2013. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
80%

Az a hely, ahol a diákoknak és a szüleiknek mindenre van pénzük, a második kerületben van :) (Rózsadomb és környéke - mint ahol Reniék is laknak). Szerintem ez nem szorul különösebb magyarázatra :) És láttam olyan osztályközösséget alapítványi iskolában, ahol abszolút senki nem ivott és cigizni is csak egyvalaki cigizett (tényleg), de egy nagyon kis létszámú osztályról van szó (10fő). Mindenesetre megtörténhet. Főleg, hogy nem is az a lényeg, hogy van-e ilyen, hanem hogy akik olvassák a könyveket, azok a jó példát lássák.

A kémia (vagy bármelyik másik) érettségin pedig abszolút nem nehéz átmenni, főleg ha középszintű, tekintve, hogy minden tanár azon van, hogy a diákjai átmenjenek, másrészt pedig a kétszintű érettségi egy eléggé lebutított valami, már az pontot ér, ha értelmezni tudsz egy képet, meg a mellette levő részletes képleírást.

2013. ápr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak!:)

Egyébként meg Cortez tényleg 5 éven belül 100 kg-os lesz, de az a minimum, hogy szívrohamban fog meghalni..

Kicsit nekem még mindig szürreális az egész..

De ettől függetlenül tényleg imádom! Plusz az utolsó válasz kicsit visszaadta a hitem, hogy talán még a valóságban is vannak normális fiatalok.

Abban viszont biztos vagyok, hogy a pia, cigi ellenére már rég kirúgták volna őket ennyi igazolatlannal, balhéval..

2013. ápr. 20. 00:35
 9/34 anonim ***** válasza:
51%
De ricsinek itt volt borrel is ő is segíthetett h le tudjon érettségezni
2013. ápr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

Igen, lehet, hogy Zsák megkapta az anyagot franciául.

Melyik részben volt az, hogy ki nemrandizott Dinával, mert én még nem olvastam a 8.-at és eddig csak az volt, hogy ki nem JÁRT, és hát Cortez nem járt vele.

Hát...lehetséges, hogy van olyan osztály, de ez szerintem sem valószínű.

Hát, szerintem Corteznek pont ezért kellett Reni, mert Renit nagy kihívás megszerezni C. szemszögéből. Mivel Arnold ott volt és Reni néha furin viselkedett, így szerintem, ez tetszett benne, hogy nem omlik el tőle Reni. (Jó igazából igen, de ez C-nek nem tűnik fel)

Hát...igen, azért ez elég durva, de Zsolti szülei elváltak, és szerintem az apja ezzel akarja megmutatni, hogy jobb az anyjánál...

Én bírnám Kingát. Csak az igazságot mondja, és az 5-től már azért igazi ember. :D

Elit gimi, elit gyerekek...A szülő jól keres (Reni mindig említi, hogy későn jönnek haza a szülei), a sok elvált szülő szerintem azért ad pénzt a gyerekének, hogy valamilyen formába a gyerek ne viselje meg ez..., Ja és ügye Kingán és Virágon kívül mindenki egyke, ez is közrejátszik azért a dologban

Hát, ja szerintem Cortez csak menőzik a kocsijával...

Kb. szívrohamban hal meg, attól a koffeinmennyiségtől

Borrel biztos átengedte a kicsi unokáját :D

Igen, ez nekem is homály, Kinga jobban megérdemelte volna, de állítólag Reni jobban beszél franciául gondolom ezért

Nekem is felmerültek ezek a kérdések, de én is imádom a könyvet ettől függetlenül.

2013. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!