Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek foglalkozzak...

Szerintetek foglalkozzak könyv írással? /többi lent/

Figyelt kérdés

egy részlet belőle:

- Na hova megyünk? – Pattantam be a porscheba miközben kérdésemet izgatottan fel tettem Mattnek.

- Oh, a parkba Rose. – Fordult felém mosolyogva majd lépet rá a gázra.

A Mercersburg-i park 10 percnyire volt az otthonomtól, de most 5 perc alatt oda értünk. Mikor meg ált Matt az autóval hirtelen ki pattant a Porscheból és egy szempillantás alatt kis is nyitódott az ajtóm.

- Köszönöm. – Mosolyogtam rá miközben ki szálltam az autóból. – Na és most merre? – Néztem körül miközben arrébb álltam tőle.

- Arra – Mutatott egy sötét, ép egy kicsit is ki világított sétányra. Rossz érzésem támadt, és amikor elindult nem mentem utána. Észrevette és makacsul megfordult.

- Na, Rose gyere már. Nem kell félned ne, makacskodj! – Villantotta rám rémisztő mosolyát. Ki rázott a hideg tőle. Féltem, de elindultam felé. – Na, ez az Rose gyere sétálunk. –Mosolygott újra rám Matt és elindultunk. - Játszunk olyant, hogy kérdezek, te válaszolsz oké? – Kérdezte mialatt zsebre tett kézzel az eget nézve sétált mellettem.

- Rendben kérdezz. –Néztem fel én is az égre és a csillogó csillagokat figyeltem.

- Kedvenc szín?

- Piros.

- Kedvenc ruhadarab?

- Nadrág, blúz. – Kérdeztem kérdőn rá. – Mik ezek a kérdések? – Nevettem el magamat olyan, hangosan, hogy vízhangzott a sétányon. Matt felém fordult és hirtelen hozzám lépett.

- Tudtad, hogy ezek szét fognak rajtad szakadni? – Nézett rám gyilkos tekintettel és hirtelen le fogta a kezeimet. A szeme vérvörös lett a kristály kék helyett. – Drága volt osztálytársad is én öltem meg tavalyt. Remélem, emlékszel Emma holteste hogy nézett ki. – Vigyorgott rám. Éles szemfogai ki villantak és a nyakamhoz érintette, hogy ép, hogy csak sértse a bőröm. – Drága Rose te is oda fogsz jutni. – Hirtelen felkapta a fejét és nyakamba mélyesztette szemfogait. Felsikítottam a fájdalomtól. Éreztem, hogy testemből az erő szivárog, és egyre gyengébb leszek. Belülről a bőröm izzott és csontjaim szétrobbanni készülnek. A borzasztóan égő fajdalom alatt is nyitva tudtam tartani a szemem. Szemem láttára Matt kezdett lebegni és egy fekete köd lenni. Hirtelen egy alak ugrott ki a semmiből és lerántotta rólam Mattet. Ezzel meg akadályozta, hogy tovább alakuljon és még nagyobb fekete köd legyen belőle



2013. febr. 24. 21:49
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, Mirk-el értek egyet.
2013. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem a te stílusod felé megy? Mi tetszene?
2013. febr. 24. 23:51
 13/43 anonim ***** válasza:
Se helyesen írni nem tudsz, se fogalmazni, botrányos, ahogy írsz. Ez alapján nem lehetsz több 10 évesnél. Egyébként a vámpír témánál elcsépeltebbet véletlenül sem találhattál volna, tehát fantáziád sincs. Szerintem hagyd az egészet a fenébe, nincs ehhez érzéked.
2013. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Jaj. Jajaj :D Vannak itt hibák bőven, hogy a tartalmat ne is vegyük.


Helyesírási hibák: ki szálltam ---> kiszálltam

lépet rá ---> lépett rá ---> rálépett

ki világított ---> kivilágított

Ki rázott ---> Kirázott

meg akadályozta ---> megakadályozta

És így tovább, ugyanezen szituációk széles választéka.


A mondatok értelmetlenek. Pl: "Kérdeztem kérdőn rá." Ezzel most mit is akarsz mondani? Nem értem.

"Szemem láttára Matt kezdett lebegni és egy fekete köd lenni" --> ez, rettenetesen magyartalan. Valahogy így jobb lenne: Matt a szemem láttára kezdett el fekete ködbe burkolózni, miközben a talajtól néhány centire lebegett. Vagy valami hasonló, a lényeg, hogy azt a lenni-t sürgősen írd át valamire.

Egyéb helyesírási, szóismétlési hibák tömkelege, amiket nem akarok felsorolni, mert felesleges. A történet átlagos, sokan írtak már ilyet, de ha neked van valami teljesen új ötleted, akkor hajrá!:)


Még ne írj. Olvass nagyon sokat, maximum kisebb novellákkal próbálkozz, a könyvötleteidet jegyzeteld le. Nem elkedvetleníteni akarlak, de amíg ilyen szinten produkálsz, inkább ne is próbálkozz az írással, mert ez (ne haragudj) egy nagy semmi. Remélem nem bántottalak meg. Szia!

2013. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
A helyesírásod kritikán aluli, kegyelemkettes szint. A mondanivaló lapos, elcsépelt, unalmas, fantáziátlan. A stílusod úgyszintén. Egyetlen mentséged lehet: ha maximum 13 éves vagy. Ez esetben azt tanácsolom, hogy ha valóban szeretnél az írással foglalkozni, olvass rengeteg SZÉPIRODALMAT! Ne Twilightot és hasonlókat, mert attól csak visszafejlődni lehet.
2013. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
nem tíz éves vagyok -.-" A kritikát örömmel fogadom.Mondtam már hogy első próbálkozásom.... Szerintem az írók sem egyből lettek híresek.A segítséget is köszönöm.Bevallom még mielött fel raktam volna nem nem néztem rendesen át szóval ugymond ez csak egy sablon.Amugy szerintem egy 10 évesnek még ehez sincs ereje.a könyvnek ez csak egy részlete szóval nem tudhatni hogy tényleg nincs-e fantáziám.Az alkonyatot egyenesen utálom.túl nyálas.Tessék már megmondani hogy aki azt a kritikát irta hogy nincs fantáziám az hány éves?
2013. febr. 25. 13:54
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
HOLYCR*P képtelen voltam végigolvasni, fizikai fájdalmat okoz a helyesírásod.
2013. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Nem akarom kedvedet szegni, és elnézést kérek a következő kijelentésem miatt, de le kell írnom: Ez elkeserítően rossz. A mondatok hemzsegnek a szerkezeti hibáktól, olyan, mintha angolról fordítottad volna magyarra googletranslate segítségével, a helyesírásod akár egy alsó tagozatos diáké: ha az igekötő az ige előtt áll mindig egybe írjuk! Olvass sok szépirodalmat, szívesen ajánlok a korodnak és érdeklődésednek megfelelőt, ha esetleg megadsz magadról néhány adatot, ha gondolod, akár privátban is. Engem is foglalkoztat az írás, így tudom, hogy fáj a kritika, de el kell fogadni és ha nem veted bele magad a klasszikusokba, ez sajnos meddő vállalkozás a részedről. Mindenesetre most még nem tudhatunk semmit arról, mi lesz majd belőled, meglehet, szépen kiforr majd a stílusod, felteszem elég fiatal vagy még. Sok sikert kívánok hozzá!
2013. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
A kérdésed az volt, hogy SZERINTÜNK, válaszolók szerint foglalkozz-e könyvírással. Mint láttad, a legtöbb ember válasza az volt, hogy ne, még ne, mert nem... túl jó. Ezek után te fogod magad és közlöd velünk, hogy tökéletes, amit írsz. Ezek után ne várd, hogy az emberek őszinték legyenek.
2013. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Egyetértek az eddigiekkel. A sztoriról nem tudunk meg sokat ebből a néhány mondatból, de a vámpír már nagyon elcsépelt.

Az nem kifogás, hogy nem nézted át, mert aki ír, az igenis vegye a fáradságot a javításra, mielőtt közzéteszi a művét. A hozzászólásaid is hemzsegnek a hibáktól, a vesszőhasználat mintha teljesen hiányozna az eszköztáradból.

Senki sem mondja, hogy ne írj, de ez még nem üti meg a használható színvonalat. Gyakorolj sokat, olvass sokat, és ne vedd magadra, amikor azt mondják, hogy ez még nem elég.

Aki itt kérdezni szokott, mindig sértésnek veszi, ha kritikát kap, pedig sosem fog mindenki dicsérni, főleg akkor nem, ha alapvető hibáid vannak.

2013. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!