Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek foglalkozzak...

Szerintetek foglalkozzak könyv írással? /többi lent/

Figyelt kérdés

egy részlet belőle:

- Na hova megyünk? – Pattantam be a porscheba miközben kérdésemet izgatottan fel tettem Mattnek.

- Oh, a parkba Rose. – Fordult felém mosolyogva majd lépet rá a gázra.

A Mercersburg-i park 10 percnyire volt az otthonomtól, de most 5 perc alatt oda értünk. Mikor meg ált Matt az autóval hirtelen ki pattant a Porscheból és egy szempillantás alatt kis is nyitódott az ajtóm.

- Köszönöm. – Mosolyogtam rá miközben ki szálltam az autóból. – Na és most merre? – Néztem körül miközben arrébb álltam tőle.

- Arra – Mutatott egy sötét, ép egy kicsit is ki világított sétányra. Rossz érzésem támadt, és amikor elindult nem mentem utána. Észrevette és makacsul megfordult.

- Na, Rose gyere már. Nem kell félned ne, makacskodj! – Villantotta rám rémisztő mosolyát. Ki rázott a hideg tőle. Féltem, de elindultam felé. – Na, ez az Rose gyere sétálunk. –Mosolygott újra rám Matt és elindultunk. - Játszunk olyant, hogy kérdezek, te válaszolsz oké? – Kérdezte mialatt zsebre tett kézzel az eget nézve sétált mellettem.

- Rendben kérdezz. –Néztem fel én is az égre és a csillogó csillagokat figyeltem.

- Kedvenc szín?

- Piros.

- Kedvenc ruhadarab?

- Nadrág, blúz. – Kérdeztem kérdőn rá. – Mik ezek a kérdések? – Nevettem el magamat olyan, hangosan, hogy vízhangzott a sétányon. Matt felém fordult és hirtelen hozzám lépett.

- Tudtad, hogy ezek szét fognak rajtad szakadni? – Nézett rám gyilkos tekintettel és hirtelen le fogta a kezeimet. A szeme vérvörös lett a kristály kék helyett. – Drága volt osztálytársad is én öltem meg tavalyt. Remélem, emlékszel Emma holteste hogy nézett ki. – Vigyorgott rám. Éles szemfogai ki villantak és a nyakamhoz érintette, hogy ép, hogy csak sértse a bőröm. – Drága Rose te is oda fogsz jutni. – Hirtelen felkapta a fejét és nyakamba mélyesztette szemfogait. Felsikítottam a fájdalomtól. Éreztem, hogy testemből az erő szivárog, és egyre gyengébb leszek. Belülről a bőröm izzott és csontjaim szétrobbanni készülnek. A borzasztóan égő fajdalom alatt is nyitva tudtam tartani a szemem. Szemem láttára Matt kezdett lebegni és egy fekete köd lenni. Hirtelen egy alak ugrott ki a semmiből és lerántotta rólam Mattet. Ezzel meg akadályozta, hogy tovább alakuljon és még nagyobb fekete köd legyen belőle



2013. febr. 24. 21:49
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez most nem bántás lesz, szóval semmiféle felháborodást nem szeretnék.

Szóval, ha vámpírról is írsz, akkor azt írd meg k*rva jól, de meg kell, hogy mondjam, ez nem az. Látszik, hogy még kezdő palánta vagy, és még nem fejlődtél olyan sokat. Szerintem vedd elő ezt később, és akkor talán menni fog.

Először is: nem érdekel, hogy porsche az a kocsi, amibe beszállt. Ráadásul kétszer is közlöd az olvasóval, hogy egészen biztos legyen benne. Kissé olyan, mint egy autóreklám.

Rose így, Rose úgy. Nem kell minden harmadik mondatba leírni a főszereplő nevét! Látszik, hogy még nem olvastál komolyabb irodalmat csak olyat, hogy Twilight, meg mindenféle tiniregény.

Azután: milyenek azok a csillogó csillagok? Mert én olyanokkal még soha nem találkoztam. És nagyon rövidek a mondatok. Teli van szóismétléssel. És még egy dolgot nem értek: lehet, hogy az a porsche száguld, mint állat :D, de akkor se érjenek már oda 5 perc alatt. Nem tudom, nekem ez olyan snassz.

A helyesírásodat inkább meg sem említem. De attól, hogy valakinek nem tetszik az írásod, nem kell egyből játszani az agyadat, mert ők csak az önálló véleményüket mondják meg a történetről. Elvégre ezt kérdezted, nem? És azért, mert telefonba írsz, mint ahogyan Lauren Oliver megírta a Mielőtt elmegyek-et, még nem az van érvényben, hogy márpedig nem kötelező helyesen írni. Én nem is értem azokat, akik ennyi hibával képesek felrakni egy részletet, ráadásul úgy, hogy gépen írják az egészet, és állítólag a world aláhúzza azt, ami neki nem tetszik.

Elnézést, hogy elkalandoztam.

2013. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) nem vettem bántásnak inkább örültem neki. Köszönöm a kritikád legalább látom hogy mik a hibák.
2013. febr. 25. 19:14
 33/43 A kérdező kommentje:
nem tudom azzal szabad-e rémiszteni a jó népet hogy verset is próbálok írni?
2013. febr. 25. 19:54
 34/43 anonim ***** válasza:

Jaj te!

Ne legyél már ennyire ilyen! :) Egyáltalán nincs bajom veled, még ha a véleményem nem is volt túl pozitív. Gyakorolsz és bele fogsz jönni, most kaptál egy csomó kritikát, amiből tanulhatsz, olvasással bővítheted a szókincsed, fejlődni fogsz, ha igazán akarsz :) Szerintem nyugodtan kiteheted a versed, maximum arra is mondanak véleményt :)

2013. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

jojona. Csak unalom űzés ként írok verset. tessék: Kicsiny gyermek voltál egyszer,

De meg nőttél nagyra szépre,

Édesanyád végig nézte,

ahogy ember lett belőled.


Hullt már könnye érted párszor,

kunkorod a szája már oly sokszor,

Ott volt veled jóban-rosszban,

Háláld most meg örök szóval.


Megtanított járni téged,

légy mellette és óvjad,védjed.

Türelmes volt mindig veled,

légy türelmes és segíts kérlek.


Ne hagyd el és ne haragudj rá,

képzeld csak el mikor te ilyen voltál.

Na látod te is beszéltél értetetlenül.

És most te vigyázz rá értsd meg egyből.


Ne légy rá dühös és na haragudj rá,

inkább becsüld meg az eltöltött órát.

Mert ha majd ő nem lesz.

Gondolj vissza hogy ő miket tett érted.

2013. febr. 25. 20:27
 36/43 A kérdező kommentje:
*majd ha ő nem lesz veled
2013. febr. 25. 20:30
 37/43 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2013. febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
szerinted?
2013. febr. 26. 22:28
 39/43 anonim ***** válasza:
12-13
2013. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Nem talált
2013. febr. 27. 18:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!