Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy képzelitek el a Roxfortos...

Hogy képzelitek el a Roxfortos tanárokat?

Figyelt kérdés

Hogyan képzelitek el a kinézetüket a KÖNYV alapján? Hány évesnek?


Diákként:

Diákként milyenek voltak? Ki volt diákként a legjobb barátjuk/barátnőjük? Hány évesen vesztették el a szüzességüket? Az volt a kedvenc tantárgyuk amiket tanítanak? Jóképűek/csinosak voltak? Népszerűek az ellenkező nem tagjai között? A lányok szívesen sminkelték magukat? Ha sminkeltek, milyet viseltek? Hasonlított az akkori személyiségük a tanárihoz? Egymással milyen viszonyban voltak?


Milyen a szemszínük? Mi a kedvenc kajájuk? Milyen parfümöt használnak? Szépek vagy csúnyák?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.🤪



2022. febr. 10. 14:14
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

Látom, nem kedveltek engem. Van egy érzesem, hogy kitörölik a kérdésemet, szóval leírom az ÉN véleményemet.


Dumbledore☀️🍗

Sötétkék sárga csillagos köpeny, a szemüvege félhold, de mindkét oldala íves. Ilyen hosszú pinokkió orra van és a szakálla ezüstszürke és rohadt hosszú. Olyan 100 éves múlt, amikor még Harry bana akkor 90.

Diákként:

Mivel olyan jól tudott varázsolni, kissé nagyképű volt. Sok haverja lehetett, egy-két igazi barátja akik hasonlóan nagy sztárok voltak a suliban. Jól nézett ki, de ilyen bénán, hogy hosszú haj, béna szakáll de sok lánynak ez tetszett, és ő élvezte és olyan 16 évesen vesztette el. Kedvenc tantárgya a bűbájtan és az SVK. A személyisége szöges ellentéte a tanárinak. Akik tanárok diákok voltak akkor azokkal jóbam volt. Utálta a Mardekárt, a Hugrabugot lenézte, a Hollóhátos fiúkkal jóbam volt és ő volt a tancsik kedvence. Kék szem, sültcsirkecomb és ilyen idegesítő szagú uszodaszerű parfüm, kedvenc színe a piros-arany.


Piton🐍🍅🍆🥔🥕🫑(tudom, a paradicsom nem zöldség)

Vállig érő, a zsírtól drótszerűvé vált fekete büdös haj, görbe orr, mérges arc, fekete szem. Olyan 40 körüli fickó lehetett, és mivel SPOILER bele volt zúgva Lilybe szűz maradt, gondolom Lilynek tartogatta magát.

Diákként

Barátai nem igazán voltak, inkább a felsőbb éves lányok tartották cukinak és így anyáskodtak felette. A vele egykorú csajszik nem bírták. Kedvence a bájitaltan. Mogorva volt, pont mint tanárként. Tipikus stréber lúzer, és a vele egykorú fiúk lenézték és Jamesékhez hasonlóan sokszor csúfolták. Kedvence a grillezett zöldség, levélszagú parfüm, színe a fekete.


Lochart🐩🥳

Göndör szőke, kékszemű, széles mosolyú harmincas évei vége felé járó fickó. A szempilláját festi, jár kozmetikushoz és fodrászhoz, átlátszóval lakkoza a körmét. Jól néz ki, de olyan nyálasan és idegesítően.

Diákként

Róla ír a Pottermore, ilyen nagyképű, magát sztárnak képzelő nárcisztikus csávó, lenézi a csúnyákat és a nála fiatalabb lányok rajonganak érte, a tanárok nem bírják. A legjobb baráti a vele egy osztályba járó lányok, a fiúk hánynak tőle. Olyan 18 évesen vesztette el. A tanári személye nagyon hasonló. Kedvencei a lila, az osztriga, a parfümje ilyen csajos. Kedvence valami olyasmi, amiben ő a legjobb.


Bimba🦨🌸🌺🌻🌼🌷⚘🌱🪴🌹🐞

Barna hullámos haj, alacsony, kicsit duci, 50 körüli. Mély hangja, barna szeme van és sokat mosolyog. Mindenki egyformán a kedvence.

Diákként

Ilyen tipikus csajszis, rózsaszín rúzsa van és csillámos szemhéjpúdere. A körmére virágokat és szíveket lakkoz. Nem szép volt, inkább aranyos. Pár hugrabugos lánnyal legjobb barátnők voltak, együtt jártak mindenhova, még vécére is elkísérték egymást. A tanárok semlegesek voltak vele. Kedvence a gyógynövénytan. Kábé olyan 16 évesen lehetett fiúja, egy kedves, cuki, félénk srác. Kb 20 évesen vesztette el. Tanári személyére hasonlított. Kedvence a lekvárospalacsinta, a parfümje virágos-gyümölcsös, kedvenc színe a zöld.


Flitwick🕸🐬🕊🪶🍽🍚🧂

Alacsony, bajszos középkorú bácsi, kék szem, őszes haj.

Diákként

Pár hollóhatas sráccal legjobb haverok voltak. Kedvence a bűbájtan, vicces, okos, csúnyácska srác. A tanárok kedevelik, a csajok nem. Kedvenc színe szürke, kajája rizs tartárral és rántott sajttal. Nem használ parfümöt.


Umbridge🐷🐵🌸🪱🙄

Rózsaszín ruhás konyhásnéni-szerű nő, csúnya, 50 körüli. Idegesítő vigyor, szürke szem.

Diákként

Mindenki, lányok-fiúk egyaránt gyűlölték, a tanárok hánytak tőle, kedvence a seprűlovaglás, mindenkit lelökött a seprűjéről. Színe az élénk pink, ízléstelen smink, csillámos rúzs és egybefüggő csíkká vált műszempilla és hegyes rikító neonsárga körmök. A parfümjétől hányni lehet, a fiúk fejvesztve menekültek előle, sztem egy fiú prostival vesztette el 24 évesen.


Trelawney🔮🧿🧩🪄🎭

Sovány, 160 centi magas, egyenes lenszőke hajú, zöld szemű, keres szemüveges 35 éves nő.

Diákként

Tiniként anorexiás volt, kb 28 kiló, sokszor volt beteg, egyszer drogozott is de a barátnői megmentették. Sápadt arca volt, halvány szájfényt használt és olyan sminket ami optikailag

növeli a szemét, és csillámos körömlakkot. Pár barátnője volt, hozzá hasonlóan kicsit elvarázsoltak, és ő úgy a saját kis világában szeretett élni. A tanárok közömbösek voltak hozzá, kedvence a jóslástan volt. Kedvenc szín a fehér, kajája a gyümölcsleves, parfümje ilyen uncsi virágos. A fiúknak nem tetszett az anorexiája és a béna sminkje miatt. Olyan 26 évesen vesztette el. Idegesítő susogós hangja volt.


Hagrid🍩🍷🍾🦧🦣🦬🐾

Kb 3 m magas, pocakos, szakállas, mosolygós nagybácsiszerű viccelődős középkorú fickó. Barna haj, fekete szem.

Diákként

Kedvence a LÁG, nem volt jó benne, de az állatok szerették őt, kajája a csokitorta és a vaddisznópörkölt, színe a barna, nem használ parfümöt. Hangosan beszél, a lányok undinak tartják. Az évek során semmit sem változott, naiv, igazi barát és szörnyimádó. 30 évesen vesztette el a egy prostival.


McGalagony🐈‍⬛🐟💚🌠🐁➡️🍷

Hosszú fekete haj, zöld szem, 35 körüli.

Diákként

Pár osztálytársnőjével legjobb barátok, fekete cicás szemhéjtusa és szempillaspirálja van, a körmét fehérre festi fekete mandala mintával, kedvence az átváltoztatás, abból ő volt a sztár, legjobb tanuló és viselkedő, szépnek szép, olyan kicsit felnőttesen, bár pár fiúnak tetszik félnek tőle. Tiniként többet mosolygott, egyedül a barátnőivel volt bizalmas. Kedvenc színe a zöld-ezüst, ami miatt a Mardekárosok át akarták hívni magukhoz, de jól leoltotta őket és megijedtek, kajája a tengeri halas macskakonzerv, a parfümje virágos. Kb 18 évesen vesztette el.


Ez az ÉN véleményem, tartsátok tiszteletben. Kösz.

2022. febr. 11. 13:32
 22/49 A kérdező kommentje:
* Harry még baba
2022. febr. 11. 13:59
 23/49 A kérdező kommentje:
Ja és Flitwick olyan 22 évesen vesztette el
2022. febr. 11. 14:02
 24/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fórum, ha beszélgetni akarsz a HP-ről, tényleg s molyt ajánlom.
2022. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Én nem beszélgetni akarok hanem normális válaszokat. Csak alig kaptam párat, gondoltam motivállak titeket.
2022. febr. 11. 14:20
 26/49 anonim ***** válasza:
88%

Eddig nem szóltam hozzá ehhez a kérdésedhez sem, de úgy érzem, eljött az ideje. Értem, hogy te így képzelsz dolgokat, szíved joga. De már a másik kérdésednél is olyanokon problémáztál, hogy például McGalagonyt fiatalabbnak képzelted el. Ez azonban pont egy olyan dolog, hogy egyértelműen kiderül a könyvből, hogy McGalagony közel sem fiatal, hiszen már Harry szüleit is tanította. Megint a másik kérdésedre reflektálva, azért sem lett volna rendben a Dumbledore-ral való romantikus kapcsolata, mert Dumbledore bő 50 évvel idősebb volt nála, a nagyapja lehetett volna, ráadásul gyerekként tanította. Kissé problémás lett volna innentől kezdve bármit kialakítani kettejük között, és akkor a Grindelwald szálról, amit a másik kérdésednél már szintén felhoztak, még nem is beszéltünk. Sem arról, hogy a tanárok nagy része régebben, kb. a negyvenes és hetvenes évek között járt iskolába, ami szintén kissé bekavar az elképzeléseidbe. Szóval néhány véleményed teljesen szembemegy a könyv alapján ismert tényekkel, de mint mondtam, mindenki arról fantáziál, amiről akar, ezt tiszteletben is tartom.

Viszont néhány kérdésedet és kijeletésedet egyszerűen provokatívnak vagy nem is tudom, minek érzem... Ha csak nem írsz valami nagyon mélyre menő fanfictiont, akkor mégis miért vársz válaszokat az olyan kérdésekre, mint hogy ki mikor vesztette el a szüzességét, mi volt a kedvenc étele vagy milyen parfümöt használ? Valahogy teljesen abszurdak ezek a kérdések, az anorexiás kommented pedig konkrétan kicsapta nálam a biztosítékot. Lehet velem van a baj, de én marhára nem szoktam ilyeneken gondolkozni, és nem feltételezem ok nélkül kitalált karakterekről (vagy élő emberekről, ha már itt tartunk), hogy mentális betegségeik lennének, amik nem vonzóak (!) az ellenkező nem számára. Remélem, nem ismersz olyat, akinek pl. evészavara van, mert nem akarom elképzelni, hogy valódi emberekhez is ilyen érzéketlenül állsz hozzá. Őszintén remélem, hogy vagy troll vagy, vagy nagyon fiatal, és épp egy ilyen emoji mániás/fandom korszakodat éled, azért vagy ennyire rápörögve erre, mert ha nem, akkor sajnálom, de néhány kijelentésed itt és a másik kérdésednél a legnagyobb jóindulattal is minimum bizarr.

Ez az oldal pedig tényleg nem erre való, több magyar és angol nyelvű fórum is létezik, ha beszélgetni akarsz.

2022. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

,,Ez azonban pont egy olyan dolog, hogy egyértelműen kiderül a könyvből, hogy McGalagony közel sem fiatal, hiszen már Harry szüleit is tanította"

A másik kérdésemben leírtam, hogy az első kettő részt egyhuzamban, a harmadikat csak jóval később olvastam. Az első kettőből csak annyi derül ki, hogy Harry babakorában már tanár volt, ami akár azt is jelentheti, hogy Lilyékkel egyidős. A másik kérdésemnél már az is probléma volt, hogy feketehajúnak képzeltem el, holott az elsőben létszer is le van írva.

,,Hogy mentális betegségeik lennének, amik nem vonzóak(!) az ellenkező nem számára"

Miért, szerinted szép egy ilyen ember testalkata?

,,Nem akarom elképzelni, hogy valódi emberekhez is ilyen érzéketlenül állsz hozzá."

A kijelentésemben a könyvszereplőről beszéltem, nem valós személyről. Ennyi erővel azt is mondhatjuk, hogy nem szeretem a magas embereket. Csak mert Hagrid magas, és őt nem szeretem. De egy anorexiás lány is lehet szép. Csak a képzeletemben Trelawney nem az.

,,Néhány kijelentésed itt és a másik kérdésednél a legnagyobb jóindulattal is minimum bizarr"

Elárunád, melyek? Eddig csak olyanokat írtak, hogy borzalmas meg hogy kár volt végigolvasni, de senki sem fejtette ki, hogy miért. Nem hinném, hogy bűnös vagyok azért, mert Dumbledore nem szimpatikus nekem, vagy mert egy könyvszereplőt fiatalabbnak gondoltam a valós koránál egy olyan részből, ahol arról n tettek emlí

2022. febr. 11. 14:50
 28/49 A kérdező kommentje:
Nem tettek említést.
2022. febr. 11. 14:50
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem szép egy anorexiás testalkata, mert egészségtelen és beteg. Marhára nem az a legnagyobb baja, hogy tetszik-e a fiúknak, hanem hogy bármikor leállhat a szíve az alultápláltságtól akár belátja ezt, akár nem. Lényegtelen, hogy kitalált vagy valós emberről van-e szó. Jó, hogy nem egy kemoterápiától kopasszá vált nőre mondod, hogy nem jön be a pasiknak... Könyörgöm, mondd, hogy nem múltál el 16 éves, mert ennyi idősen már kéne ennyi empátiával rendelkeznie valakinek.

Ha nem ismered a sorozatot, akkor minek teszel fel ilyen kérdéseket? Egyáltalán nem is találkozhattál pl. Umbridge-dzsal, ha nem olvastad a könyveket a 3. résztől és a filmeket sem láttad. A kérdéseid legalább felére választ adnak a könyvek, egy másik jelentős részére meg Rowling a különböző interjúiban. A többi kérdésed pedig azért bizarr, mert nem bírom megérteni, hogy miért releváns infó számodra az, hogy ki mikor és kivel vesztette el a szüzességét egy gyerekeknek szánt könyvsorozatban.

2022. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Nem rosszból mondom, de ha titeket ennyire idegesít a kérdésem, akkor meg minek írtok? És a másik kérdésem, amihez sok emojit raktam, abban mi a probléma? Csak olyanokat írtok, hogy borzalmas meg minden, de kifejtené valaki bővebben, hogy mi olyan borzalmas? Ha a(szerintetek)

felesleges kérdékre gondoltok, olvastam már olyat is, hogy milyen szaga van egy dementornak. Majdnem ugyanaz, mint a parfümös. Oda nem írjátok be, hogy baromság?

2022. febr. 11. 17:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!